نکاتی برای آشنایی با این‌که چگونه پوستی جوان داشته باشیم – بخش دوم

نکاتی برای آشنایی با این‌که چگونه پوستی جوان داشته باشیم - بخش دوم - ترنجان

نکاتی برای آشنایی با این‌که چگونه پوستی جوان داشته باشیم – بخش دوم

برای داشتن پوستی جوان از عینک آفتابی استفاده کنید

از عینک آفتابی استفاده کنید - ترنجان

حالا دلیل دیگری برای خریدن یک عینک آفتابی جدید دارید: عینک آفتابی محافظ بسیار خوبی در برابر چین‌وچروک زیر چشم و پیر شدن پوست اطراف آن است و کمک به‌سزایی در جهت داشتن پوستی جوان در این ناحیه برای شما خواهد بود. برخی از متخصصان می‌گویند: «درست است که چشم‌ها طوری طراحی شده‌اند که نور خورشید را به‌خوبی تحمل کنند اما ناحیه اطراف آن‌ها نازک‌ترین پوست بدن را دارد و اکثر نشانه‌های پیری در این ناحیه دیده می‌شود.
هر بار که چشمتان را در برابر آفتاب تنگ می‌کنید، خطوطی در اثر این حرکت در اطراف آن پدیدار می‌شود.» برای جلوگیری از ایجاد این چین‌وچروک‌ها از عینک قطبی شده استفاده کنید که البته به‌قدری بزرگ باشد که کاملاً ناحیه چشم را بپوشاند.

لکه‌های تیره را محو کنید

همه ما می‌دانیم که در مورد تغییر رنگ پوست، پیشگیری بهتر از درمان است اما ما هر چه در استفاده از ضد آفتاب سختگیر باشیم، باز هم آسیب‌های کمی به‌صورت تغییر رنگ و لکه به پوست وارد می‌شود.
خوشبختانه، محصولاتی با فرمول‌های جدید در بازار وجود دارد که اثر لکه‌های هایپرپیگمنتیشن را محو می‌کنند.
ویتامین ث. و عصاره شیرین‌بیان را فراموش نکنید. هر دوی این مواد را می‌توان در عصاره اسید قند نئوگلوکزامین که در سرم ایلومینیتینگ برند نئو استراتا وجود دارد، پیدا کرد.

دو بار صورتتان را بشویید

شاید بدیهی به نظر برسد اما اگر آرایش کامل دارید، یک‌بار شستن برای پاک کردن آن کافی نیست. اولین شستشو، مواد آرایشی، گردوغبار و آلودگی‌ها از بین می‌برد و دومین شستشو، صورتتان را کاملاً پاک می‌کند.
نکته: مراقب پوستتان باشید و به حس آن اعتماد کنید. اگر آرایشتان غلیظ نیست، یک‌بار شستشو هم کافی است.

از چشمانتان مراقبت کنید

احتمالاً درباره استفاده از خیار برای خستگی چشم شنیده‌اید. نظرتان درباره استفاده از شیر سویا برای چشمانی که کمبود خواب دارند چیست؟
خواص طبیعی ضدالتهاب شیر سویا، تورم را کاهش می‌دهد و پروتئین‌های آن خاصیت آب‌رسانی به پوست دارند تا خطوط پاکلاغی را محوتر کنند. سرمای شیر به کاهش تورم کمک می‌کند و رگ‌ها را می‌بندد تا چشم‌ها قرمز به نظر نرسند.
ترفندی برای داشتن پوستی درخشان: برای آماده کردن کمپرس تسکین‌دهنده و ضد قرمزی، مقداری شیر سویا را در کاسه‌ای بریزید، دو تکه پنبه را درون آن فروکنید و شیر اضافی آن‌ها را بچلانید سپس پنبه‌ها را به مدت پنج دقیقه روی چشمانتان (یا هر ناحیه از بدن که پوستش قرمز و تحریک ‌شده است) بگذارید.

از جید رولر استفاده کنید

از جید رولر استفاده کنید - ترنجان

یکی از جراحان پوست می‌گوید: «هر شب به دلیل خوابیدن، زیر چشمانمان مایعات جمع می‌شود.» وقتی بیدار می‌شویم، این مایعات به‌صورت کیسه‌های پف‌کرده زیر چشم ظاهر می‌شوند.
بهترین راه برای کاهش آن؟ از غلتک استفاده کنید. نه غلتکی که با آن دیوار را رنگ می‌کنید، منظورمان جید رولر است که قرن‌هاست به دلیل خاصیت بیدار کردن پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.
رولر را به‌آرامی روی صورت حرکت دهید تا مایعات جمع شده زیر چشم و بالای فک تخلیه شوند و لنف بیدار شود.

برای داشتن پوستی جوان کافئین مصرف کنید

کافئین مصرف کنید - ترنجان

بهترین گزینه برای از بین بردن پف صورت؟ مصرف کافئین و منظورمان کافئین موجود در لاته صبحگاهی‌تان نیست. متخصصان می‌گویند: «کافئین، رگ‌های زیر چشم را می‌بندد. همین رگ‌ها موجب تیره به نظر رسیدن پوست می‌شود.»
کرم چشم حاوی کافئین گزینه مناسبی است اما توجه کنید که کافئین از مواد اصلی تشکیل‌دهنده آن باشد، در این صورت در ابتدای لیست مواد تشکیل‌دهنده نوشته می‌شود.
پزشکان زیبایی نیز می‌گویند: «هنگام مصرف مواد فعالی مثل رتینول پوستتان باید در وضعیت مناسبی باشد.
محصولاتی را انتخاب کنید که فرمولاسیون لیپید دارند تا نسبت سطحی لیپیدهای پوست را به حالت نرمال بازگردانند. یک محصول ایده‌آل حاوی انواع مواد ضدالتهاب هم هست تا مسیرهای التهابی پوست را مسدود کند. فقط در این صورت باید در مصرف ویتامین‌های موضعی خلاقیت به خرج داد و در انتظار پوستی جوان بود.»

گردنتان را فراموش نکنید

همه ما هنگام استفاده از محصولات پوستی وقتی به چانه می‌رسیم، متوقف می‌شویم. البته وقتی در دهه ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ زندگی خود هستیم، مشکلی نیست.
اما با افزایش سن، متوجه می‌شویم که پوست گردن و قفسه سینه‌مان هم پیر شده است و آرزو می‌کنیم که کاش به پوست این نواحی هم به اندازه پوست صورت توجه می‌کردیم.
برای داشتن پوستی جوان در این نواحی هم می‌توانید از همان محصولات صورت استفاده کنید اما هنگام استفاده از مواد فعال مثل رتینول‌ها یا اسیدها مراقب باشید چون ممکن است در ابتدا پوست را تحریک کنند پس بهتر است ابتدا یک روز در میان از آن‌ها استفاده کنید.