۵ نشانه سرطان‌ پوست و ۴ درمان طبیعی و میزان تاثیرات این درمان‌ها – بخش چهارم

5 نشانه سرطان‌ پوست و 4 درمان طبیعی و میزان تاثیرات این درمان‌ها - بخش چهارم - ترنجان

۵ نشانه سرطان‌ پوست و ۴ درمان طبیعی و میزان تاثیرات این درمان‌ها – بخش چهارم

مواد غذایی که باید از آن‌ها بپرهیزید

به دلیل اینکه سرطان و به خصوص سرطان‌ پوست در محیط اسیدی و سمی رشد می‌کند، باید از هر نوع مواد غذایی که التهاب بدن را افزایش می‌دهد، بپرهیزید. از مواد غذایی فراوری‌شده، روغن‌های تصفیه‌شده پخت‌وپز، قندها (شیره ذرت و شیرین‌کننده‌های مصنوعی)، فست‌فود و مواد غذایی دارای امگا-۳ خیلی زیاد بپرهیزید.
انواع مواد غذایی مانند گوشت گاوی که با ذرت تغذیه‌شده، محصولات ذرت و سویا، گلوتن، چربی‌های ترانس، مواد غذایی سرخ‌شده، کالباس یا مواد غذایی حاوی نیترات یا مواد نگه‌دارنده را مصرف نکنید.
معمولاً بدن‌های ما در حدی سمی است که بهتر است برای از بین بردن تحریک‌کننده‌های موجود در بدن و انگل‌ها و متعادل کردن دستگاه گوارش با سم‌زدایی یا پاک‌سازی اولیه به بدن کمک کنیم. با هر پاک‌سازی یا تغییر در رژیم غذایی باید به بدنتان گوش کنید.
شاید پاک‌سازی با عوارض جانبی مانند علائم شبیه سرماخوردگی همراه باشد. این، نتیجه آزاد شدن سموم ذخیره شده است و طبیعی است. اما اگر دچار سردرد، حالت تهوع یا علائم شبیه سرماخوردگی شدید باید به پزشک مراجعه کنید یا مصرف عامل پاک‌سازی را کاهش دهید.
به نظرم یکی از روش‌های شگفت‌انگیز برای سم‌زدایی، نوشیدن آبمیوه‌های طبیعی است زیرا به بدن فشار نمی‌آورد و مواد مغذی و معدنی را به سیستم بدنتان بازمی‌گرداند.

مواد غذایی که سرطان‌ پوست را بهبود می‌بخشد

مواد غذایی که سرطان‌ پوست را بهبود می‌بخشد - ترنجان

یکی از بهترین سلاح‌ها علیه سرطان پوست مواد غذایی است! همان‌قدر که نخوردن برخی چیزها اهمیت دارد، خوردن برخی دیگر هم اهمیت دارد. باید مقدار مصرف سبزی‌های سالم، گوشت گاو مزرعه، تخم‌مرغ، ماهی غیر پرورشی، دانه‌ها و تخمه‌ها (برای هضم راحت‌تر آن‌ها را بخیسانید) و چربی‌های سالم را افزایش دهید!
آووکادو، روغن‌زیتون بی‌بو، روغن نارگیل، روغن گی یا کره صاف‌شده، همگی منابع فوق‌العاده چربی‌های بهبوددهنده برای بدن هستند.
وقتی به خرید می‌روید، مواد غذایی سرشار از آنتی‌اکسیدان مانند انواع توت (بلک‌بری، بلوبری، گوجی‌بری و غیره)، گردو، گردوی آمریکایی، قلب آرتیشو، میخک صدپر، میوه آسای، کاکائو و سیر بخرید.
دگرگون کردن رژیم غذایی بسیار چالش‌برانگیز است. پس بهتر است با انتخاب مواد غذایی شروع کنید که دوست دارید. گاهی تمرکز بر مواد غذایی که واقعاً دوست دارید به حفظ راحت‌تر رژیم غذایی بهبوددهنده کمک می‌کند.

مکمل‌ها

ویتامین د. یکی از ویتامین‌هایی که ثابت شده با سرطان مقابله می‌کند، همان است که از نور خورشید می‌گیرید! پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، مصرف مکمل ویتامین د.۳ هم سیستم ایمنی را تقویت و به سلامت سلولی کمک می‌کند!
آنزیم‌های پانکراتیک (پروتئولیتیک) آنزیم‌های پانکراتیک که در حین غذا خوردن مصرف می‌شوند به آنزیم‌های پروتئولیتیک تبدیل می‌شوند. پانکراس سالم در حین غذا خوردن، پروتئاز (آنزیم پروتئینی گوارش) تولید می‌کند. این آنزیم در جریان خون آزاد می‌شود تا بافت زخم را بشکافد و به از بین بردن بیماری کمک کند.
در بیماران مبتلا به سرطان، پانکراس به‌خوبی عمل نمی‌کند و نمی‌تواند آنزیم‌های موردنیاز برای هضم دیواره‌های پروتئینی سلول‌های سرطانی را تولید کند. در سال ۱۹۰۶، ابتدا جیمز برد این درمان را پیشنهاد کرد اما تا سال ۱۹۸۱ تحقیقی روی آن انجام نگرفت تا اینکه پس از آن تحقیقات نشان دادند که آنزیم درمانی در کاهش علائم سرطان و کمک به از بین بردن آن به‌شدت مؤثر است!
پروبیوتیک‌ها ۸۰% سیستم ایمنی در روده قرار دارد! پس برای تقویت سیستم ایمنی و توانمند کردن آن برای مبارزه با سرطان باید روده را تغذیه کنید. مصرف انواع پروبیوتیک‌های غذایی و خاکی برای سلامت روده اهمیت دارد.
سلنیوم طبق تحقیق منتشرشده در ژورنال انجمن پزشکی آمریکا در سال ۱۹۹۶، سلنیوم خطر مرگ در اثر سرطان پوست را تا ۵۰% کاهش می‌دهد و مصرف آن به میزان ۳۷% بدخیمی‌ها را کمتر می‌کند. مکمل‌های سلنیوم نباید زیاد مصرف شوند. بهترین منبع تأمین آن؛ مواد غذایی کامل مانند دانه برزیلی، نارگیل، مرغ و گوشت ارگانیک است.
کورکومین زردچوبه اخیراً زردچوبه به دلیل اینکه می‌تواند درمان قطعی طبیعی برای سرطان باشد، موردتوجه قرار گرفته است. تحقیقات متعدد درباره سرطان ثابت کرده‌اند که کورکومین در کشتن سلول‌های سرطانی و پیشگیری از رشد سرطانی مؤثر است. تحقیقات نشان داده‌اند که در درمان سرطان پستان، سرطان روده، سرطان معده و سلول‌های سرطان‌ پوست مؤثر است.