رژیم غذایی – چگونه وقتی در رژیم هستیم، همراه با اندام خوب پوستی درخشان داشته باشیم

چگونه وقتی در رژیم هستیم، همراه با اندام خوب پوستی درخشان داشته باشیم - ترنجان

رژیم غذایی – چگونه وقتی در رژیم هستیم، همراه با اندام خوب پوستی درخشان داشته باشیم

خوش‌اندام شدن و کاهش اضافه‌ وزن همراه با رژیم فکر بسیار خوبی است اما نه به قیمت داشتن پوستی افتاده، کدر و بی‌روح. کم کردن وزن و خوش‌اندام ماندن می‌تواند با داشتن پوستی سالم و درخشان همراه باشد. فقط کافی است توصیه‌های ما را جدی بگیرید.

می‌توانید با یک رژیم صحیح وزن کم کنید بدون اینکه به پوستتان آسیب برسانید

مواد غذایی سرشار از پروتئین مصرف کنید. پروتئین معده را پر می‌کند در نتیجه بدون کاهش حجم عضلات لاغر می‌شوید. پروتئین ماهی، گوشت قرمز، غذای دریایی و تخم‌مرغ در فیبرهای کلاژن درمیس جذب می‌شود. برای تنوع یا اگر گیاهخوار هستید از پروتئین گیاهی مانند سویا و عدس استفاده کنید.

آب فراوان بنوشید

آب فراوان بنوشید - ترنجان

آب‌معدنی، چای گیاهی، سوپ و آب‌میوه کالری ندارند اما مواد معدنی به بدن می‌رسانند. فراموش نکنید: در رژیم پروتئین باید آب فراوان بنوشید تا سموم از بدنتان خارج شود. نوشیدن آب نه‌تنها سموم بدن را دفع می‌کند بلکه به پوست مخصوصاً در ناحیه صورت حجم می‌دهد.

از کرم بدن استفاده کنید

با مرطوب کردن بدن از سر تا پا به آن کمک کنید. اگر سلولیت دارید از کرم سرشار از کافئین استفاده کنید، ماده‌ای که ناهمواری پوست را از بین می‌برد. از میان‌سالی به بعد که پوست بیشتر مستعد افتادگی است از فرمول تغذیه‌کننده و سفت کننده استفاده کنید تا پوست هموار و درخشان شود.

پوستتان را تقویت کنید

پوستتان را تقویت کنید - ترنجان

میوه‌ها و سبزی‌های قرمز و نارنجی سرشار از بتاکاروتین هستند، آنتی‌اکسیدانی که سیستم دفاعی طبیعی پوست را تقویت می‌کند. پس مقدار زیادی هویج، فلفل، سیب‌زمینی شیرین و کدو بخورید.

صورتتان را مرطوب کنید

نوشیدن آب برای مرطوب نگه‌داشتن پوست کافی نیست. صبح‌ها و شب‌ها از مرطوب‌کننده آب‌رسان استفاده کنید. اگر پوستتان خشک است از فرمول غلیظ‌تر و مغذی‌تر استفاده کنید. اگر پوستتان چین‌وچروک دارد، محصولات حاوی کلاژن و پرورتینول استفاده کنید. در نهایت، اگر میان‌سالی را پشت سر گذاشته‌اید، کرمی را انتخاب کنید که به نیاز پوستتان پاسخ دهد.

تحرک داشته باشید

تحرک داشته باشید - ترنجان

حتی اگر حوصله ندارید، کمی ورزش کردن کالری‌ها را می‌سوزاند و عضلات را تقویت می‌کند. توصیه ما: روی آینه تمرکز کنید به‌جای ترازو! تناسب و شکل بدن مهم‌تر است. به‌علاوه، وزن عضلات بیشتر از چربی است. به‌ عبارت‌ دیگر، می‌توانید اندامی متناسب و لاغر داشته باشید بدون اینکه وزن زیادی کم کنید.