آشنایی با ۵ ماده جایگزین طبیعی غیر سمی برای بوتاکس یا سم بوتولینوم – بخش دوم

آشنایی با 5 ماده جایگزین طبیعی غیر سمی برای بوتاکس یا سم بوتولینوم - بخش دوم - ترنجان

آشنایی با ۵ ماده جایگزین طبیعی غیر سمی برای بوتاکس یا سم بوتولینوم – بخش دوم

۴- افزایش مصرف مواد مغذی جوان‌کننده

افزایش مصرف مواد مغذی جوان‌کننده - ترنجان

موارد زیر، برخی از مواد غذایی و مغذی برای کاهش نشانه‌های پیری و جایگرین مناسبی برای بوتاکس یا سم بوتولینوم هستند:
آلفاهیدروکسی اسید تقریباً همه محصولات مراقبت از پوست مدعی‌اند که حاوی آلفاهیدروکسی اسید هستند. آلفاهیدروکسی اسید اصطلاحی جامع برای اشاره به انواع اسیدهای میوه از جمله گلیکولیک، سیتریک، لاکتیک، مالیک و تارتاریک است. یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های تأمین اسیدهای هیالورونیک، خوردن محصولات ارگانیک است. ماسک میوه هم روشی ایده‌آل برای بهره بردن از مزایای آلفاهیدروکسی اسید است که عوارض جانبی ندارد.
لیمو به آب یا دم‌نوش‌ها، لیمو اضافه کنید. لیمو قند کمی دارد و سرشار از ویتامین ث. تقویت‌کننده‌ی کلاژن است.
سیب بهترین ماده غذایی برای افرادی که یک‌جا بند نمی‌شوند! سیب را می‌توان بدون نگرانی از دما در هر جایی نگهداری کرد. سیب سرشار از فیبر و ویتامین ث. است.
پاپایا یکی از بهترین میوه‌ها برای پوست. پاپایا جایگزین گیاهی و طبیعی لایه‌بردارهای شیمیایی است. آلفاهیدروکسی اسید، پروتئین‌ها را تجزیه می‌کند و سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد.
انواع توت این میوه‌های خوشمزه سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند و تأثیر آسیب‌های اکسیداتیوی را از بین می‌برند.
سبزی‌های برگ‌دار وقتی سبزی‌های برگ‌دار مخصوصاً کلم کالی و اسفناج را آماده می‌کنید، آب آن‌ها را نگه دارید! با استفاده از آن‌ها می‌توان معجونی درست کرد که پوست را لطیف و هموار می‌کند. اسفناج و کلم کالی سرشار از کلروفیل، آنزیم‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد دارویی هستند که به درخشندگی پوست کمک می‌کنند.
می‌توان از آن‌ها برای استعمال خارجی هم استفاده کرد، آب آن‌ها را با روغن‌زیتون تصفیه نشده یا روغن بادام ترکیب کنید تا ماسک سبز روغنی مرطوب‌کننده‌ای به دست آورید که بدون مسدود کردن منافذ پوست، عمل آب‌رسانی را انجام می‌دهد. همیشه سبزی‌های ارگانیک را انتخاب کنید در غیر این صورت، پسماندهای آفت‌کش‌ها در آب یا سالاد متراکم می‌شوند. باورتان می‌شود که سبزی‌ها سمی باشند؟ اما اگر ارگانیک نباشند ممکن است!
آب قلم و/یا ژلاتین اگر گیاهخوار هستید باید این مورد را نادیده بگیرید اما این مواد سرشار از کلاژن هستند که به نرمی و لطافت و مقاومت پوست در برابر روند پیری کمک می‌کنند.

۵- انتخاب مواد مراقبت از پوست طبیعی ضد پیری

انتخاب مواد مراقبت از پوست طبیعی ضد پیری - ترنجان

تخم کرن‌بری نسبت اسیدهای چرب امگا۳ و امگا۶ در روغن تخم کرن‌بری بی نقص است، بدان معنا که این روغن به‌خوبی جذب پوست می‌شود و به عمل آب‌رسانی کمک می‌کند. پوست از مزایای آنتی‌اکسیدان‌های فراوان از جمله ویتامین ای. موجود در این روغن بهره‌مند می‌شود.
تخم تمشک این روغن سرشار از مواد مناسب سلامت پوست و یکی از SPFهای طبیعی طبیعت است. تخم تمشک سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی است که خواص ضدالتهاب دارند.
سنجد تلخ تصفیه نشده با این روغن فوق‌العاده، تجدید سلولی و سطح کلاژن پوست را افزایش دهید. غلطت بالای امگا۷ کمیاب در این روغن، خاصیت مرطوب‌کنندگی فراوان دارد و به جلوگیری از ایجاد خطوط و چینو‌چروک کمک می‌کند.
عصاره عسل مانوکا فقط برای خوردن خوب نیست! این عصاره یکی از فعال‌ترین عسل‌ها به لحاظ بیولوژیک و سودمندترین آن‌هاست. این عسل برای افزایش روند بازسازی پوست فوق‌العاده است.
روغن کاملینا خواص تغذیه‌کننده و محافظتی این روغن پوستی، نشانه‌های پیری پوست را کاهش داده و خواص ارتجاعی آن را افزایش می‌دهد. این ماده سبک حاوی ویتامین ای. و امگا۳ است که خطوط و چین‌وچروک‌ها را از بین می‌برد.
اگر به فکر جایگزینی برای بوتاکس یا سم بوتولینوم هستید، ماده مراقبت از پوست طبیعی زیر اثرات فوری دارد…
پولولان این پلی‌ساخارید را قارچ اورئوباسیدیم پولولان تولید می‌کند. پوپولان، ماده‌ای است که مخصوصاً در محصولات ضد پیری دیده می‌شود چون دارای تأثیر آنی سفت‌کنندگی پوست است، چرا که به پوست می‌چسبد. این ماده به سرعت لایه‌ی ظریفی شکل می‌دهد که ظاهر و بافت پوست را بهبود می‌بخشد. تأثیر آن موقت است و از روی پوست شسته می‌شود اما جایگزین طبیعی، غیر سمی و فوق‌العاده‌ای برای بوتاکس یا سم بوتولینوم است. (بوتاکس به این سرعت عمل نمی‌کند!)