پاسخ به پرسش‌های متداول درباره زیبایی – بخش اول

پاسخ سؤال‌های شما درباره زیبایی - ترنجان

پاسخ به پرسش‌های متداول درباره زیبایی – بخش اول

چرا من ابروی پیوسته دارم؟ - ترنجان

چرا من ابروی پیوسته دارم؟

اینکه بعضی از دخترها بین ابروهایشان هم مو وجود دارد یک راز نیست. معمولاً موهای اضافه صورت بی‌خطر هستند و از خانواده به ارث می‌رسند. برداشتن یا بند انداختن موها می‌تواند چهره شما را به مدت چند هفته تمیز نگه دارد. برای موهای پشت لب و چانه، کرم موبر برای صورت یکی از گزینه‌هاست از تماس با چشم پرهیز کنید. لیزر مو و الکترولیز راه‌حل‌های بلندمدت هستند.

آیا راه حلی برای از بین بردن سلولیت‌ها وجود دارد؟

آیا راه حلی برای از بین بردن سلولیت‌ها وجود دارد؟ - ترنجان

یک نیشگون می‌تواند پوست ناصاف هر زنی را نشان دهد. سلولیت فقط یک لایه معمولی چربی زیر پوست است. ورزش‌هایی که برای سفت کردن عضلات طراحی شده‌اند گاهی می‌توانند کاری کنند که سلولیت ها کمتر دیده شوند. پزشک‌ها مطمئن نیستند که آیا کرم‌های مخصوص سلولیت برای مدت طولانی اثرگذار باشند. یک راه حل فوری این است که قبل از پوشیدن شلوارک، کرم برنزه کننده بمالید. سلولیت در پوست‌های تیره کمتر دیده می‌شود. جراحی‌های زیبایی هم راه حل دیگری هستند.

چرا بیشتر اوقات صورتم گل می‌اندازد؟

چرا بیشتر اوقات صورتم گل می‌اندازد؟ - ترنجان

اکثر افراد گاهی صورتشان گل می‌اندازد، مخصوصاً وقتی خجالت می‌کشند و یا دست‌پاچه می‌شوند. اما اگر تکه‌های سرخ رنگ به صورت اتفاقی بر روی گونه‌ها، پیشانی و یا چانه شما ظاهر می‌شوند شاید روزاسه علت آن باشد. اگر علتش این است، با متخصص پوست صحبت کنید. قرص‌ها و کرم‌هایی وجود دارند که می‌توانند مفید باشند. هر روز از ضد آفتاب مقاوم در برابر هر دو اشعه UVA و UVB استفاده کنید زیرا نور خورشید می‌تواند محرک بروز روزاسه باشد. در موارد نادر، گل انداختن مداوم و تپش قلب در موقعیت‌های اجتماعی می‌تواند ناشی از اختلال اضطراب باشد. اگر این موضوع به کار یا روابطتان آسیب می‌زند با پزشکتان صحبت کنید.

قطعاً من جوان‌تر از آن هستم که موهایم سفید شود

قطعاً من جوان‌تر از آن هستم که موهایم سفید شود - ترنجان

اگر شما زیر ۴۰ سال هستید و بیش از نصف موهایتان سفید شده است، دچار سفید شدگی زودهنگام مو شده‌اید. در موارد نادر، این امر می‌تواند نشانه اختلال تیرویید و یا رنگ‌دانه باشد. اما در اغلب موارد، ژن موی سفید از والدین به ارث می‌رسند. یک راه آسان رنگ کردن موهاست. اگر می‌خواهید از موهای نقره‌ای‌تان استقبال کنید، شامپوهای مخصوصی وجود دارد که مانع به زردی گرویدن موها می‌شود. سفیدشدگی زودهنگام مو به معنی این نیست که شما از حالت طبیعی زودتر پیر می‌شوید.

آیا این‌ها جوش هستند که روی باسن من دیده می‌شوند؟

احتمالاً نه. برجستگی‌های کوچک سفید یا قرمز روی پوست باسنتان احتمالاً کراتوز پیلاریس است. این یک مشکل پوستی بی‌خطر است که روی کمر، گونه‌ها، بالای بازوها و ران‌ها دیده می‌شود. این شرایط ممکن است تا سال‌ها باقی بماند اما تا ۳۰ سالگی به تدریج شروع به از بین رفتن می‌کند. تا آن زمان، چند بار در روز مرطوب‌کننده بمالید.

این ترک‌های پوستی از کجا آمده‌اند؟

این ترک‌های پوستی از کجا آمده‌اند؟ - ترنجان

وقتی‌که پوست به خاطر حاملگی، افزایش وزن، یا رشد طبیعی زمان نوجوانی کشیده می‌شود، این خطوط ناراحت‌کننده ایجاد می‌شوند. این ترک‌ها نوعی زخم هستند، که معمولاً به رنگ قرمز و یا صورتی دیده می‌شوند و بعد به سفید براق تغییر رنگ می‌دهند. این ترک ها معمولاً روی شکم، ران‌ها، پهلوها، پستان‌ها و پایین کمر نمایان می‌شوند. قرص‌های شیمایی یا جراحی لیزر می‌تواند آن‌ها را از بین ببرد. متاسفانه، لوسیون و کرم‌ها تاثیر خاصی ندارند.

چرا دهانم بو می‌دهد؟

چرا دهانم بو می‌دهد؟ - ترنجان

شما دوبار در روز مسواک می‌زنید و هر روز نخ دندان می‌کشید اما همچنان دهانتان طعم بدی می‌دهد نشانه بوی بد دهان. دلیل آن ممکن است بیماری لثه، سوزش معده، خشکی دهان، یا حتی عفونت سینوسی باشد. اما در اکثر مواقع، علتش رژیم غذایی شماست. خمیردندان کار زیادی در مقابل پیاز و یا سیر نمی‌تواند بکند. ببینید آیا پرهیز از این غذاها مفید است یا نه. اگر نیست با یک دندان‌پزشک صحبت کنید.

آیا راه‌حلی برای جوش بعد از اصلاح وجود دارد؟

آیا راه‌حلی برای جوش بعد از اصلاح وجود دارد؟ - ترنجان

جوش بعد از اصلاح زمانی به وجود می‌آید که مو بچرخد و داخل پوست رشد کند. بهترین راه اصلاح نکردن است. اصلاح صحیح ممکن است از بروز آن‌ها جلوگیری کند. ابتدا یک دوش داغ بگیرید. از یک ژل اصلاح غلیظ و یک ژیلت یک تیغه تیز استفاده کنید. به سمت خواب موها اصلاح کنید. کرم‌های موبر و لیزر راه‌حل‌های دیگر هستند.

چه چیزی دندان‌هایم را تیره می‌کند؟

چه چیزی دندان‌هایم را تیره می‌کند؟ - ترنجان

اگر قهوه، چای، نوشابه یا شراب قرمز می‌نوشید، پاسخ مشخص است. سیگار کشیدن و بعضی از داروها نیز باعث تیرگی رنگ دندان می‌شوند. قدم اول برای داشتن دندان‌های سفیدتر مسواک زدن و نخ دندان کشیدن مداوم است. سفیدکننده‌های دندان هم می‌توانند مفید باشند. آن‌ها را در داروخانه‌ها یا مطب دندان‌پزشکتان پیدا خواهید کرد.

این مطالب را نیز بخوانید: