آشنایی با ۱۰ نکته برای داشتن چهره‌ای خیره‌کننده بدون آرایش

آشنایی با 10 نکته برای داشتن چهره‌ای خیره‌کننده بدون آرایش - ترنجان

آشنایی با ۱۰ نکته برای داشتن چهره‌ای خیره‌کننده بدون آرایش

می‌خواهید به فونداسیون، رژلب، رژ گونه و ریملتان استراحت بدهید ولی همچنان بدون آرایش جذاب باشید؟ فقط کافی است نکات مفید زیر را رعایت کنید!

۱- تمیز کردن تنها راه داشتن پوستی بی‌نقص است

تمیز کردن تنها راه داشتن پوستی بی‌نقص است - ترنجان

پوست صورتتان را هنگام صبح و شب با محصولی مناسب (آب میسلی، لوسیون، روغن و غیره) آن تمیز کنید و چشمانتان را هم فراموش نکنید. به‌آرامی آثار آرایش و چرک و دوده و ناخالصی‌های دیگر را که در طول روز یا شب روی پوستان جمع شده پاک کنید. نکته: شستشو را هرگز نباید نادیده گرفت.

۲- پوست را با اسکراب صورت پاک‌سازی کنید

اسکراب کردن، پوست را پس از یک روز رویارویی با آلودگی، گرد و غبار، دود، لوازم آرایش و غیره روشن و رنگ آن را یکنواخت می‌کند. اسکراب کردن پوست موجب تقویت جریان خون می‌شود و پوست را درخشان می‌کند. همچنین موجب می‌شود که داروها و مواد موجود در محصولات بهتر جذب شوند. جهت پاک‌سازی و سم‌زدایی عمیق پوست، پس از اسکراب از ماسک صورت خاک رس استفاده کنید.

۳- پوست را مرطوب کنید تا لطیف و خوش‌رنگ شود

پوست را مرطوب کنید تا لطیف و خوش‌رنگ شود - ترنجان

پس از استفاده از ماسک، یک مرطوب‌کننده خوب مناسب پوستتان (ترکیبی، خشک، چرب و غیره) بمالید. حتماً هر روز روی پوست تمیز و خشک، مرطوب‌کننده بمالید. هر نوع مرطوب‌کننده‌ای (کرم، ماسک یا سرم) به حفظ تعادل پوست کمک می‌کند. پس اگر نمی‌خواهید پوستتان کدر و بی‌روح باشد هر روز صبح و شب از مرطوب‌کننده استفاده کنید.

۴- جایگزینی برای فونداسیون؟ بالم زیبایی

 بالم زیبایی رنگ پوست را یکنواخت می‌کند و هم‌زمان آن را مرطوب می‌کند. فرمول برخی طوری طراحی شده که جایگزین فونداسیون و مرطوب‌کننده شود. اگر از آن به‌جای فونداسیون استفاده می‌کنید، آن را از مرکز صورت به سمت بیرون بمالید.

۵- پودر صورت نیمه‌شفاف، مات‌کننده و سبک بخرید

این پودر دانه‌ریز، بسیار نرم است و براقی پوست را از بین برده و اطراف صورت را برجسته می‌کند. به دلیل اینکه نیمه‌شفاف است، برای هر رنگ پوستی مناسب است. این پودر، پوست را درخشان و روشن می‌کند. نکته: از پودر بعد از بالم زیبایی نیز می‌توانید استفاده کنید.

۶- انگشتانتان را کنترل کنید

حتی اگر مرتب دستانمان را بشوییم، بازهم باکتری‌هایی روی آن خانه دارند که با تماس به صورت منتقل می‌شوند. پس سعی کنید صورتتان را لمس نکنید تا احتمال جوش زدن و لک شدن پوست کاهش یابد.

۷- خوب بخوابید

خوب بخوابید - ترنجان

هیچ‌چیز برای پوست بهتر از خواب شب نیست، مخصوصاً اگر خسته باشیم و استرس داشته باشیم عواملی در سبک زندگی که به‌سرعت روی صورت خود را نشان می‌دهند! سعی کنید هر شب در ساعت مشخصی بخوابید، حتماً ۷ تا ۸ ساعت بخوابید و اتاق‌خوابتان راحت و آرامش‌بخش باشد. اگر صبح‌ها کمی خسته از خواب بیدار می‌شوید، پشت یک قاشق سرد (می‌توانید یک قاشق را در یخچال نگه دارید) را روی حلقه‌های تیره یا پف زیر چشم بگذارید.

۸- آنچه می‌خوریم و می‌نوشیم، تأثیر مستقیم بر پوست دارد

برای روشن شدن پوست، بشقابتان را پر از مواد غذایی حاوی بتاکاروتین کنید. این میوه‌ها و سبزی‌ها پوست را شاداب و درخشان می‌کنند. از خوردن چربی اشباع‌شده در گوشت‌های فراوری‌شده، فست‌فود و غذاهای آماده خودداری کنید و فراموش نکنید که روزی ۱٫۵ لیتر آب بخورید تا پوستتان از درون مرطوب شود. آب و چای گیاهی/میوه‌ای بنوشید و مصرف مشروبات الکلی را کاهش دهید زیرا آب بدن را می‌کشند و پوست را کدر می‌کنند.

۹- از بخور صورت لذت ببرید

می‌توان در خانه صورت را بخور داد و بسته به روغن‌های عصاره‌ای که در بخور استفاده می‌شوند، مزایای بسیاری دارد. ابتدا صورت را تمیز و اسکراب کنید. کمی آب جوش در کاسه بریزید. چند قطره روغن عصاره برای افزایش تأثیر آن درون آب جوش بریزید. سر و شانه‌ها را با حوله بپوشانید و روی کاسه خم شوید تا بخور بگیرید. پس از اتمام بخور، روی صورتتان آب ترمال اسپری کنید. به دلیل اینکه منافذ پوست باز شده‌اند، بهترین زمان برای استفاده از ماسک صورت است. در نهایت حتماً از مرطوب‌کننده استفاده کنید.

۱۰- صورتتان را ماساژ دهید

صورتتان را ماساژ دهید - ترنجان

مرحله ۱: کمی مرطوب‌کننده کف دست تمیزتان بریزید اما آن را گرم نکنید تا مواد فعال آن از بین نرود.
مرحله ۲: با دست دیگر، مرطوب‌کننده را روی گونه‌ها، پیشانی و گردن قرار دهید.
مرحله ۳: مرطوب‌کننده را با حرکات چرخشی از مرکز صورت به بیرون ماساژ دهید.
مرحله ۴: باقیمانده مرطوب‌کننده را هم از مرکز صورت به بیرون روی پوست بمالید. با این کار پوستی شاداب و درخشان خواهید داشت بدون اینکه نیاز به آرایش داشته باشید!