نحوه استفاده از گیاه آلوئه‌ورا برای از بین بردن لکه‌های پیری

نحوه استفاده از گیاه آلوئه‌ورا برای از بین بردن لکه‌های پیری - ترنجان

نحوه استفاده از گیاه آلوئه‌ورا برای از بین بردن لکه‌های پیری

گیاه آلوئه‌ورا که معمولاً برای درمان انواع مختلفی از مشکلات پوستی مورداستفاده قرار می‌گیرد، گزینه درمانی مناسبی برای لکه‌های پیری هم به شمار می‌رود. لکه‌های پیری معمولاً قهوه‌ای یا زردرنگ هستند که پس از ۴۰ سالگی در صورت، گردن و پشت دست ظاهر می‌شوند. این لکه‌ها بی‌خطر هستند اما ظاهر آن‌ها می‌تواند برای اکثر افراد آزاردهنده باشد.

علل بروز لکه‌های پیری

معمولاً در بخش‌هایی از بدن که بیشتر در معرض نور خورشید هستند، لکه‌های پیری بیشتری ایجاد می‌شود. لکه‌های پیری معمولاً در زنان در ناحیه بالای قفسه سینه، بازو و پشت ظاهر می‌شود. این لکه‌ها در نواحی از بدن که با لباس پوشانده نمی‌شود به وجود می‌آید.
یکی دیگر از علل احتمالی بروز لکه‌های پیری، کبد است. کبد که وظیفه پاک‌سازی سیستم را به عهده دارد گاهی اوقات پر از سموم شده و قادر به جذب و دفع سموم نیست، در نتیجه این سموم به ناحیه دیگری منتقل می‌شوند. اگر علت بروز لکه‌های پیری کبد باشد تا زمان تشخیص علت اصلی و درمان، به شکل لکه‌های پیری در سطح پوست باقی می‌مانند.
علت سوم در بروز لکه‌های پوستی، مشکلات تغذیه‌ای است. در این‌گونه موارد توصیه می‌شود که به پزشک یا متخصص تغذیه مراجعه کنید.

استفاده از گیاه آلوئه‌ورا

استفاده از آلوئه‌ورا - ترنجان

آلوئه‌ورا درمان ارزان و ساده‌ای برای برطرف کردن لکه‌های پیری است. برای این کار آب آلوئه‌ورا را حداقل ۴۵ دقیقه و دو بار در روز بر روی پوست بگذارید. با استعمال مستقیم مایع گیاه آلوئه‌ورا روی پوست، سلول‌های مرده پوست از بین می‌روند و سلول‌های جدید و سالم رشد می‌کنند. می‌توانید مایع آلوئه‌ورا را با آب لیمو و گلیسیرین مخلوط کنید تا ژل ترکیبی مناسب‌تری به دست آید. آب لیمو به‌عنوان یک عامل مؤثر در رفع لکه‌های پیری عمل می‌کند.
برای برطرف کردن لکه‌های پیری داروهای مختلف غیر تجویزی و داروهای تجویزی در دسترس هستند اما آلوئه‌ورا مزیت بیشتری نسبت به دارو دارد. آلوئه‌ورا یک درمان طبیعی بوده و مصرف طولانی‌مدت آن هیچ ضرر و خطری برای پوست یا اعضای داخلی بدن ندارد.
یکی دیگر از مزایای آلوئه‌ورا این است که آب چسبناک آن، پوست را سفت و هموار و رنگ آن را یکنواخت می‌کند.

نکاتی که نباید فراموش کنید

هرچند که مصرف آلوئه­‌ورا برای از بین بردن لکه‌های پیری مؤثر است اما باید خاطرنشان کرد که همان‌طور که به وجود آمدن آن‌ها در زمانی طولانی اتفاق افتاده، محو شدن این لکه‌های قهوه‌ای هم طول می‌کشد. در صورت استفاده روزانه از آلوئه‌ورا، نتایج تأثیرگذاری آن باید پس از دو ماه مشاهده شود.
در مصرف ژل‌های مختلف آلوئه‌ورا و محصولات تبلیغاتی مراقب باشید زیرا اکثر آن‌ها حاوی میزان کمی آلوئه‌ورای واقعی هستند. ژل آلوئه‌ورای وحشی را می‌توانید به‌طور مستقیم از گیاه آلوئه­‌ورا و یا عطاری‌ها خریداری کنید.