سوالات رایج در مورد کرم ضد آفتاب

1. چرا به ضدآفتاب شیرین بیان ضدآفتاب فیزیکی – شیمیایی گفته می‌شود؟

این ضدآفتاب با عوامل جذب اشعه‌های مضر خورشیدی با spf30  ضد آفتاب شیمیایی بوده و با داشتن عصاره شیرین‌بیان به عنوان یک ضدآفتاب فیزیکی هم مطرح است.

2. ضدآفتاب فیزیکی و شیمیایی چه تفاوتی دارند؟

ضد آفتاب شیمیایی باعث جذب اشعه‌های مضر خورشیدی می‌شود در حالی‌که ضد آفتاب فیزیکی باعث برگشت کامل اشعه‌های مضر خورشیدی مثل آینه می‌شود.

3. ضد آفتاب شیرین بیان چگونه باید استفاده شود؟

حدود ۲۰ دقیقه قبل از خروج از خانه و تمدید هر ۳-۴ ساعت در طول روز

4. ایا کرم ضد آفتاب فقط در روزهای آفتابی استفاده می‌شود؟

با توجه به اینکه اشعه‌های مضر خورشیدی در زمان‌هایی که هوا ابری می‌باشد هم موجود است بنابراین در روزهای ابری غیرآفتابی نیز باید کرم ضدافتاب استفاده شود.

5. کرم ضدآفتاب شیرین بیان با کرم‌های دیگر چگونه استفاده می‌شود؟

ضد آفتاب شیرین‌بیان باید آخرین کرمی باشد که استفاده می‌شود یعنی کرم‌های دیگر باید زده شود و سپس کرم ضدآفتاب شیرین بیان زده شود.

6. آیا spf30 به عنوان کرم ضد آفتاب کفایت می‌کند یا نیاز است که کرم‌هایی با spf30 بالاتر استفاده شود؟

برای آب و هوای کشور ایران و با توجه به زاویه تابش خورشید spf30  برای این منطقه کفایت می‌کند و نیازی به کرم‌های spf30 بالاتر نمی‌باشد.

7. ایا با بالاتر گرفتن spf30 پوشانندگی کرم ضدآفتاب نیز افزایش یابد؟

واقعیت امر در این است که تغییر spf30  تاثیر چندانی در پوشانندگی آن ندارد به این معنی که تفاوت پوشانندگی کرمی با spf30 در مقایسه با کرمی با sfp90  تنها ۲% می‌باشد. یعنی کرم با sfp30  مقدار ۹۶% پوشانندگی دارد و کرم spf90  پوشانندگی ۹۸% دارد.

8.ویتامین E موجود در کرم ضدآفاب چه نقشی دارد؟

این ویتامین باعث جلوگیری از آزاد شدن رادیکال‌های آزاد می‌شود و این امر باعث افزایش مقاومت سلول‌های پوست صورت و دست در مقابل اشعه ماورای بنفش می‌شود.

جهت مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید