معرفی ۵ درمان طبیعی مفید برای کبد و از بین بردن لکه‌های کبدی

معرفی 5 درمان طبیعی مفید برای کبد واز بین بردن لکه‌های کبدی - ترنجان

معرفی ۵ درمان طبیعی مفید برای کبد و از بین بردن لکه‌های کبدی

لکه‌های کبدی، که با نام لکه‌های پیری هم شناخته می‌شوند، لکه‌های تیره قهوه‌ای غیربرجسته‌ای هستند که معمولاً در مناطق خاصی از بدن ظاهر می‌شوند. به‌غیر از بالا رفتن سن، علت اصلی لکه‌های کبدی، قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض تابش نور خورشید است که برای پوست مضر است. این آسیب زمانی اتفاق می‌افتد که اشعه ماوراءبنفش نور خورشید تولید ملانین را افزایش داده و رنگ‌دانه‌ها به‌آرامی در پوست تجمع می‌یابد. در نتیجه، به دلیل تجمع ملانین در پوست، لکه‌های کبدی ایجاد می‌شود. ملانین، اصطلاحی است که در تعریف رنگ‌دانه تیره‌ای که عامل ایجاد رنگ طبیعی پوست است، استفاده می‌شود. بنابراین لازم به ذکر است که، سلامت کبد نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
لکه‌های کبدی اکثراً در مناطقی از بدن ظاهر می‌شوند که بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارند. این نواحی ممکن است شامل صورت، پشت دست و شانه باشد. اگرچه لکه‌های کبدی بی‌خطر هستند، اما معمولاً افراد به دنبال روش‌های مختلفی برای از بین بردن آن‌ها هستند. اگر می‌خواهید لکه‌های کبدی را از بین ببرید، می‌توانید این ۵ درمان طبیعی را امتحان کنید:

۱- سرکه سیب

سرکه سیب یک درمان طبیعی مفید است که برای از بین بردن لکه‌های کبدی بسیار مؤثر است. بهتر است که از سرکه سیب خالص، تازه و ارگانیک استفاده کنید. این درمان خانگی منبع سالمی از آنزیم‌ها و مواد مغذی مختلفی است که برای سلامت پوست شما ضروری است. برای دریافت نتایج مطلوب، ۲ قاشق چای‌خوری سرکه سیب و ۱ قاشق چای‌خوری آب‌پرتقال را باهم مخلوط کرده و چند بار در روز، با استفاده از گوش پاک‌کن این محلول را روی لکه‌ها بمالید.

۲- آب آلوئه‌ورا

آب آلوئه‌ورا - ترنجان

آب آلوئه‌ورا یک درمان خانگی محبوب است که در درمان سوختگی بسیار مؤثر است و همچنین برای بهبود و سلامت پوست استفاده می‌شود. برای بهره بردن از مزایای آلوئه‌ورا، دو بار در روز آب آن را بر روی لکه‌های کبدی بمالید تا به‌تدریج محو شوند. اگر هر روز به‌طور مرتب از این داروی گیاهی استفاده کنید، نتایج آن را در مدت‌زمان کوتاهی مشاهده خواهید کرد.

۳- آب‌دوغ

آب‌دوغ حاوی اسید لاکتیک است که ماده مفیدی برای سلامتی پوست است. اسید لاکتیک یک لایه‌بردار طبیعی است که پوست آسیب‌دیده از نور خورشید را ترمیم کرده و لکه‌های کبدی را از بین می‌برد. به علت خواص ضد پیری آن، اسید لاکتیک اغلب در محصولات مراقبت از پوست و لایه‌بردارهای شیمیایی استفاده می‌شود. به‌منظور کاهش لکه‌های کبدی و همچنین کمک به سلامت کبد باید دو بار در روز از آب‌دوغ استفاده کرد استفاده شود.

۴- آب لیمو تازه

آب لیمو تازه - ترنجان

آب لیمو دارای خاصیت روشن‌کنندگی پوست است و اگر شما دارای پوست حساسی هستید باید با احتیاط از آن استفاده کنید. از آنجاکه لیمو اسیدی است، ابتدا باید آب لیمو را در ناحیه کوچکی از پوست خود اعمال کرده و در مورد واکنش پوست نسبت به آن مطمئن شوید. آب لیمو باید تا زمان برطرف شدن لکه‌های کبدی، به‌طور مرتب و دو بار در روز مصرف شود. نتایج کار معمولاً در ظرف مدت ۸ هفته مشاهده خواهد شد.

۵- روی

بر طبق مطالعات انجام‌شده، مشخص شده است که روی، مکملی است که برای درمان زخم و ترمیم بافت پوست بسیار مفید است. مطالعات بیشتر نشان داده است که روی ممکن است در برطرف کردن لکه‌های کبدی و سلامت کبد مؤثر باشد. متخصصان توصیه می‌کنند که جهت جلوگیری از عدم تعادل مواد معدنی در بدن باید حداکثر ۱۵ میلی‌گرم روی در روز مصرف کنید.