کاهش آکنه – ۱۰ روش استفاده از چای سبز برای کاهش آکنه

کاهش آکنه - 10 روش استفاده از چای سبز برای کاهش آکنه - ترنجان

کاهش آکنه – ۱۰ روش استفاده از چای سبز برای کاهش آکنه

آکنه در زنان بسیار رایج است و اگر شما نیز مبتلا به این مشکل پوستی هستید باید بلافاصله مراقبت‌های لازم را از پوست خود به عمل آورید. لوسیون‌ها و کرم‌های زیادی در بازار وجود دارد که به شما وعده می‌دهد تا از شر مشکلات آکنه خلاص شوید اما ممکن است همیشه به نتیجه مطلوب نرسید. در این مورد می‌توانید از درمان‌های خانگی استفاده کنید که برای از بین بردن مشکلات پوستی مانند آکنه و موارد مشابه بسیار مفید است. با این کار مانع از ایجاد حساسیت به مواد شیمیایی و سایر اثرات محصولات شیمیایی در از بین بردن آکنه می‌شوید. استفاده از چای سبز برای کاهش آکنه می‌تواند مفید باشد و به شما کمک می‌کند تا به‌راحتی از شر آن خلاص شوید.
با به‌کارگیری چند روش ساده در استفاده از چای سبز می‌توانید در از بین بردن آکنه موفق شوید. عناصر آنتی‌اکسیدان چای سبز باعث پاک‌سازی و درمان عفونت پوست می‌شود. چند راه برای استفاده از چای سبز در درمان آکنه وجود دارد.

مزایای چای سبز برای کاهش آکنه

مزایای چای سبز برای کاهش آکنه - ترنجان

• اسپری کردن چای سبز با گلاب
ضد آفتاب با چای سبز
• پودر جو دوسر با چای سبز
• لیمو، عسل و چای سبز
• چای سبز، زردچوبه و خاک رس
• روغن چریش، چای سبز و آرد نخودچی
آلوئه‌ورا، روغن جوجوبا و چای سبز
• تونر چای سبز
• چای سبز، ماست و چوب صندل
• ماسک ورقه‌ای چای سبز

مزایای چای سبز برای کاهش آکنه

۱- اسپری چای سبز با گلاب

شما می‌توانید از چای سبز همراه با گلاب برای آب‌رسانی و پاک‌سازی پوست خود استفاده کنید. برای این کار آب را جوشانده و به آن چای سبز اضافه کنید. سپس گلاب و اسانس را به آن اضافه کرده و پس از مخلوط کردن در یخچال بگذارید تا خنک شود. در آخر هم آن را به‌عنوان یک تونر مناسب روی پوست خود اسپری تا از شر آکنه و خشکی پوست خلاص شوید.

۲- ضد آفتاب با چای سبز

برای محافظت از لایه‌های داخلی پوست از چای سبز همراه با کرم ضد آفتاب استفاده کنید. با قرار دادن چای سبز بر روی پوست، آنتی‌اکسیدان‌ها فعال می‌شوند و بنابراین، برای گرفتن بهترین نتیجه باید هنگام قرار گرفتن زیر نور خورشید از چای سبز و ضد آفتاب استفاده کنید.
هنگامی‌که از خانه خارج می‌شوید باید برای محافظت از پوست حساس در برابر آلودگی و اشعه خورشید، چای سبز را با ضد آفتاب ترکیب کرده و استفاده کنید. این لایه چای سبز و ضد آفتاب می‌تواند منافذ را پاک کرده و مانع از بروز آکنه شود.

۳- پودر جو دوسر با چای سبز

پودر جو دوسر با چای سبز - ترنجان

پودر چای سبز، شیر و پودر جو دوسر را باهم مخلوط کنید. این مخلوط می‌تواند اسکراب خوبی برای پوست شما باشد. لایه ضخیمی از این خمیر را روی پوست خود قرار دهید. این مواد پوست صورت را تمیز کرده و از بروز آکنه جلوگیری می‌کنند.

۴- لیمو، عسل و چای سبز

لیمو، عسل و چای سبز - ترنجان

شما می‌توانید در خانه با لیمو، عسل و چای سبز، مشکلات آکنه را به‌راحتی برطرف کنید. این نکته زیبایی، هم نتایج مناسبی داشته و هم می‌توانید در زمان خود صرفه‌جویی کنید. ویتامین ث لیمو، مواد آنتی‌اکسیدان چای سبز و دیگر عوامل نه‌تنها پوست شما را تمیز می‌کند، بلکه آن را بسیار صاف و مرطوب نگه می‌دارد. شما می‌توانید مخلوط چای سبز، عسل و لیمو را روی پوست آسیب‌دیده صورت خود بگذارید و اجازه دهید تا ۱۵ دقیقه بماند. پس‌ از آن، پوست خود را با آب تمیز بشویید و ضد آفتاب بزنید.

۵- چای سبز، زردچوبه، و خاک رس

چای سبز، زردچوبه، خاک رس و آب را باهم مخلوط کنید. این مواد باعث پاک‌سازی پوست شما و محافظت در برابر عفونت‌ها و التهابات پوست می‌شود. این خمیر باید در مناطق آسیب‌دیده پوست اعمال شود. اجازه دهید این مخلوط نیم ساعت روی پوست شما بماند و سپس صورت را با آب تمیز به‌صورت دایره‌ای بشویید.

۶- روغن چریش، چای سبز و آرد نخودچی

مخلوط چای سبز مخصوص آکنه با استفاده از روغن چریش و آرد نخودچی می‌تواند یک اسکراب مؤثر برای پوست صورت شما باشد تا باعث کاهش آکنه شده و آن را تازه و تمیز نگه دارد. یک لایه ضخیم از این خمیر را روی صورت خود قرار داده و اجازه دهید تا حداقل ۲۰ تا ۲۵ دقیقه روی پوست بماند. سپس صورت خود را با آب سرد و تمیز بشویید.

۷- آلوئه‌ورا، روغن جوجوبا و چای سبز

آلوئه‌ورا، روغن جوجوبا و چای سبز - ترنجان

با استفاده از آلوئه‌ورا، روغن جوجوبا و چای سبز، می‌توانید التهاب پوست و جوش را از بین ببرید. این مواد نه‌تنها مشکلات آکنه و پوست را از بین می‌برد بلکه هم‌زمان آن را مرطوب و سالم نگه می‌دارد. با این مواد یک خمیر درست کرده و آن را روی نقاط آکنه بزنید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید. سپس، صورت خود را بشویید تا از آکنه خلاص شوید.

۸٫ تونر چای سبز

ابتدا آب را جوشانده و سپس یک کیسه کوچک چای سبز به آن اضافه کنید. اجازه دهید چای خنک شده و سپس چند قطره عسل و نارون کوهی به آن اضافه کنید. مواد را خوب مخلوط کنید و آن را در یک محل سرد نگه دارید. سپس این مخلوط را روی پوست صورت اسپری کنید و ضد آفتاب بزنید تا بهترین نتیجه را در حفظ و تعادل PH سطح پوست به دست آورید.