۵۰ توصیه پزشکی برای داشتن پوستی درخشان و زیبا – بخش پنجم

50 توصیه پزشکی برای داشتن پوستی درخشان و زیبا - بخش پنجم - ترنجان

۵۰ توصیه پزشکی برای داشتن پوستی درخشان و زیبا – بخش پنجم

۴۲- برای داشتن پوستی درخشان و زیبا به رژیم غذایی‌تان مقداری آوکادو اضافه کنید

 برای داشتن پوستی درخشان و زیبا به رژیم غذایی‌تان مقداری آوکادو اضافه کنید - ترنجان

دست‌به‌کار شوید و گواکامولی درست کنید. ترکیبی از ویتامین‌ها و چربی‌های سالم در آوکادو پوست شما را نرم‌تر، صاف‌تر و کمتر مستعد جوش می‌کند. پزشک متخصصی در اورلاندو، می‌گوید: «آوکادو مقدار ویتامین‌های آ، د و ای در پوستتان را افزایش می‌دهد و این یکی از دلایلی است که آوکادو از مواد تشکیل‌دهنده ماسک صورت و محصولات پوست و مو است.»

۴۳- ممکن است جوش‌ها بخشی از فرآیند درمان باشند

فقط به دلیل اینکه در اوایل شروع به رژیم پاک‌سازی جدید و یا برنامه غذایی جدید پوستتان خوب به نظر نمی‌رسد به این معنی نیست که این روش مؤثر نیست. یکی از متخصصان تغذیه که با می‌گوید: «وقتی‌که برنامه‌ای را برای پاک‌سازی و جوان‌سازی پوست خود شروع می‌کنید، در طول این بازسازی ممکن است پوستتان جوش بزند. برای سرعت بخشیدن به روند، با یک متخصص برای مراقبت از پوست و داشتن پوستی درخشان و زیبا ملاقاتی داشته باشید و مصرف آب و آب‌میوه‌های تازه و سبزی‌ها خود را افزایش دهید.»

۴۴- برای داشتن پوستی درخشان و زیبا در فصل زمستان لایه‌برداری کنید

روزهای گرم و پر از عرق تابستان ممکن است باعث شود که مشتاق رزرو کردن یک جلسه درمانی مراقبت از پوست شوید، اما منتظر ماندن تا زمستان برای لایه‌برداری تفاوت زیادی دارد. متخصصان می‌گویند: «لایه‌برداری با مواد شیمیایی را برای زمستان نگه دارید. پوستتان بعد از لایه‌برداری به‌شدت حساس می‌شود و نباید در معرض آفتاب قرار بگیرد. احتمال اینکه در طول زمستان مدت زیادی را در بیرون از منزل صرف کنید خیلی کم است، بنابراین بهبود پوست و تجربه‌ی پوستی درخشان و زیبا نیز آسان‌تر می‌شود. علاوه بر این، لایه‌برداری اغلب به‌منظور اصلاح آسیب‌های گسترده خورشیدی انجام می‌شود، بنابراین اگر لایه‌برداری در ماه‌های سرد سال انجام شود شاهد تکرار آسیب‌ها نخواهید شد.»

۴۵- محصولات مراقبت شخصی بر روی پوستتان اثر می‌گذارد

روتین مراقبت از پوستتان نباید محدود به صورتتان باشد. اگر از دیگر محصولات مراقبت شخصی استفاده می‌کنید که با سیستم بدنتان سازگار نیست، نتیجه ممکن است فقط بر روی پوستتان مشخص شود. پزشکان می‌گویند: «هر آنچه بر روی پوستمان قرار می‌دهیم تفاوت زیادی به وجود می‌آورد. از چه نوع شامپویی استفاده می‌کنید؟ آیا از مواد شیمیایی سمی که بر سیستم غدد درون‌ریز و بر پوستتان اثر می‌گذارند استفاده می‌کنید؟»

۴۶- صبحانه را در اولویت قرار دهید

می‌گویند که صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی روز است و مطمئناً این حرف کاملاً درست است. متخصصان تغذیه می‌گویند: «روز خود را با یک صبحانه سالم سرشار از فیبر، چربی و پروتئین سالم شروع کنید. این کمک می‌کند که تعادل هورمون‌ها در طول روز تنظیم شود. تعادل هورمونی می‌تواند به حفظ سلامت پوستتان کمک کند و مانع از ناخنک زدن بدون فکر که معمولاً باعث می‌شود مقدار زیادی شکر مصرف کنیم، می‌شود. همراه با یک روتین روزانه پاک‌سازی پوست،  یک برنامه مکمل روزانه با تمرکز بر مواد مغذی موردنیاز بدنتان همانند اهمیت دادن به حفظ سلامتی پوست مهم است.»

۴۷- ورزش کردن با آرایش موجب آسیب رسیدن به پوستتان می‌شود

آرایش کردن صورتتان ممکن است ساعت‌ها طول بکشد اما قبل از اینکه به باشگاه بروید باید دست و صورت خود را بشویید. یکی از متخصصان پوست می‌گوید: «عرق کردن اتساع عروق موجب باز شدن منافذ پوست شده و این اجازه را به مواد آرایشی می‌دهد که منافذ پوست را مسدود کنند. نتیجه: آکنه و درماتیت.»

۴۸- سبک زندگی بدون تحرک خوب نیست

نشستن طولانی‌مدت و در طول روز بیشتر از همه برای کمرمان بد است. عدم تحرک به معنی پوستی کدر، بی‌روح و پر از جوش است. یکی از متخصصان می‌گوید: «تغذیه نامناسب و شیوه‌ی زندگی بی‌تحرک تقریباً مانند سیگار سمی است. ورزش، التهاب‌های کلی بدنمان را کاهش می‌دهد و یک راه عالی برای مدیریت استرس است. اثرات فوری ورزش را می‌توانید در گونه‌های گلگون و درخشش کلی پوست مشاهده کنید.»

۴۹- فکر نکنید که آب، خشکی پوست را برطرف می‌کند

نوشیدن مقدار کافی آب برای سلامتی ضروری است اما تصور نکنید بعد از اینکه مقدار فراوانی آب نوشیدید، پوستتان لطیف خواهد شد. پزشکان می‌گویند: «همان‌طور که حمام کردن موجب رفع تشنگی نمی‌شود، خوردن آب زیاد بدنتان را بیشتر آب‌رسانی نمی‌کند. بخشی از پوستتان که خشک شده است خارجی‌ترین لایه‌ی آن است. تنها زمانی که پوست شما همچنان با دریافت آب خشک می‌شود این است که دچار کمبود شدید آب باشید.» پزشکان این‌ها را بیان می‌کنند و خاطرنشان می‌کنند که مرطوب‌کننده نیز کمک زیادی نمی‌کند. «پوست خشک پوست بیمار است. در واقع مرطوب کردن پوست خشک بدترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. اگر عضله بخواهید به باشگاه می‌روید و تمام طول روز را در تخت خواب نمی‌مانید. مرطوب کردن پوست به این معنی است که به درمیس خود بگویید تنبلی کند و پروتئین‌های مرطوب‌کننده‌ای را که باید تولید کند را تولید نکند.»

۵۰- زیاد بخوابید

زیاد بخوابید - ترنجان

خوابیدن اگر مهم‌تر از لوازم‌آرایشی که بر روی پوستتان استفاده می‌کنید نباشد، کمتر نیست. برخی پزشکان می‌گویند: «خواب یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر سلامتی‌مان است. نه‌تنها خیلی مهم است که مقدار کافی خواب داشته باشید بلکه داشتن خواب باکیفیت بالا و عمیق که به‌عنوان چرخه REM شناخته می‌شود نیز مهم است. خواب خیلی مهم است، زیرا تنها زمانی است که سیستم گلیمفاتیک مغزمان فعال است. این سیستمی است که زباله‌های مغز را تخلیه می‌کند. بدون خواب، بدنمان به‌سختی سم‌زدایی خواهد کرد.»