۱۳ ماده مفید طبیعی برای مراقبت و حفظ سلامت پوست – بخش چهارم

13 ماده مفید طبیعی برای مراقبت و حفظ سلامت پوست - بخش چهارم - ترنجان

۱۳ ماده مفید طبیعی برای مراقبت و حفظ سلامت پوست – بخش چهارم

نکات دیگر برای مراقبت از پوست با روش‌های طبیعی

 درست است که استفاده از این مواد طبیعی برای بهبود و سلامت پوست بسیار مؤثر است اما مسلماً آنچه می‌خورید هم نقش به‌سزایی در ظاهر شما دارد. حتماً متوجه شده‌اید که رژیم غذایی سالم، خواب خوب، ورزش منظم و نوشیدن آب زیاد چقدر در بهبود ظاهر افراد تأثیر دارد. علاوه بر دخیل کردن عوامل فوق در روتین زیبایی، مکمل‌های دیگری هم به افزایش تأثیر رژیم زیبایی کمک می‌کنند.
توصیه می‌کنم استفاده منظم از محصولات مراقبت از پوست مذکور را ادامه داده و انواع ساخته دست انسان را کنار بگذارید اما می‌توانید برای کمک به بهبود پوست یا حل مشکلات زیبایی دیگر، برخی از محصولات و استراتژی‌های دیگر را هم امتحان کنید:

پروبیوتیک‌ها را امتحان کنید

در چند سال گذشته، مزایای پروبیوتیک‌ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته و علت آن مشخص است. پروبیوتیک‌ها، باکتری‌های خوبی هستند که به متعادل شدن محیط معده کمک می‌کنند و با افزایش ایمنی، کنترل هورمونی، منظم کردن اشتها و سطح انرژی رابطه دارند. آن‌ها می‌توانند به سیستم ایمنی و عصبی کمک کنند تا با سمومی مانند باکتری‌های بد، ویروس‌ها، قارچ‌ها و انگل‌ها که همگی روی پوست خود را نشان می‌دهند، مقابله کنند.

مکمل باکیفیت امگا-۳ روغن کبد ماهی روغن مصرف کنید

download (1) - ترنجان

امگا-۳ها سرشار از اسیدهای چرب سالم هستند که به مرطوب و ارتجاعی ماندن پوست کمک می‌کنند. آن‌ها به منظم کردن عملکرد هورمون‌ها، سیستم عصبی و عملکرد ایمنی و سلامت هم کمک می‌کنند. روغن کبد ماهی روغن منبعی فوق‌العاده برای تأمین ویتامین‌های آ.، دی. و کا.، امگا-۳ها و آنتی‌اکسیدان‌هاست.

پروتئین کلاژن مصرف کنید

پروتئین کلاژن که مصرف آن امروزه محبوبیت پیدا کرده، یکی از بهترین مکمل‌های طبیعی مراقبت از پوست است. کلاژن به تولید سلول‌های سالم پوست کمک می‌کند و در جوانی، لطافت و استحکام پوست نقش دارد.
بسیاری از محصولات موضعی حاوی کلاژن هستند تا محبوبیت بیشتری پیدا کنند اما خوردن آن مؤثرتر است. درواقع، کلاژن برای جذب از طریق پوست بسیار بزرگ است و باید داخل بدن تولید شود تا بهترین تأثیر را داشته باشد.

آب فراوان بنوشید

آب فراوان بنوشید - ترنجان

نوشیدن آب کافی مزایای بسیاری دارد که یکی از آن‌ها مراقبت از پوست است. اکثر متخصصان توصیه می‌کنند که روزانه حداقل هشت لیوان آب ساده بخورید و اگر پوستتان خشک است باید این مقدار را بیشتر کنید. آب، حدود ۷۰% وزن بدن و بخش اعظم پوست را تشکیل می‌دهد.
آب به خارج شدن سموم از جریان خون و سلول‌ها کمک می‌کند و در نتیجه بدن سم‌زدایی را تجربه می‌کند که موجب جلوگیری از فعالیت باکتری‌ها در پوست می‌شود. مسلماً آب نقش زیادی در مرطوب نگه‌داشتن و جوان ماندن پوست دارد بدون آب ظاهری سالخورده و بی‌روح پیدا می‌کنیم و پوستمان زمخت و ترک‌خورده می‌شود.

خوب بخوابید و استرس را کاهش دهید

کم‌خوابی و استرس زیاد موجب عدم تعادل هورمونی و در نتیجه بروز آکنه می‌شود. نمی‌توانید بخوابید؟ باید بدانید که «خواب برای زیبایی»، عبارتی احمقانه نیست خواب خوب شب برای سلامت پوست معجزه می‌کند.
داشتن خواب کافی، کلید داشتن پوستی خوب است زیرا وقتی می‌خوابید «هورمون‌های شاد» در بالاترین سطح و هورمون‌های استرس در پایین سطح خود قرار دارند. این، بدان معناست که بدن شما انرژی لازم برای انجام کارهایی مثل هضم مناسب غذا، رشد ماهیچه و ترمیم پوست دارد برای همین با ظاهری شاداب از خواب بیدار می‌شوید.
عدم خواب کافی همان تأثیر را بر بدن دارد که استرس دارد. استرس و کمبود خواب موجب می‌شود که بدن انرژی خود را نگه دارد و سلامت پوست نادیده گرفته شود. بنابراین، استراتژی‌هایی برای خواب طبیعی و دور کردن استرس پیدا کنید.
درنهایت، اگر هنوز از آکنه و مشکلات پوستی رنج می‌برید، سبزی‌های برگ‌دار فراوان مصرف کنید و گلوتن، قند و لبنیات را از رژیمتان حذف کنید.