۱۲روش مراقبت از پوست برای مبتلایان به روزاسه – بخش چهارم

۱۲روش مراقبت از پوست برای مبتلایان به روزاسه - بخش چهارم - ترنجان

۱۲روش مراقبت از پوست برای مبتلایان به روزاسه – بخش چهارم

اجتناب از پاک‌کننده‌های درمانی مخصوص آکنه

بیماری پوستی روزاسه اغلب به صورت آکنه روی پوست پدیدار می‌شود و شما با درمان‌های مربوط به بیماری آکنه سعی می‌کنید آن را درمان کنید و از پاک‌کننده‌های مخصوص آکنه استفاده می‌کنید تا در اسرع وقت از این بیماری خلاص شوید. اما پس از مدتی می‌بینید که آکنه‌ها بدتر می‌شوند. چراکه درواقع شما به آکنه مبتلا نیستید گرچه ظاهرش شبیه به آکنه است.
داروهای مخصوص آکنه حاوی انواع مواد شیمیایی هستند که پوست را خشک می‌کنند. این محصولات همچنین حاوی موادی مانند اسید سالیسیلیک و رتینوئید هستند که پوست را بیشتر تحریک می‌کنند.
برای مراقبت و درمان مناسب  باید از محصولات بدون عطر و اسانس و با پایه مواد معدنی که مناسب پوست حساس هستند، استفاده کنید. به دنبال محصولاتی باشید که برچسب ضد آلرژی دارند.
از اسکراب دوری کنید کرده و با یک پد پنبه‌ای، پوست خود را تمیز کنید. برای اطمینان از عدم حساسیت، هر محصولی را ابتدا روی ناحیه کوچکی از پوست امتحان کرده و در صورت عدم حساسیت از آن استفاده کنید.
روتین مراقبت از پوست  را تا حد ممکن ساده نگه دارید
اضافه کردن محصولات زیاد و مختلف در روتین مراقبت از پوست کار مناسبی نیست. بااینکه برای تمیز و تغذیه کردن پوست روتین ۱۲ مرحله‌ای وجود دارد؛ بهتر است شما کمترین محصولات ممکن را روی پوست حساس صورت استفاده کنید.
اگر تصمیم دارید محصول جدید درمانی را برای درمان پوست خود به کار ببرید پیش از آن به این نکته توجه کنید که آیا این کار واقعاً لازم است یا خیر. و اینکه آن را با چه چیزی جایگزین می‌کنید؟ آیا محصولی هست که به‌تازگی از روتین مراقبتی خود خارج کرده‌اید و می‌خواهید دوباره از آن استفاده کنید.
می‌دانید که به پاک‌کننده و مرطوب‌کننده نیاز دارید، اما آیا به تونر و اسکراب هم نیاز دارید؟  بنابراین بهتر است از محصولات مختلف استفاده نکنید زیرا اضافه کردن محصولات درمانی بیشتر، فقط باعث تحریک بیشتر پوست می‌شود.
بهتر است میزان محصولی که روی پوست استفاده می‌کنید هم کم‌تر از معمول باشد. هر چند وقت یک‌بار یک روز بگذارید صورتتان تنفس کند و آرایش نکنید و تمامی منافذ پوست را به صورت عمیق تمیز کنید. اجازه دهید تا پوست شما به مدت یک روز  کامل از مواد شیمیائی دور باشد.

اجتناب از فیشال

ااینکه فیشال در روتین مراقبت از پوست کار مفیدی است اما باید تا جای ممکن از فیشال دوری کنید.اکثر فیشال‌ها شامل میکرودرم­ابریژن و لایه‌بردار شیمیایی است. در روش درمانی فیشال لایه‌هایی از پوست برداشته می‌شود و این کار ممکن است موجب تحریک و ایجاد حساسیت شود. به‌این‌ترتیب در بیماری روزاسه سبب تشدید این بیماری می‌شود.
تنها نوع فیشالی که می‌توانید از آن استفاده کنید،  فیشال‌هایی هستند که پوست را تغذیه و آب‌رسانی می‌کنند. اگر نمی‌دانید چه نوع فیشالی برای پوستتان مناسب است می‌توانید با متخصص پوست مشورت کنید تا فیشال مناسب را برای شما تجویز کند.

زمان مبارزه با  بیماری پوستی روزاسه

بیماری پوستی روزاسه آزاردهنده است. نشانه‌های ظاهری این بیماری پوستی به اندازه درد و ناراحتی و حس بدی که روی پوست ایجاد می‌کند وخیم است. ممکن است به خاطر قرمزی پوست حتی دوست نداشته باشید از خانه بیرون بروید. ولی چاره‌ای جز مبارزه با این بیماری ندارید
راهنمایی‌های فوق کمک می‌کند قرمزی و التهاب را کمتر و از  پوست خود به‌خوبی محافظت کنید. همچنین گزینه‌هایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا التهابات و قرمزی را بپوشانید تا بهبودی حاصل شود.
در طی روند درمان به‌طور مرتب با متخصص پوست در تماس باشید تا علت ایجاد بیماری و دستورالعمل‌های لازم برای بهبودی را در اختیار شما قرار دهد. اگر علت بروز بیماری را بدانید می‌توانید با رعایت چند نکته از ابتلای دوباره به آن جلوگیری کنید.