۵ نشانه سرطان‌ پوست و ۴ درمان طبیعی و میزان تاثیرات این درمان‌ها – بخش اول

5 نشانه سرطان‌ پوست و 4 درمان طبیعی و میزان تاثیرات این درمان‌ها - بخش اول - ترنجان

۵ نشانه سرطان‌ پوست و ۴ درمان طبیعی و میزان تاثیرات این درمان‌ها – بخش اول

عامل بروز علائم سرطان‌ پوست چیست؟

سرطان‌ پوست، یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در ایالات‌متحده است. سرطان‌ پوست معمولاً درست تشخیص داده نمی‌شود زیرا علائم سرطان‌ پوست انواع فراوانی دارد پس تشخیص آن دشوار است.
سرطان‌ پوست یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در کره زمین است!
اگر روی پوستتان زائده‌ای مشاهده کنید، احتمالاً پیدا کردن درمان مؤثر برای آن دشوار خواهد بود. تعجبی ندارد که مردم می‌ترسند بدون استفاده از ضد آفتاب از خانه خارج شوند. اخبار و اطلاعات موجود، هشداردهنده هستند. موارد زیر فقط ذره‌ای از اطلاعاتی است که می‌تواند افراد علاقه‌مند به حمام آفتاب را وحشت‌زده کند:

  • در ۳۰ سال گذشته، موارد سرطان‌ پوست بیش از کل موارد همه سرطان‌های دیگر بوده است.
  • یک نفر از هر پنج آمریکایی در طول زندگی خود به سرطان پوست مبتلا خواهد شد.
  • هر ساعت، یک نفر در اثر ملانوما جانش را از دست می‌دهد (هر ۵۷ دقیقه).
  • تقریباً ۹۰% موارد ملانوما با قرار گرفتن در معرض نور خورشید و اشعه فرابنفش ارتباط دارد.
  • استفاده روزانه از ضد آفتاب (۱۵SPF و بیشتر)، ریسک ابتلا به ملانوما را تا ۵۰% کاهش می‌دهد.

 نگرانی زیادی درباره نوع داده‌های مقامات بهداشت و آژانس‌های جهانی دارد. مخصوصاً سه مورد از این داده‌ها نگران‌کننده هستند:

۱- اولاً، نور خورشید عامل ابتلا به سرطان پوست نیست. نور خورشید مهم‌ترین عنصر برای داشتن زندگی سالم است.
تحقیقاتی مثل تحقیقی که در ژورنال درماتولوژی انگلیس منتشر شد، این نظریه را رد کرده‌اند زیرا مشخص شده است که اکثر سرطان‌های پوست از نواحی یا لک‌های حاصل از نور خورشید شروع نمی‌شوند. همچنین، طبق نظریه آن‌ها تعداد پزشکانی که عارضه‌های خوش‌خیم را به‌اشتباه مرحله اول ملانوما تشخیص می‌دهند، رو به افزایش است.
۲- ثانیاً، همه ما برای ادامه حیات به ویتامین دی. نیاز داریم قرار دادن کل بدن در معرض نور خورشید به‌طور منظم، سالم‌ترین روش برای تأمین آن است!
۳- ثالثاً، طبق اعلام کارگروه محیط‌زیست، «همه مقامات بهداشت عمومی سازمان غذا و داروی آمریکا، انستیتوی ملی سرطان و آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطانی به این نتیجه رسیده‌اند که داده‌های موجود ثابت نمی‌کنند که فقط ضد آفتاب‌ها میزان سرطان پوست را کاهش می‌دهند.»
درواقع، بسیاری از ضد آفتاب‌ها سرشار از مواد شیمیایی سمی هستند که با سرطان پوست ارتباط دارند. حتی بهترین ضد آفتاب‌ها هم خطرهایی دارند. پس اگر ضد آفتاب مانعی برای سرطان پوست نیست، پس چه چیزی هست؟
اولین پرسشی که همه ما باید بپرسیم این است که: علت افزایش سرطان پوست، نور خورشید است (که منشأ حیات کل کره زمین بوده است)؟ یا شاید به خاطر استفاده بیش‌ازحد از لوسیون‌ها و کرم‌های مسموم ضد آفتاب است؟
و باوجود موج عظیم انواع سرطان، شاید علت آن تغییر در مواد غذایی، رژیم غذایی یا عوامل محیطی ماست؟
درنهایت اینکه حتماً عاملی موجب افزایش سرطان پوست شده است اما خورشید همیشه در تاریخ زمین می‌درخشیده است! فقط در سال‌های اخیر سرطان پوست به خطری چنین بزرگ تبدیل شده است. مثلاً فقط در دهه ۳۰، موارد سرطان پوست ۱۸۰۰ درصد رشد داشته است!
خوشبختانه، گزینه‌های درمانی زیادی وجود دارد. اما برای انتخاب یکی از این درمان‌ها، ابتدا باید بدانیم که چه سمومی با سرطان پوست ارتباط دارند، سرطان پوست چیست، پنج نشانه سرطان پوست چیست و سپس درباره گزینه‌های درمانی صحبت کنیم!

مواد غذایی و سمومی که بر علائم سرطان پوست تأثیر می‌گذارند

مواد غذایی و سمومی که بر علائم سرطان پوست تأثیر می‌گذارند - ترنجان

در صدسال اخیر، شاهد پیشرفت‌های زیادی در فرهنگ، سبک زندگی . کشاورزی بوده‌ایم. با وجود اینکه این پیشرفت‌ها به طرق مختلف زندگی را برای ما آسان کرده‌اند اما این رویه‌های «مدرن» جنبه‌های منفی زیادی هم داشته‌اند.
یکی از این تغییرات، تولید انبوه مواد غذایی و اختراع حشره‌کش‌ها بوده است. خواه با افزودن مواد نگه‌دارنده شیمیایی، خواه مهندسی ژنتیکی یا استفاده از آفت‌کش‌ها یا روش‌های زراعت ناسالم، علت آن هرچه باشد، مواد غذایی ما دیگر مثل گذشته نیست.
اکثر مواد غذایی، کسری از ارزش غذایی گذشته خود را دارند و هر نسل از تولید که می‌گذرد، خاک مواد مغذی بیشتری را از دست می‌دهد و فرسوده‌تر می‌شود. چرا؟
خب، ما روش کاشت جایگزین را رها کرده‌ایم و انواع مواد غذایی به‌جای ارزش غذایی آن‌ها بر اساس اندازه، رنگ و تقاضای بازار انتخاب می‌کنیم. شرکت‌های زراعی بزرگ، تجارتشان را با برداشت زودهنگام محصول یعنی قبل از اینکه محصول همه مواد مغذی ممکن را از خاک جذب کند، نگه می‌دارند.
علاوه بر فرسایش خاک، سموم بسیار بیشتری در مواد غذایی (آفت‌کش‌ها، مواد نگه‌دارنده و حتی بیسفنول آ.) و در محیط‌زیست ما مثل مواد شیمیایی موجود در هوا (آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها)، محصولات مراقبت از پوست و مو و خمیردندان وجود دارد.
در آخر اینکه ما مواد غذایی سرشار از قند افزوده و مواد غذایی فراوری‌شده می‌خوریم که بدنمان برای هضم آن‌ها ساخته نشده است. بدن نمی‌تواند اکثر مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز خود را بسازد و باید آن‌ها را از آنچه می‌خورید تأمین می‌کند.
وقتی بدن فقط مواد غذایی دارای ارزش غذایی پایین سرشار از امگا-۶ دریافت می‌کند و وقتی مجبور می‌شود چیزهایی که واقعاً غذا نیستند هضم کند، مجبور می‌شود آنچه را نیاز دارد از استخوان‌ها و عضلات تأمین کند.
درنهایت، بدن مسموم شده و سرشار از رادیکال‌های آزاد می‌شود. بدن ملتهب و اسیدی می‌شود که علت اصلی سرطان است.