نکاتی در رابطه با این‌که آیا واقعاً به کرم دور چشم نیاز داریم؟

آیا واقعاً به کرم دور چشم نیاز داریم؟ - ترنجان

نکاتی در رابطه با این‌که آیا واقعاً به کرم دور چشم نیاز داریم؟

کرم دور چشم، محصولی جنجالی است!
برخی متخصصان مصرانه معتقدند که همه به کرم دور چشم نیاز دارند.
برخی دیگر مدعی‌اند که این محصول یک حقه بازاریابی است و فرقی با مرطوب‌کننده معمولی ندارد.
چه کسی درست می‌گوید؟ آیا واقعاً کرم دور چشم لازم است؟
پاسخ این است: شاید!

چرا از کرم دور چشم استفاده کنیم؟

چرا از کرم دور چشم استفاده کنیم؟ - ترنجان

اگر می‌خواهید مشکل خاصی را درمان کنید می‌توانید از کرم دور چشم استفاده کنید.
در موارد زیر می‌توانید از کرم دور چشم استفاده کنید…
حساس هستید: حتی اگر پوست نواحی دیگر بدنتان معمولی باشد احتمالاً پوست دور چشمتان که نازک‌تر است، تحریک‌پذیر است. اکثر کرم‌های دور چشم با در نظر گرفتن این مسئله ساخته می‌شوند پس احتمالاً در مقایسه با مرطوب‌کننده‌های معمولی، مواد فعال کمتری دارند. بافت آن‌ها هم سبک‌تر است و تحریک‌کننده‌هایی مثل مواد معطر در آن‌ها وجود ندارد. پس اگر فکر می‌کنید کرم صورتتان برای دور چشم سنگین یا قوی است، می‌توانید از کرم جداگانه‌ای برای آن استفاده کنید.
می‌خواهید مشکل خاصی را برطرف کنید: اگر می‌خواهید مشکلاتی مثل پف‌کردگی یا خطوط عمیق را برطرف کنید، محصول مخصوص دور چشم نسبت به مرطوب‌کننده که فقط برای آب‌رسانی است، نتیجه بهتری خواهد داد. به توصیه‌هایی که در ادامه می‌آید توجه کنید!
پوست دورچشمتان برخلاف پوست نواحی دیگر بدنتان، خشک است: اگر فقط به مرطوب‌کننده‌ای برای دور چشم نیاز دارید نه برای کل صورتتان، کرم دور چشم گزینه مناسبی است.

چرا از کرم دور چشم استفاده نکنیم؟

استفاده از کرم‌ها و روغن‌های صورت برای دور چشم اشکالی ندارد مگر اینکه پوست دور چشمتان مشکلی با آن‌ها داشته باشد.
در موارد زیر احتمالاً نیازی به کرم مجزا برای دور چشم ندارید:
حساس هستید: بله، حساس بودن ناحیه دور چشم، شمشیر دو لبه است! اکثر کرم‌های دور چشم در برخی افراد موجب خشک شدن، چروک شدن و تحریک پوست می‌شود. در این صورت بهتر است از آب‌رسان‌هایی که برای پوست دور چشمتان مشکلی ایجاد نمی‌کند، استفاده کنید و به فکر استراتژی‌های ضد پیری دیگر باشید. کمبود مواد فعال را هم می‌توانید با استفاده منظم از دستگاه نور قرمز و ماسک چشم شب جوانساز پوست تأمین کنید (به لحاظ علمی ثابت شده است که فیبرهای مسی در درمان چین‌وچروک مؤثر هستند!).
نگرانی اصلی‌تان، حلقه‌های تیره دور چشم است: هیچ نوع کرم چشمی برای از بین بردن تیرگی زیر چشم که در اثر آلرژی‌های غذایی، تیروئید کم‌کار یا هر دو ایجاد شده، مؤثر باشد. بهتر است قبل از خرید کرم دور چشم، این مشکلات را برطرف کنید.
محصول صورتی که استفاده می‌کنید خوب کار می‌کند: اگر مرطوب‌کننده یا کرم ضد پیری که برای کل صورتتان استفاده می‌کنید خوب است، لازم نیست کرم جداگانه برای دور چشمتان استفاده کنید. اگر کرم صورتتان موجب تحریک پوستتان نشده می‌توانید از آن برای دور چشمتان هم استفاده کنید.
استفاده از رتینوئید موجب تحریک پوست دور چشمتان نمی‌شود: همان‌طور که گفته شد، رتینوئیدها برای از بین بردن خطوط عمیق و مشکلات بافت پوست معجزه می‌کنند. محصولات رتینول صورت موجود در بازار بهتر از کرم‌های چشم رتینول (که تقریباً همیشه حاوی آب، دایمتیکون، گلیسیرین و روغن‌های ناپایدار هستند) هستند. پس اگر می‌توانید رتینوئید صورتتان را دور چشمتان هم بمالید، بسیار خوش‌شانس هستید!