چگونه با مصرف میوه‌ها، سبزی‌ها و عسل ظاهر پوست خود را بهبود ببخشید

چگونه با مصرف میوه‌ها، سبزی‌ها و عسل ظاهر پوست خود را بهبود ببخشید - ترنجان

چگونه با مصرف میوه‌ها، سبزی‌ها و عسل ظاهر پوست خود را بهبود ببخشید

از سایه خاکستری که روی پوستتان افتاده خسته شده‌اید؟ می‌خواهید رنگ و ظاهر پوست خود را بهبود دهید؟ احتمالاً پاسخ را در بازار میوه و تره‌بار محله‌تان پیدا خواهید کرد.
همه ما می‌دانیم که خوردن میوه‌ها و سبزی‌ها برای سلامتی مفید است. پژوهشی جدید که در ژورنال پابلیک هلث آمریکا منتشر شده نشان می‌دهد که بیشتر خوردن سبزی‌ها و میوه‌های تازه، ظاهر پوست را طی چند هفته تغییر می‌دهد. پژوهشگران بریتانیایی دریافته‌اند که به مدت شش هفته، روزانه دو واحد بیشتر سبزی و میوه بخورید منجر به درخشندگی و سلامت پوست خواهد شد. همه شرکت‌کنندگان در این پژوهش از همه نژادها تغییری محسوس در پوستشان ایجاد شد. شکی نیست که هر آنچه می‌خوریم تأثیرات شگرفی روی سلامت و ظاهر پوست ما دارد. کاروتنوئیدها و فلاونوئیدها در میوه‌ها و سبزی‌ها واقعاً روی پوست تأثیر می‌گذارند. حال که بهار نزدیک است، فکر بدی نیست که سری به بازار میوه و تره‌بار بزنید و محصولات تازه و در صورت امکان ارگانیک بخرید. میوه‌ها و سبزی‌های ارگانیک منجمد، جایگزین فوق‌العاده‌ای هستند. از آن‌ها برای درست کردن اسموتی با آب و عسل استفاده کنید تا به سریع‌ترین روش ممکن، کاروتنوئیدهای موردنیاز روزانه خود را تأمین کنید.

اسموتی با آب و عسل - ترنجان
حال که صحبت از عسل شد باید بگوییم که روزبه‌روز بر تعداد پژوهشگرانی که بر روی تأثیر آن بر مراقبت از جراحت کار می‌کنند، افزوده می‌شود. همه عسل‌ها خصوصیات آنتی‌باکتریال دارند اما عسل مانوکای نیوزلند و استرالیا بسته به نحوه به عمل آمدن و خاستگاهش، خاصیت بهبوددهنده ویژه‌ای دارد. اگر تابه‌حال این عسل را نخورده‌اید، بدانید که عسل مانوکا تیره‌رنگ است و مزه‌ای تیز و متمایز دارد. فعالیت آنتی‌باکتریال در جدولی به نام عامل ویژه مانوکا (UMF) اندازه‌گیری می‌شود. هرچه UMF بیشتر باشد، عسل مؤثرتر است و البته گران‌تر زیرا عسل مانوکای خالص همیشه گران‌بهاست. توصیه من، عسل مانوکا با حداقل ۱۶UMF است.

عسل مانوکا - ترنجان

عسل مانوکا با UMF بالا هم از عفونت پوست جلوگیری می‌کند و هم عفونت‌های پوستی مزمن را از بین می‌برد. پژوهشی جدید نشان داده است که این نوع عسل بر باکتری‌های استرپتوکوک، استافیلوکوک و سودومونا و حتی عفونت‌های باکتریایی مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک تأثیر دارد. حتی باندهای عسل مانوکا هم در بازار وجود دارد.
من طرفدار پروپاقرص عسل مانوکا هستم. پارسال، بیماری داشتم که دچار عفونت پوستی استافیلوکوکی شده بود و کل بدنش پر از زخم‌های باز بود. من همه روش‌ها را برای درمانش امتحان کردم، ازجمله آنتی­بیوتیک‌های معمول اما بهبودی در کار نبود. درنهایت، گاز استریل آغشته به عسل مانوکا را سفارش دادم و از او خواستم تا هرروز از آن استفاده کند. پس از دو هفته، عفونت از بین رفته بود و هیچ اثر زخمی دیده نمی‌شد.
پس شاید بد نباشد یک شیشه عسل مانوکا با ۱۶UMF در کابینت آشپزخانه نگه دارید. مثل همه عسل‌ها تا ابد سالم می‌ماند پس ضرر نخواهید کرد.
کلام آخر: میوه‌ها، سبزی‌ها و عسل مانوکا بهترین دوستان پوست هستند.

این مطالب را نیز بخوانید: