پاسخ به پرسش‌های متداول درباره تزریق بوتاکس و اثرات آن – بخش اول

پاسخ به پرسش‌های متداول درباره تزریق بوتاکس و اثرات آن - بخش اول - ترنجان

پاسخ به پرسش‌های متداول درباره تزریق بوتاکس و اثرات آن – بخش اول

بسیاری از افراد پرسش‌هایی درباره تزریق بوتاکس دارند و پاسخ آن‌ها را از یک متخصص می‌خواهند. در ادامه، پاسخ‌های متخصصان پوست و تزریق بوتاکس، را به پرسش‌های متداول درباره بوتاکس بخوانید.

پرسش‌های متداول درباره بوتاکس

بوتاکس کوچک‌کننده‌ی فک را در چه فواصل زمانی می‌توان انجام داد؟

نگران انجام بوتاکس زودتر از موعد نباشید: متابولیسم بوتاکس در افراد مختلف، متفاوت است، پس ۳ تا ۴ ماه فاصله توصیه‌ای معمول است. یک یا دو هفته زودتر یا دیرتر مشکلی ندارد. بوتاکس کاملاً بی‌خطر است پس لازم نیست نگران استفاده بیش‌ از حد از آن باشید. اگر بوتاکس مرحله اولتان هنوز فعال باشد، در مرحله دوم به بوتاکس کمتری نیاز خواهید داشت. لطفاً برای انجام بوتاکس به یک متخصص پوست که در زمینه‌ی تزریق تخصص دارد، مراجعه کنید.

آیا برای اختلالات مفصل گیجگاهی-فکی اما فقط برای درمان دندان‌قروچه می‌توانم از تزریق بوتاکس استفاده کنم؟ زیرا مخل خوابم می‌شود.

اختلالات گیجگاهی-فکی با تزریق بوتاکس بهتر می‌شوند زیرا بوتاکس، عضلات عامل دندان‌قروچه را سست می‌کند. هنگام درمان فک، بوتاکس را به عضله‌ی جونده که مسئول باز کردن و بستن استخوان فک است تزریق می‌کنیم. با این کار، عضله‌ی جونده سست می‌شود و شما تسکین می‌یابید. دندان‌قروچه هم باید بهتر شود. این روش، تأثیرات زیبایی هم دارد: احتمالاً صورتتان باریک‌تر خواهد شد. هر سه تا چهار ماه یک‌بار باید دوباره تزریق انجام دهید. لطفاً برای انجام بوتاکس به یک متخصص پوست که در زمینه‌ی تزریق تخصص دارد، مراجعه کنید.

آیا تزریق بوتاکس برای درمان میگرن پس از ۲ ماه تأثیر خواهد کرد؟

با وجود اینکه تأثیر بوتاکس بر عضلات پس از دو هفته آشکار می‌شود اما اگر برای درمان میگرن استفاده شود، وضعیت کمی پیچیده‌تر است. مدت‌زمانی طول می‌کشد تا میگرن به این درمان پاسخ دهد. اگر این درمان تأثیرش را آشکار کند پس از حدود سه تا چهار ماه باید تجدید شود.

لیفت ابرو: بوتاکس، فیلرهای پوستی یا شاید گزینه‌ای دیگر؟

از بوتاکس می‌توان برای بالا کشیدن کل ناحیه ابرو استفاده کرد که موجب بالا رفتن ابروها و پوست پلک فوقانی می‌شود. بوتاکس ابروها را ۵ میلی‌متر بالا نمی‌کشد بلکه ۲ یا ۳ میلی‌متر بالا می‌کشد. اما همین چند میلی‌متر هم تغییر زیادی در گشاده نشان دادن صورت ایجاد می‌کند. من از فیلرها برای چشم‌ها استفاده نمی‌کنم چون شاید پلک‌ها را سنگین‌تر کنند. لطفاً برای انجام بوتاکس جهت بالا کشیدن ابرو به یک متخصص پوست در این زمینه مراجعه کنید.

اگر بوتاکس صورت را بی‌احساس کند، چه می‌شود؟

فقط زمانی ظاهرتان بی‌احساس می‌شود که بیش‌ از حد بوتاکس به ناحیه موردنظر تزریق شود. برخی افراد تقاضا می‌کنند که صورتشان بی‌احساس شود اما تعداد این افراد بسیار کم است. به همین دلیل همیشه باید برای تزریق بوتاکس به متخصص زیبایی مراجعه کنید. هر زمان که قصد نفوذ به پوست و یا دست‌کاری عصب‌ها و عضلات را داشتید نباید خطر مراجعه به فردی را به جان بخرید که سابقه پزشکی ندارد. بوتاکس با سست کردن عضلاتی که بینی را به پایین می‌کشند، می‌تواند بینی را کمی به بالا بکشد. اینکه تزریق به کدام‌یک از این عضلات انجام می‌شود بستگی به نوع افتادگی بینی دارد. لطفاً برای انجام بوتاکس جهت بالا کشیدن بینی به یک متخصص پوست در این زمینه مراجعه کنید.

من ۴۱ ساله هستم و می‌خواهم بدانم که آیا می‌توانم از تزریق بوتاکس برای داشتن ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر استفاده کنم؟

بوتاکس برای محو کردن خطوط روی پیشانی، خطوط اخم و کنار چشم مناسب است و فیلرهای پوستی هیالورونیک مانند جودرم ولوما یا رستیلان لیفت به پر کردن پوست میانه صورت و کاهش چروک بینی کمک می‌کنند. تزریق اسکالپترا هم به حجم دادن به صورت کمک می‌کند. لطفاً برای انتخاب یک برنامه مناسب با متخصص پوست مشورت کنید.