لایه‌برداری چگونه می‌تواند به بهبود کیفیت پوست ما کمک کند

لایه‌برداری چگونه به پوست کمک می‌کند - ترنجان

لایه‌برداری چگونه می‌تواند به بهبود کیفیت پوست ما کمک کند

لایه‌برداری موجب درخشش پوست می‌شود و حتی می‌تواند از چین ‌و‌چروک هم جلوگیری کند. بیایید بهترین روش لایه‌برداری و دستورالعمل اسکراب بدن خانگی‌ را یاد بگیریم.
بسیاری از ما می‌دانیم لایه‌برداری در از بین بردن سلول‌های مرده‌ی پوست تاثیر دارد. اما برخی محققان می‌گویند که این کار در واقع فواید بیشتری دارد. «لایهبرداری تقسیم سلولی را افزایش می‌دهد و درنتیجه سلول‌های پوست سالم‌تر و تازه‌تر می‌شوند. به علاوه لایه‌برداری جوش‌های سرسیاه‌ را کم می‌کند، اختلالات رنگدانه‌های پوست و خطوط ریز را به حداقل می‌رساند و پوست را شفاف می‌کند»  به رطوبت پوست هم کمک می‌کند. محققان می‌گویند: « وقتی سلول‌ها از لایه‌های زیرین به سطح پوست می‌رسند چربی و رطوبت کافی را به همراه دارند.»
این خبر خیلی خوبی است و چه زمانی بهتر از بهار برای لایه‌برداری بدن و پاها؟ اگر می‌خواهید از کرم‌های برنزه‌کننده استفاده کنید برای آنکه پوست‌تان یکدست رنگ بگیرد، لایه‌برداری کنید ( البته تراشیدن موی پا هم به سادگی کار لایه‌برداری را انجام می‌دهد).
شرارد توصیه می‌کند که «فقط مراقب باشید به معنای واقعی کلمه اسکراب نکنید (یعنی پوست را نسابید) مخصوصاً پوست صورت را.» چون لایه‌برداری بیش از اندازه، پوست را سرخ، ملتهب و پوسته پوسته خواهد کرد. کرم لایه‌بردار را به آرام روی پوست با فشار ملایم ماساژ دهید.
سالن‌های زیبایی ما را وسوسه می‌کنند از اسکراب‌های همراه با مرطوب‌کننده و اسانس و هرچیز دیگری از سنگ‌پای طبیعی تا دانه‌های ریز جوجوبا و هسته انگور سابیده برای پالایش پوست استفاده کنیم.
اما همیشه می‌توانید از این خرج‌های اضافه کم کنید و پول‌ هدر ندهید و با یک لیف یا کیسه حمام لایه‌برداری کنید. با استفاده از یک دستورالعمل خانگی ساده (مثل نمونه‌ای که پایین‌تر ذکر کرده‌ایم) برای ساختن کرم لایه‌بردار بدن با نمک یا شکر می‌توانید در خانه خودتان یک اسپا داشته باشید. مالیدن شن و روغن به بدن هم یکی از طبیعی‌ترین شیوه‌های لایه‌برداری است که برزیلی‌ها از آن استفاده می‌کنند.

اسکراب بدن خانگی

اسکراب بدن خانگی - ترنجان

۳/۱ فنجان (۷۵ میلی‌گرم) شکر قهوه‌ای را با ۲/۱ فنجان (۱۲۵ میلیگرم) روغن بادام شیرین یا هسته انگور مخلوط کنید (‌کانولا هم همین تاثیر را دارد)‌. کمی اسانس مانند اسطوخودوس برای آرامش یا ریواس برای انرژی زایی به آن اضافه کنید. یا به جای اسانس، زنجبیل سابیده اضافه کنید تا گردش خون را بالا ببرد و یا دو قطره عصاره‌ی وانیل در محلو‌ل‌تان بریزید.

این مطالب را نیز بخوانید: