اقدامات آرایشی و بهداشتی برای نگهداری و درمان پوست در حال پیر شدن

اقدامات آرایشی و بهداشتی برای پوست در حال پیر شدن - ترنجان

اقدامات آرایشی و بهداشتی برای نگهداری و درمان پوست در حال پیر شدن

عوامل بسیاری بر چگونگی پیر شدن پوست تأثیر می‌گذارند: ژن‌ها، عادات روزانه و محیط. بهترین استراتژی در هر سنی، پیشگیری است. در این مطلب نکات مختلف آرایشی و بهداشتی برای نگهداری و درمان پوست در حال پیر شدن را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

چگونه پوست را سالم نگه داریم

چگونه پوست را سالم نگه داریم - ترنجان
سالم نگه‌داشتن پوست راحت است: باید از پوستتان در برابر خورشید محافظت کنید.
• حمام آفتاب نگیرید و به سالن‌های سولاریوم نروید.
• سعی کنید زیاد در معرض نور خورشید قرار نگیرید، خصوصاً بین ساعت ۱۰ صبح تا ۲ بعدازظهر.
• لباس‌های محافظت‌کننده بپوشید مثل کلاه با حداقل ۲ اینچ قاب، بلوز آستین‌بلند، شلوار بلند و عینک آفتابی با لنز ۴۰۰UV.
• قبل از اینکه زیر نور خورشید بروید، لوسیون ضدآفتاب بزنید تا از پوستتان در برابر اشعه فرابنفش محافظت کند. به یاد داشته باشید که باید هر ۲ ساعت یک‌بار لوسیون را تجدید کنید و اگر عرق می‌ریزید یا در حال شنا هستید باید زودتر آن را تجدید کنید. همیشه از محصولاتی استفاده کنید که ۳۰SPF (عامل محافظت در برابر خورشید) یا بالاتر دارند. همچنین باید از پوستتان هم در برابر UVB و هم UVA محافظت کنند.

محصولات مرتبط:

کرم ضد آفتاب شیرین بیان - ترنجان
• همیشه پوستتان را بررسی کنید تا نشانه‌های سرطان پوست را تشخیص دهید. اگر تغییراتی مشاهده کردید که نگرانتان می‌کند فوراً با پزشک تماس بگیرید. آکادمی درماتولوژی آمریکا توصیه می‌کند که همه باید سالی یک‌بار برای معاینه پوستشان به پزشک مراجعه کنند.
• اگر پوستان خشک است در خانه از رطوبت‌ساز استفاده کنید، هنگام حمام کردن کمتر از صابون استفاده کنید (به‌جای آن از بدن‌شوی مرطوب‌کننده استفاده کنید)، و از لوسیون مرطوب‌کننده استفاده کنید. اگر نگرانی‌هایتان از بین برفت، به پزشک مراجعه کنید.

گزینه‌های درمانی برای پوست در حال پیر شدن

گزینه‌های درمانی برای پوست در حال پیر شدن - ترنجان
برای نشانه‌های اولیه پیر شدن پوست، احتمالاً درمان‌های رتینوئید، ویتامین سی. و آلفا هیدروکسی اسید کافی هستند. قرص‌های شیمیایی، لایه‌برداری پوست یا لیزر درمانی برای آسیب‌های متوسط و شدید پوست صورت در اثر نور خورشید هستند.
ممکن است خطوط عمیق‌تر صورت با سم بوتولینوم فیلرهای هیالورونیک اسید تزریقی، چربی خودتان و ایمپلنت گورتکس درمان شود.
برخی افراد جراحی‌هایی چون کشیدن پوست صورت، کشیدن ابرو یا جراحی زیبایی پلک‌ها را انتخاب می‌کنند. انجام این جراحی‌ها و دفعات آن یک انتخاب شخصی است. اگر در نظر دارید که جراحی را انتخاب کنید به یک جراح مراجعه کنید و درباره اهداف، گزینه‌ها، هزینه‌ها، خطرات و فواید انتخابتان مشورت کنید.