آشنایی با ۵ نکته سودمند برای داشتن پوستی درخشان و یکدست

آشنایی با 5 نکته سودمند برای داشتن پوستی درخشان و یکدست - ترنجان

آشنایی با ۵ نکته سودمند برای داشتن پوستی درخشان و یکدست

دوست دارید پوستی درخشان و  بی‌نقص داشته باشید؟ در رؤیای داشتن پوستی کاملاً لطیف، درخشان و یکدست هستید؟ اگر بگوییم رسیدن به این آرزو بدون سرقت از بانک یا ساعت‌ها وقت صرف کردن در حمام امکان‌پذیر است، چه؟ در ادامه ۵ نکته سودمند را برای داشتن پوستی بی‌نقص و درخشان در تمام طول سال در اختیارتان قرار خواهیم داد!

رژیم غذایی سالم

رژیم غذایی سالم - ترنجان

پوست ما بازتاب‌دهنده رژیم غذایی ماست. پژوهشی اخیر در دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد که افرادی که میوه و سبزی‌های زیاد می‌خورند، پوستی درخشان، سالم‌تر و شفاف‌تر دارند. پس بهتر است بشقابتان را پر از محصولات فصلی، مغذی و تازه کنید نه مواد غذایی وارداتی غیرفصلی! مواد غذایی سرشار از ویتامین‌های از بین برنده رادیکال‌های آزاد (ث. و ای.) و بتاکاروتین که در همه میوه‌ها و سبزی‌های قرمز و نارنجی وجود دارد، بخورید. مصرف فیبر را هم فراموش نکنید چون به پاک‌سازی روده و داشتن پوستی باطراوت کمک می‌کند.

برس زدن سریع

برس زدن سریع - ترنجان

رنگ یکنواخت، رمز داشتن پوستی درخشان است. جهت بستن منافذ باز پوست و از بین بردن سلول‌های مرده که پوست را کدر می‌کنند، بهتر است از فوم پاک‌کننده ملایم و برس صورت نرم استفاده کنید. برس­‌های صورت چه برقی باشند چه نباشند، باملایمت لایه‌برداری و جریان خون پوست را تقویت می‌کنند. برای تنوع می‌توانید اسکراب ملایم صورت را هم جایگزین کنید. نکته: اگر پوستتان نازک یا حساس است از اسکراب استفاده نکنید چون دچار خارش و کشیدگی پوست می‌شوید و لکه‌های قرمز روی پوستتان پدیدار می‌شوند.

ماسک پالاینده

برای مقابله با پوست کدر از ماسک پالاینده صورت استفاده کنید. این نوع ماسک‌ها معمولاً از خاک رس ساخته شده‌اند و بدون خشک‌ کردن یا تحریک پوست، ناخالصی‌ها را از بین می‌برند و منافذ مسدود را باز می‌کنند. فقط فراموش نکنید که دستورالعمل آن را رعایت کنید! اگر پوستتان چرب یا مستعد جوش است باید به‌طور منظم از این ماسک استفاده کنید.

ویتامین ث.

ویتامین ث. - ترنجان

ویتامین ث. برای پوست بسیار مفید است و پوست را درخشان می‌کند. ویتامین ث. پوست را روشن می‌کند و لکه‌های پیری را از بین می‌برد. ویتامین ث. بافت پوست را جوان می‌کند. این ماده ضد پیری، مانع از واکنش زنجیره‌ای رادیکال‌های آزاد می‌شود. ویتامین ث. فیبروبلاست‌های تولیدکننده کلاژن را تقویت می‌کند و پوست را محکم و جوان نگه می‌دارد.

شستشوی صبح و شب

شستشوی صبح و شب - ترنجان

قانون طلایی پوستی درخشان. شستشوی پوست هنگام صبح، سیبوم تولیدشده در طول شب زمانی که پوست سموم را دفع می‌کند و خود را بازسازی می‌کند را از بین می‌برد. شستشو هنگام شب، مواد آرایشی، ضدآفتاب و دوده متراکم شده روی پوست در طول روز را از بین می‌برد. باور نمی‌کنید که پوستتان تا این حد کثیف باشد؟ به خودروهای اطرافتان نگاه کنید گرد و غبار روی کاپوت، روی پوست شما هم می‌نشیند! پس حتی اگر رژیم غذایی و سبک زندگی بسیار باکیفیتی دارید، به‌طور منظم پوستتان را بشویید. درواقع، برخی دانشمندان معتقدند که بدن ما آلوده‌تر از جنگل‌های شهری است که در آن‌ها زندگی می‌کنیم…