۹ عادت هوشمندی که متخصصین برای مراقبت از پوست در بهار آن را انجام می‌دهند – بخش اول

9 عادت هوشمندی که متخصصین برای مراقبت از پوست در بهار آن را انجام می‌دهند - بخش اول - ترنجان

۹ عادت هوشمندی که متخصصین برای مراقبت از پوست در بهار آن را انجام می‌دهند – بخش اول

روال مراقبت از پوست در بهار خود را به‌روز کنید تا فصل بهار را درخشان و جوان‌سازی شده شروع کنید.

آن‌ها برای مراقبت از پوست در بهار  لوازم‌آرایشی خود را تمیز می‌کنند.

آن‌ها در بهار لوازم‌آرایشی خود را تمیز می‌کنند. - ترنجان

وقتی‌که شک کردید، دور بریزید. در FDA هیچ مقرراتی برای تاریخ انقضا محصولات مراقبت از پوست وجود ندارد، اما مهم است که در مورد مبادله منظم این محصولات هوشیار باشید (زیرا آن‌ها پایایی دارند). متخصصان پوست می‌گویند:« تمامی لوازم‌ آرایشی بهداشتی، محصولات و ضد آفتاب‌های خود را بررسی کنید و آن‌هایی را که به مدت زیادی باقی مانده‌اند را دور بریزید. این قاعده کلی را به یاد داشته باشید: هر چیزی را که در نزدیک لب‌ها و یا چشم‌ها استفاده می‌کنید باید بعد از سال دور بریزید. همچنین کیف آرایشی کثیف شده‌تان را در ماشین لباسشویی بیندازید. اگر قابل شستشو نیست، با پاک‌کننده آنتی­باکتریال تمیز شود.

آن‌ها بیشتر لایه‌برداری می‌کنند.

آن‌ها بیشتر لایه‌برداری می‌کنند. - ترنجان

برخی از متخصصان می‌گویند: «درست همان‌طور که کمد لباس زمستانی خود را تمیز می‌کنید، پوست زمستانی خود را نیز پاک کنید.» «با لایه‌برداری بیشتر در بهار پوست خود را درخشان کنید.» در زمستان، زمانی که پوست شما خشک‌تر و حساس‌تر است (به لطف بادهای سرد و سوزان زمستانی و حرارت خشک داخلی)، بهتر است فقط یک‌بار در هفته لایه‌برداری کنید. اما در بهار، لایه‌برداری، لایه‌های قدیمی پوست را حذف می‌کند و کمک می‌کند که درمان‌های موضعی بهتر جذب پوست شوند. اکثر انواع پوست‌ها می‌توانند لایه‌برداری را به ۲ بار در هفته افزایش دهند. اگر متوجه خشکی، قرمزی و یا حساسیت شدید، مقدار دفعات لایه‌برداری خود را کاهش دهید و یا از متخصص پوست خود بپرسید که کدام روش لایه‌برداری برای شما مناسب‌تر است.

آن‌ها کرم خود را به‌عنوان لوسیون استفاده می‌کنند.

مرطوب‏‌کننده‌ها برای مراقب پوستی روزانه در تمامی پوست‌ها مهم و ضروری هستند، اما استفاده از کرم‌های سنگین برای مراقبت از پوست در بهار می‌تواند موجب بروز جوش‌های آزاردهنده شود. پزشکان می‌گویند: «در بهار، به‌جای استفاده از مرطوب‌کننده‌های آب‌رسان بسیار سنگین و محصولات روغنی، از فرمول‌های سبک‌تر مانند سرم‌­های آب‌رسان استفاده کنید.» کرم‌های سنگین دارای چربی‌هایی هستند که به پوست می‌چسبند و مانع‌ ترمیم پوست خشک شما در زمستان می‌شوند. هر چند این مواد پوستی سالم هستند، بنابراین، چربی‌های اضافه در پوست باعث مسدود شدن روزنه‌های پوست و به وجود آمدن جوش‌ها می‌شوند. به‌جای کرم‌ها، به دنبال سرم، لوسیون و یا ژل‌های آب‌رسان باشید.

آن‌ها پاک‌کننده‌های خود را عوض می‌کنند.

آن‌ها پاک‌کننده‌های خود را عوض می‌کنند. - ترنجان

همان‌طور که دارید با آب‌وهوای سرد خداحافظی می‌کنید، پاک‌کننده‌های قوی‌تر را وارد روتین پوستی خود کنید. پزشکان می‌گویند: «در طول زمستان، تمایل به استفاده از پاک‌کننده‌های کرم مانند و یا آب‌رسان زیاد است، اما در فصل بهار پاک‌کننده را به یک پاک‌کننده نرمال تغییر بدهید.» « مانند مرطوب‌کننده‌های سنگین، پاک‌کننده‌های کرم‌مانند نیز مقداری چربی بر روی پوست و لب باقی می‌گذارند. این در زمستان خوب است، چرا که شما یک لایه و مانع پوستی روی پوست خود دارید، اما در بهار احتیاجی به آن ندارید.» سه دسته از پاک‌کننده‌ها را در ذهن خود نگه دارید: کرمی، فومی، و نرمال (غیر صابونی، پاک‌کننده متعادل‌کننده pH). زمانی که هوا گرم شد یک پاک‌کننده نرمال انتخاب کنید، مگر اینکه پوست شما به‌طور خاصی چرب باشد، در این صورت پاک‌کننده‌های فومی می‌توانند به حذف چربی‌های اضافی کمک کنند.

آن‌ها از آلرژی‌هایشان پیشی می‌گیرند.

به‌طور ناگهانی کیسه‌های پف‌کرده زیر چشمانتان به وجود آمده است؟ شما یک‌شبه پیر نشده‌اید. پزشکان می‌گویند: «وقتی‌که مردم به گرده‌ها و یا سایر آلرژن‌­های محیط‌زیست آلرژی دارند، این می‌تواند باعث بروز التهاب و قرمزی در زیر چشم‌هایشان شود. «وقتی این اتفاق می‌افتد، کیسه‌های زیر چشم بزرگ‌تر می‌شوند و چین‌وچروک در اطراف چشم بیشتر می‌شود.» این همچنین می‌تواند باعث خارش و سوزش اطراف چشم‌ها شود. با متخصص پوست خود در مورد مواد تجویزی که موجب التیام پوست و آرام شدن التهاب‌ها می‌شوند صحبت کنید. اگر شما مستعد ابتلا به آلرژی هستید، دکتر شما ممکن است شیوه‌های پیشگیرانه را توصیه کند. به‌عنوان‌ مثال: هر روز صبح استفاده از داروهایی که آزاد فروخته می‌شوند مانند آنتی‌هیستامین‌های غیر آرام‌بخش، می‌تواند از تشدید این حساسیت‌ها جلوگیری کند.