نقشه‌برداری از صورت: نحوه استفاده از محصولات مراقبت از پوست در مناطق مختلف پوست برای داشتن پوستی بهتر

نقشه‌برداری از صورت: نحوه استفاده از محصولات مراقبت از پوست در مناطق مختلف پوست برای داشتن پوستی بهتر - ترنجان

نقشه‌برداری از صورت: نحوه استفاده از محصولات مراقبت از پوست در مناطق مختلف پوست برای داشتن پوستی بهتر

استفاده از محصولات مراقبت از پوست مختلف در مناطق مختلف پوست، روشی جدید برای استفاده از ماسک است. نقشه‌برداری از صورت خیلی آسان است و پوستتان از شما قدردانی خواهد کرد!
پوستتان را پس از یک هفته کاری در رفت‌ و آمد با اتوبوس و مترو و دست‌ و پنجه نرم کردن با مسافران در ایستگاه‌ها و خوردن بیسکوییت چای هنگام عصرانه تصور کنید. آیا روی گونه‌هایتان لک شده است؟ بین ابروهایتان خط کوچکی افتاده است؟ زیر چشم‌هایتان خشک و آفتاب‌سوخته شده است؟ وقتی عارضه‌های پوستی مختلفی روی صورت داریم بسیار دلهره‌آور است و معمولاً وسوسه می‌شویم که برخی مناطق را نادیده بگیریم و از یک محصول مراقبت از پوست برای همه صورت استفاده کنیم.

مشکل جدید تولید نکنید

اما این رویکرد، مشکلات بیشتری ایجاد می‌کند. مثلاً اگر خیلی سالیسیلیک اسید ضد لک روی نواحی خشک پوست بزنید، سیبوم باقیمانده آن را از بین می‌برد و خشک‌تر می‌شود. اما اگر کرم غلیظ روی گونه‌های دچار آکنه بمالید، مشکل را دوچندان کرده‌اید.
کلید حل این مشکلات، نقشه‌برداری از صورت است و نه، اصلاً کار پیچیده‌ای نیست. فقط کافی است به رفتار پوستتان در نواحی مختلف توجه کنید گونه‌ها، چانه، پیشانی و اطراف چشم. بهترین زمان برای این کار، صبح است چون نور کافی است.
قبل از شروع، محصولات را برای مناطق مختلف پوست صورت تهیه کنید؛ خوشبختانه به دلیل اینکه از هر یک از آن‌ها برای ناحیه خاصی از صورت استفاده می‌کنید، دیرتر تمام می‌شوند. نکته: حالا زمان آن رسیده که از پوستتان نقشه‌برداری کنید زیرا تابستان در راه است و چون آرایش کمتری می‌کنید، بهتر است پوستی درخشان‌تر و یکنواخت‌تر داشته باشید.

سه نکته درباره نقشه‌برداری از پوست

سه نکته درباره نقشه‌برداری از پوست - تزنجان

  • همیشه زیر چشمتان را مرطوب کنید زیرا پوست زیر چشم، چربی تولید نمی‌کند. در تابستان این کار را فراموش نکنید زیرا نور خورشید و باد، رطوبت را از بین می‌برند.
  • برای نواحی دارای لکه از محصولات حاوی AHA و BHA استفاده کنید زیرا انسداد را از بین می‌برند.
  • برای نواحی خشک از محصولات مرطوب‌کننده مانند هیالورونیک اسید استفاده کنید.