پاک‌کننده‌های خانگی پوست – سالم و سازگار با پوست و ۱۰۰% طبیعی

پاک‌کننده‌های خانگی پوست - سالم و سازگار با پوست و 100% طبیعی - ترنجان

پاک‌کننده‌های خانگی پوست – سالم و سازگار با پوست و ۱۰۰% طبیعی

اگر به چیزهای طبیعی علاقه‌مندید و طرفدار لطافت، باید سری به کابینت آشپزخانه بزنید و پاک‌کننده‌های خانگی پوست ۱۰۰% طبیعی خانگی را شناسایی کنید. کافی است راهنمای ساده زیر را دنبال کنید.

پاک‌کننده روغن نباتی ۱۰۰% طبیعی

هیچ‌چیز ساده‌تر با سریع‌تر نیست… یک بطری روغن‌زیتون/گردو پیدا کنید یا با استفاده از روغن آرگان خالص کمی لوکس‌تر با خودتان رفتار کنید. کمی روغن را کف دستتان بریزید، بگذارید کمی گرم شود سپس آن را با نوک انگشتانتان با حرکات چرخشی ماساژ دهید. به‌علاوه، ماساژ دادن باعث تقویت جریان خون هم می‌شود. اگر آرایش ضد آب دارید، کمی روغن را روی پنبه بریزید و آرایشتان را با آن پاک کنید. روغن اضافی را با صابون نرم‌کننده بشویید. درنهایت، کمی آب ترمال روی پوست اسپری کنید تا پوستتان تمیزتر شود.

لوسیون پاک‌کننده عسل ۱۰۰% طبیعی

لوسیون پاک‌کننده عسل 100% طبیعی - ترنجان

عسل از پاک‌کننده‌های خانگی پوست بسیار موثر است و نه‌تنها ماسک فوق‌العاده‌ای برای پوست خشک در زمستان است بلکه پاک‌کننده مرطوب‌کننده هم هست. سه قاشق غذاخوری آب‌معدنی، سه قاشق غذاخوری شیر و دو قاشق غذاخوری عسل را باهم مخلوط کنید تا خمیر یکدست نرمی به دست آید. آن را روی صورت بمالید اما این کار را با ملایمت انجام دهید تا پوست تحریک نشود (برخی مناطق پوست مانند لب‌ها و چشم‌ها را فراموش نکنید).

اسکراب شکر ۱۰۰% طبیعی

اگر به دنبال اسکراب ملایم مخصوص صورت هستید، در بین پاک‌کننده‌های خانگی پوست شکر برای این منظور فوق‌العاده است. یک قاشق غذاخوری شکر سفید، یک قاشق غذاخوری روغن نباتی و چند قطره روغن عصاره لیمو یا گریپ‌فروت را باهم مخلوط کنید تا خمیری با بافت برجسته به دست آید. آن را با حرکات چرخشی از مرکز صورت به طرفین روی پوست تمیز و خشک بمالید. سپس با آب گرم بشویید. این خمیر سلول‌های مرده و چرکی (آرایش، آلودگی، دود) را که پوست را خفه کرده از بین می‌برد.

ماسک صورت آوکادو ۱۰۰% طبیعی

ماسک صورت آوکادو 100% طبیعی - ترنجان

به نصف آوکادوی پوره شده، ۲ قاشق پر عسل و دو سفیده تخم‌مرغ نیاز دارید. سفیده تخم‌مرغ را بزنید تا سفت شود، آوکادو و عسل را با آن مخلوط کنید تا خمیر رقیقی به دست آید. یک لایه کلفت روی صورت بمالید و پس از ۳۰ دقیقه با آب گرم بشویید تا پوستی مرطوب، تمیز و لطیف داشته باشید.

سرکه سیب قابض ۱۰۰% طبیعی

سرکه سیب قابض 100% طبیعی - ترنجان

برای بستن منافذ پوست و پیشگیری از انسداد آن‌ها، دو بار در هفته از سرکه سیب استفاده کنید. پوستتان را با فلانل یا آب ترمال مرطوب کنید و سرکه سیب را با پنبه روی آن بمالید. پس از خشک شدن، آن را با آب سرد بشویید.

تونر وارنگ بو ۱۰۰% طبیعی

برای تمیز و شاداب کردن صورت، یک فنجان آب در حال جوش را روی یک مشت وارنگ بو بریزید تا ۲۰ دقیقه دم بکشد. این تونر را هرروز روی صورتتان بمالید تا هرگونه چرک و غبار باقیمانده از روی صورتتان پاک شود. یک راه‌حل ساده برای داشتن پوستی تمیز، لطیف و درخشان!