۵ نکته زیبایی آیورودا برای داشتن پوستی بی‌نقص در زمستان

5 نکته زیبایی آیورودا برای داشتن پوستی بی‌نقص در زمستان - ترنجان

۵ نکته زیبایی آیورودا برای داشتن پوستی بی‌نقص در زمستان

آیورودا، نوعی درمان سنتی هندی، در جهان طوفانی به پا کرده است. آیورودا نه‌تنها به ما کمک می‌کند تا استرس را کنترل کنیم بلکه برای پوست هم فوق‌العاده است. نکات زیبایی زیر را درباره مراقبت از پوست به روش آیورودا در زمستان رعایت کنید.

۱- مراقبه کنید

مراقبه کنید - ترنجان

وقتی از خواب بیدار شدید، چند دقیقه مراقبه کنید. به روز پرمشغله‌ای که پیش رو دارید فکر نکنید بر همین‌جا و همین زمان تمرکز کنید. منظره‌ای آرامش‌بخش را تصور کنید. هوای آنجا را تنفس کنید، آفتاب آنجا را حس کنید، رایحه گل‌های آنجا را استشمام کنید و به صداهای آرامش‌بخش آن گوش کنید. اگر به‌آرامی از مرحله خواب به مرحله بیداری برویم، بدن می‌تواند به‌خوبی خود را با وضعیت تطبیق دهد.

۲- صورتتان را بشویید

صورت و چشمانتان را با آب سرد بشویید و با ضربات آهسته حوله خشک کنید. آب سرد به از بین رفتن ناخالصی‌ها کمک می‌کند و جریان خون را تقویت می‌کند. بیدار کردن سریع رگ‌ها موجب درخشندگی فوری پوست می‌شود. تمیز کردن داخل بینی را فراموش نکنید گاهی ریفلاکس اسید از معده در سینوس‌ها گیر می‌کند.

۳- یک لیوان آب ولرم بنوشید

نوشیدن یک لیوان آب ولرم هنگام صبح، سیستم گوارش و کلیوی را به‌آرامی بیدار می‌کند. این روشی فوق‌العاده برای سم‌زدایی بدن و به‌تبع آن پوست است. این، بیدارباش بهتری نسبت به یک لیوان چای یا قهوه است.

۴- زبانتان را مسواک بزنید

زبانتان را مسواک بزنید - ترنجان

۱۲ بار مسواک ملایم زبان از عقب به جلو موجب از بین رفتن باکتری‌ها، تحریک اعضای داخلی و تسهیل هاضمه می‌شود. از مسواک فلزی برای این کار استفاده کنید زیرا پس از استفاده به‌راحتی تمیز می‌شود.

۵- خودتان را با روغن ماساژ دهید

با استفاده از روغن ارگانیک مغذی خودتان را ماساژ دهید تا بدن و عضلاتتان گرم شوند. مچ پا به سمت زانو را با ضربات محکم‌تر ماساژ دهید زیرا جریان خون را تقویت می‌کند. شکمتان را با حرکات مدور در جهت حرکت عقربه‌های ساعت ماساژ دهید.