۵ نشانه سرطان‌ پوست و ۴ درمان طبیعی و میزان تاثیرات این درمان‌ها – بخش سوم

5 نشانه سرطان‌ پوست و 4 درمان طبیعی و میزان تاثیرات این درمان‌ها - بخش سوم - ترنجان

۵ نشانه سرطان‌ پوست و ۴ درمان طبیعی و میزان تاثیرات این درمان‌ها – بخش سوم

درمان‌های طبیعی برای سرطان پوست

عوارض جانبی درمان‌های رایج برای سرطان، خطرناک هستند. درواقع، بسیاری از بیماران در اثر عوارض جانبی درمان می‌میرند، نه سرطان. به همین دلیل من درمان‌های طبیعی زیر را برای مبارزه با انواع سرطان‌ پوست توصیه می‌کنم:
روغن تخم تمشک سیاه تخم میوه‌های سرشار از آنتی‌اکسیدان، خواص ضد سرطان دارند.
تخم تمشک سیاه کمی متفاوت است زیرا نه‌تنها به دلیل خواص تقویت سیستم ایمنی به از بین بردن سرطان کمک می‌کند بلکه خود تومور را هم هدف قرار می‌دهد! این خواص موجب شده که روغن تخم تمشک به گزینه‌ای قوی برای پیشگیری و درمان سرطان و به خصوص سرطان پوست تبدیل شود.
عصاره بادمجان همان‌طور که در تحقیقی منتشرشده در کنسر لترز آمده است، کرم حاوی ۱۰% سولاسودین رامنوسیل گلیکوسید، در تحقیقات بالینی، درمانی مؤثر برای کراتوز، سرطان سلول پایه و سرطان سلول سنگفرشی شناخته شده است.
سولاسودین رامنوسیل گلیکوسید (یا عصاره‌های خانواده بادمجانیان) از سال ۱۸۲۵ استفاده می‌شده و تصور می‌شود که درمان طبیعی مؤثری برای سرطان‌های پوست خوش‌خیم و بدخیم باشد. این ماده در عصاره بادمجان، گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی، فلفل دلمه‌ای و تنباکو وجود دارد.
روغن مر قرن‌هاست که از مر برای درمان انواع بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود. در برهه‌ای از تاریخ، مر به حدی ارزشمند بود که قیمت آن بر اساس وزنش به طلا محاسبه می‌شد!
تحقیقات زیادی درباره کاربرد مر انجام نشده است اما دو تحقیق پیدا شده است که نشان می‌دهند مر موجب مرگ سلول‌های سرطانی می‌شود! در یکی از این تحقیق‌ها مشخص شده است که مر در درمان سرطان پروستات مؤثر است و در تحقیق دیگر از آن برای درمان پنج گونه سرطان و به خصوص سرطان‌ پوست استفاده شد و ثابت شد که این ماده مخصوصاً برای کمک به از بین بردن سلول‌های سرطانی پستان و پوست مؤثر است.
روغن عصاره مر سرشار از سسکوئیترپنوئید و کورزرین است و معمولاً آن را می‌توان روی همه انواع پوست بدون افزودن روغن حامل مالید. برای پوست‌های حساس باید آن را با یک روغن حامل مثل روغن نارگیل ترکیب کنید و مستقیماً روی تومور بمالید.
روغن کندر روغن کندر طوفانی در دنیای تحقیقات به پا کرده است. کندر هم مانند مر، هزاران سال مورد استفاده قرار گرفته است و یکی از نادرترین عناصر طبیعی برای بهبود در کره زمین است. اخیراً تحقیقات بالینی متعددی منتشر شده است که قابلیت آن برای کمک به از بین بردن سرطان‌های مختلف مانند تومورهای پوست، مثانه و پستان را ثابت کرده‌اند.
۱۷ عامل فعال در اکثر گونه‌های کندر وجود دارد و محققان دریافته‌اند که دقیقاً کدام‌یک، کدام نوع سرطان را هدف قرار می‌دهد. این خبر خوبی برای بسیاری از افرادی است که تاکنون مجبور به قبول درمان‌های سنتی سرطان بوده‌اند زیرا ثابت می‌کند که علائم سرطان‌ پوست را به‌شدت کاهش می‌دهد. شاید کندر، کلید درمان قطعی سرطان در آینده باشد!

نحوه استفاده از درمان‌های سرطان پوست

یکی از روش‌های فوق‌العاده برای استفاده از همه مزایای همه این درمان‌ها، ساختن ضماد خانگی است.
۵ میلی‌لیتر روغن کندر، روغن مر و روغن تمشک سیاه را با حدود ۱ قاشق غذاخوری کرم ارگانیک عصاره بادمجان مخلوط کنید. می‌توانید ۲ تا ۳ قطره روغن عصاره سیب یا اسطوخودوس هم به آن اضافه کنید. دو بار در روز یا هر چند بار که لازم است فقط روی ناحیه تومور بمالید.
اگر پوستتان حساس است یا آلرژی دارید بهتر است هر درمانی را ابتدا امتحان کنید. پس قبل از مالیدن آن روی پوست، قطره کوچکی از هر روغن را داخل مچتان قرار دهید. روز بعد آن را بررسی کنید و اگر نشانه‌ای از قرمز شدن نبود، می‌توانید از این روغن‌ها به‌صورت موضعی استفاده کنید.

رژیم درمانی سرطان‌ پوست

از دهه ۳۰، متغیری که بیش از همه در زندگی ما تغییر کرده رژیم غذایی ماست و یکی از نادیده گرفته‌شده‌ترین عناصر بهبودی همه انواع سرطان است. علاوه بر این چهار درمان سرطان پوست باید مواد غذایی بهبوددهنده بدن را هم انتخاب کنید:

خارج کردن سموم

اولین قدم در همه رژیم‌های غذایی یا پروتکل‌های بهبودی، از بین بردن سموم در محیط زندگی است. برای آب از فیلتر استفاده کنید، از محصولات شوینده طبیعی یا ارگانیک استفاده کنید و محصولات زیبایی غیر شیمیایی مصرف کنید (خصوصاً از سدیم لورل سولفات، پروپیلین گلیکول و غیره دوری کنید).
همچنین می‌توانید به وب‌سایت محصولات اسکین دیپ مراجعه کنید تا متوجه شوید که محصولاتی که در حال استفاده از آن‌ها هستید حاوی چه موادی هستند و محصولات حاوی مواد طبیعی یا غیر شیمیایی را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید خودتان محصول زیبایی یا شوینده بسازید (که معمولاً بی‌خطرترین روش برای تضمین حداقل مقدار آلاینده‌هاست).