چرا باید در پاییز از ضد آفتاب مناسب این فصل استفاده کنیم؟

چرا باید در پاییز از ضد آفتاب مناسب این فصل استفاده کنیم؟ - ترنجان

چرا باید در پاییز از ضد آفتاب مناسب این فصل استفاده کنیم؟

توصیه‌های زیبایی پاییز: همه ما مقصریم فقط وقتی ضد آفتاب می‌زنیم که به ساحل می‌رویم یا می‌خواهیم در تابستان در حیاط خانه آفتاب بگیریم. بزرگ‌ترین اشتباه! بخوانید چرا باید در همه فصول سال از ضد آفتاب استفاده کنید.

اشعه فرابنفش، پدیده‌ای فصلی نیست

اشعه فرابنفش، پدیده‌ای فصلی نیست - ترنجان

همه ما از تعطیلات تابستانی بازگشته‌ایم و ضد آفتاب‌هایمان را دور انداخته‌ایم. اما دست نگه دارید… حتی اگر آفتاب اکتبر گرم نباشد، اشعه آن مضر است. توصیه‌های زیبایی ما برای پاییز ازاین‌قرار است. اشعه UVB در پاییز ضعیف‌تر است اما اشعه UVA که عامل بروز چین‌وچروک و پیر شدن پوست است در ماه ژوئیه هم به‌اندازه نوامبر قدرتمند است. نوشیدن یک فنجان قهوه در فضای باز بدون استفاده از ضد آفتاب به‌اندازه آفتاب گرفتن زیر خورشید استوایی مضر است!

از ضد آفتاب مناسب پاییز استفاده کنید

مسلماً می‌توانید از ضد آفتاب تابستانه خود استفاده کنید اما لازم نیست در پاییز از ضد آفتاب دارای ۵۰ SPF استفاده کنید. ضد آفتاب پاییزه باید حاوی عامل‌های مرطوب‌کننده مانند گلیسیرین و هیالورونیک اسید باشد تا پوستتان در ماه‌های سرد و نمناک لطیف و آرام بماند. حتی بهتر است به دنبال فرمول حاوی ویتامین ث. و ای. یا مواد فعال ضدپیری باشید.

آیا می‌توان از محصولات مراقبت از پوست دارای SPF استفاده کرد؟

آیا می‌توان از محصولات مراقبت از پوست دارای SPF استفاده کرد؟ - ترنجان

استفاده از محصولات دارای SPF، خواص محافظتی ضد آفتاب را تقویت می‌کنند. در کنار آرایش کردن روی ضد آفتاب، این محصولات سد محافظتی مضاعفی برای دفع اشعه ایجاد می‌کنند. با این‌ وجود، اگر مدت طولانی زیر آفتاب قرار دارید باید به‌درستی از ضد آفتاب استفاده کنید.

این مطالب را نیز بخوانید: