۳ دستور خانگی و چگونگی تهیه کره شیا برای مراقبت از پوست

3 دستور خانگی و چگونگی تهیه کره شیا برای مراقبت از پوست - ترنجان

۳ دستور خانگی و چگونگی تهیه کره شیا برای مراقبت از پوست

کره شیای طبیعی و خالص همیشه برای اصلاح استفاده شده است اما احتمالاً نمی‌دانید که برای پوست هم فوق‌العاده است. پس مخلوط‌کن‌هایتان را بیرون بیاورید و این ۳ دستور خانگی را درست کنید!

ماسک آب‌رسان صورت کره شیا

کره شیا سرشار از اسیدهای چرب و ویتامین‌های آ.، اف. و ای. است. کره شیا، ماده‌ای است که اپیدرمیس را عمیقاً تغذیه کرده و تسکین می‌دهد. کره شیا ماده اولیه برای ماسک آب‌رسان و تغذیه‌کننده است که پوست را لطیف و نرم نگه می‌دارد. مواد موردنیاز:

کره را به‌آرامی در ماهی‌تابه گرم کنید، وقتی ذوب شد، روغن بادام شیرین و ژل آلوئه‌ورا را به مقدار برابر اضافه کنید و هم بزنید. تا زمانی که بالم غلیظی به دست آید، هم برنید. مخلوط به‌دست‌آمده را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی صورت بگذارید سپس بشویید. این ماسک برای پوست خشک و یا حساس فوق‌العاده است!

کرم بدن تغذیه‌کننده کره شیا

پوستتان زمخت است؟ پاهایتان می‌خارد؟ صورتتان برافروخته است؟ از پوستتان خسته شده‌اید؟ کره شیا بخرید و کرم بدن آن را برای تسکین پوست خشک و زمختتان استفاده کنید! مواد لازم:

  • کره شیا
  • روغن بادام شیرین
  • چند قطره عصاره تخم گریپ‌فروت به‌عنوان نگهدارنده
  • روغن عصاره دلخواه برای رایحه

به روش بن ماری، کره را آب کنید و مواد دیگر را به آن اضافه کنید. مخلوط را درون یخچال قرار دهید تا سفت شود. آن را از یخچال بیرون بیاورید و سریع هم بزنید تا به حالت کرم درآید. این کرم غلیظ و غنی، پوست را مرطوب و تغذیه می‌کند این کرم پس از اصلاح یا قرار گرفتن در معرض آفتاب بسیار مؤثر است.

بالم لب لایه‌بردار کره شیا

کره شیا، بهترین ماده در بالم لب است! خواص تغذیه‌کننده آن، لب‌های ترک‌خورده در هوای سرد را ترمیم می‌کند و تسکین می‌دهد. خواص بازسازی‌کننده آن، حالت ارتجاعی پوست را بازمی‌گرداند تا دیگر نگران خندیدن و ترک خوردن لب‌ها نباشیم. برای تهیه بالم لب لایه‌بردار به مواد زیر نیاز دارید:

  • یک قاشق چای‌خوری کره شیا
  • یک قاشق چای‌خوری شکر
  • چند قطره روغن بادام شیرین

مواد را مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید. آن را روی لب بمالید و با حرکات مدور به‌آرامی ماساژ  دهید. سپس با آب ولرم بشویید. این خمیر، پوست مرده را از بین می‌برد (رژلبتان جلوه بی‌نظیری خواهد داشت) و لب‌ها را تغذیه و درمان می‌کند. درنهایت لایه نازکی از کره شیا روی لب‌ها بمالید تا جذاب شوند!