دشمنان همیشگی پوست: نکاتی درباره اثرات محیطی مضر و نحوه مقابله با آن‌ها

دشمنان همیشگی پوست: نکاتی درباره اثرات محیطی مضر و نحوه مقابله با آن‌ها - ترنجان

دشمنان همیشگی پوست: نکاتی درباره اثرات محیطی مضر و نحوه مقابله با آن‌ها

با اثرات محیطی مضر مثل آلودگی و هوای متغیر بهار که هر روز به پوست آسیب می‌رسانند، مقابله کنید.
تهویه مرکزی، هوای سرد و آفتاب ناگهانی، همگی از ویژگی‌های هوای غیرقابل‌ پیش‌بینی هستند که پوست را در معرض تهاجم روزانه عوامل محیطی قرار می‌دهند. به این عوامل، آلودگی و آب سخت را هم اضافه کنید که پوست را در معرض انواع مشکلات از جمله پیری زودرس و آکنه قرار می‌دهد. وحشت‌زده نشوید: مراقبت از پوست می‌تواند از آسیب‌های روزانه و اثرات محیطی مضر بکاهد. در ادامه به محصولاتی که به آن نیاز دارید و نحوه استفاده از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

هرروز صبح کمی آنتی‌اکسیدان استفاده کنید

هرروز صبح کمی آنتی‌اکسیدان استفاده کنید - ترنجان

قانون کهن «هر روز یک سیب» را به یاد می‌آورید؟ همین قاعده را باید در زمینه مراقبت از پوست هم رعایت کنید. اگر هر روز صبح مقدار قابل قبولی آنتی‌اکسیدان روی پوست تمیز بمالید، به خنثی کردن رادیکال‌های آزاد آسیب‌زننده که حاصل همه‌ چیز از آلودگی و استرس گرفته تا نور دستگاه‌های الکترونیک، به سلول‌ها کمک خواهید کرد. استفاده از آنتی‌اکسیدان‌ها زیر ضد آفتاب، محافظت از پوست را در برابر نور خورشید (یکی از بزرگ‌ترین دشمنان پوست که حتی در هوای ابری هم خطرناک است) افزایش می‌دهند.

هرگز بدون ضد آفتاب از خانه خارج نشوید

هرگز بدون ضد آفتاب از خانه خارج نشوید - ترنجان

اگر می‌خواهید فقط به یکی از این توصیه‌ها عمل کنید حتماً این مورد را انتخاب کنید. SPF برای قوی و سالم نگه‌داشتن پوست حیاتی است. اگر پوستتان خیلی حساس است از ضد آفتاب فیزیکی استفاده کنید که اشعه فرابنفش را به‌صورت فیزیکی فیلتر می‌کند (تیتانیوم دی‌اکسید یا زینک اکسید)، در غیر این صورت از ضد آفتاب شیمیایی با دامنه وسیع استفاده کنید. وقتی در فضای باز هستید، ضد آفتاب را تجدید کنید؛ استفاده از اسپری بهتر است زیرا روی آرایش می‌توانید از آن استفاده کنید.

قبل از حمام از ماسک صورت استفاده کنید

قبل از حمام از ماسک صورت استفاده کنید - ترنجان

استفاده از ماسک به این روش، مزایایی دارد. در این روش، زمان برای جذب وجود دارد و مواد فعال به دلیل وجود بخار در حمام فرصت دارند تا عمیقاً در پوست نفوذ کنند. همچنین، از پوست در برابر حرارت (پوست همیشه باید در معرض آب گرم باشد نه داغ) و آب سخت که قلیایی است و سد محافظتی طبیعی پوست را ضعیف می‌کند، محافظت می‌کند.