تجربه داشتن پوست سالم در فصل بهار با آشنایی و رعایت ۹ نکته طلایی

تجربه داشتن پوست سالم در فصل بهار با آشنایی و رعایت 9 نکته طلایی - ترنجان

تجربه داشتن پوست سالم در فصل بهار با آشنایی و رعایت ۹ نکته طلایی

پوست سالم در فصل بهار

بالاخره فصل بهار فرا رسید اما احتمالاً پوست شما همچنان پس از آب‌وهوای خشک و ناملایم زمستان در ماه‌های گرم سال نیز در هوای داخل خانه خشک می‌شود. حتی اگر در طول آن روزهای سرد و تاریک با پوستتان خیلی مهربان بوده‌اید، با بالا نگه‌داشتن میزان رطوبت روزانه و روشن بودن دستگاه رطوبت‌ساز در بالاترین درجه، پوستتان ممکن است به یک یا دو جلسه نیروبخشی احتیاج داشته باشد.

با این ۹ نکته مراقبت از پوست سالم مجدداً به پوستتان احساس و ظاهری سالم و باطراوت بدهید:

لایه‌برداری – سلول‌های پوست به‌طور مداوم بازسازی می‌شوند اما با لباس‌های سنگین زمستانی، سلول‌های مرده پوست همیشه به‌طور مؤثری از پوست جدا نمی‌شوند. یک عصر را به خودتان اختصاص دهید و لایه‌برداری کامل و عمیقی از کل بدنتان انجام دهید. یک حمام گرم داشته باشید و با محصولات اسکراب یا لایه‌بردارهای شستشوی بدن تمام بدن خود اسکراب کنید. توجه بیشتری به زانوها، آرنج‌ها، پاها، دست‌ها و پشتتان بکنید.
استفاده از مرطوب‌کننده بهاری/تابستانی – در زمستان باید از مرطوب‌کننده‌های سنگین و غلیظ استفاده کنیم، چراکه هوای خشک زمستان پوست را نیز خشک می‌کند. ولی از این مرطوب‌کننده‌ها در ماه‌های گرم‌تر استفاده نمی‌کنیم. با افزایش رطوبت در ماه‌های گرم سال از مرطوب‌کننده‌های سبک استفاده کنید تا پوستتان سالم، هیدراته و باطراوات بماند.
آب بنوشید – این نکته هرچند کاملاً واضح و آشکار است اما بسیاری از مردم آن را نادیده می‌گیرند: مقدار زیادی آب بنوشید. تمام اعضای بدن از جمله پوستتان برای اینکه بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند به آب‌رسانی احتیاج دارند. بیشتر از قبل آب بنوشید، در ساده‌ترین حالت ممکن از خشک و پوسته‌پوسته شدن پوستتان جلوگیری می‌کند.

آب بنوشید - ترنجان
خوردن میوه در میان‌وعده – میوه‌های تازه نقش دوگانه‌ای دارند، هم یک میان‌وعده خوشمزه و طبیعی هستند و هم منبع خوب آب هستند که به آب‌رسانی کلی بدن نیز کمک می‌کنند. بسیاری از مطالعات نشان می‌دهند که مرکبات، پرتقال، لیمو، گریپ‌فروت، علاوه بر اینکه سرشار از ویتامین‌ها و مواد مغذی هستند، برای سلامت پوست بسیار مفید هستند و شما را در داشتن پوست سالم در فصل بهار یاری می‌نمایند.
ورزش کنید – می‌دانیم که سرتان خیلی شلوغ است اما ورزش، جریان خون را افزایش می‌دهد که به حفظ سلامت سلول‌های پوستی در همه فصول کمک می‌کند اگرچه در این مطلب، اشاره ما به داشتن پوست سالم در فصل بهار است. مجبور نیستید که به باشگاه بروید و ساعت‌ها هالتر و دمبل بزنید. از آب‌وهوای گرم استفاده کنید و ۳۰ دقیقه یوگا بر روی چمن‌ها انجام دهید یا حتی یک پیاده‌روی کوتاه شبانه به همراه خانواده و بچه‌ها می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی داشته باشد.

ورزش کنید - ترنجان
مراقب خورشید باشید – واقعاً هر روز ضد آفتاب بزنید، نه‌ فقط زمانی که می‌خواهید به ساحل بروید و به‌خصوص رعایت این مساله تاثیر به‌سزایی در داشتن پوست سالم در فصل بهار مانند فصل‌های دیگر سال دارد. مثل خوردن آب، این هم بسیار واضح و روشن است ولی باز هم علی‌رغم مزایای اثبات‌شده بسیاری از مردم استفاده مدام از ضد آفتاب را نادیده می‌گیرند. ساده‌ترین راه‌حل؟ از محصولات چندمنظوره مانند ضد آفتاب/لوسیون صورت یا حتی کرم پودر/ضد آفتاب ترکیبی استفاده کنید.
چشمان خود را فراموش نکنید – چشمانتان پوست نیستند اما وقتی صحبت از درخشان و باطراوت به نظر رسیدن است به همان اندازه اهمیت دارند. اگر کمی خسته به نظر می‌رسید به مدت ۳ دقیقه یک برش خیار خنک روی هر کدام از چشم‌هایتان قرار دهید و سپس آن‌ها را برداشته و از قطره چشم استفاده کنید.
برس‌­هایتان را تمیز کنید – فصل بهار تقریباً با تمیز کردن مترادف است، پس زمان خوبی برای توجه به لوازم شخصی و بهداشتی است. برس‌­های آرایشی محل خوبی برای رشد و تقویت آلودگی‌ها و باکتری‌هایی هستند که به‌راحتی قابل‌ دیدن نیستند، بنابراین برای اینکه این میکروب‌ها را از صورت خود دور نگه دارید، برس­‌هایتان را خیلی آرام و ملایم با یک پاک‌کننده طبیعی بشویید و به مدت ۲۴ ساعت بر روی یک سطح صاف قرار دهید تا خشک شوند.

برس­‌هایتان را تمیز کنید - ترنجان

به هوای اطرافتان اهمیت دهید – صحبت از تمیز کردن بهاری شد، فراموش نکنید که شوینده‌هایی که در خانه استفاده می‌کنید، بخشی از محیط اطرافتان می‌شوند. این به این معنی است که تمامی مواد تشکیل‌دهنده این شوینده‌ها را وارد پوستتان می‌کنید. مراقب مواد شیمیایی قوی و ناملایم باشید و سعی کنید به دنبال جایگزین‌های طبیعی باشید، به‌عنوان‌ مثال همان سرکه سفید قدیمی بسیار عالی عمل می‌کند.