آشنایی با مواد غذایی که برای مبارزه با التهاب به شما کمک می‌کنند

آشنایی با مواد غذایی که برای مبارزه با التهاب به شما کمک می‌کنند - ترنجان

آشنایی با مواد غذایی که برای مبارزه با التهاب به شما کمک می‌کنند

التهاب سلامت شما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، با خوردن این ۹ ماده غذایی ضدالتهاب، بدن خود را دوباره بسازید.

با مواد غذایی با التهاب مبارزه کنید

التهاب باعث تخریب در سراسر بدن می‌شود و همه‌ چیز را از پوست گرفته تا سلامت قلب تحت تأثیر قرار می‌دهد. با مصرف این مواد غذایی ساده از بدن در برابر بروز التهاب دفاع کنید.

سالمون

سالمون - ترنجان

این ماهی کم‌جیوه دارای چربی‌های امگا۳ ضدالتهاب زیادی است. یک تکه ۳ اونسی از این ماهی حاوی بیش از دو برابر نیاز روزانه بدن است. کباب کردن، آب‌پز کردن، گریل و یا بخارپز کردن فیله ماهی و خوردن آن با سالاد تأثیر چشمگیری دارد.

زردچوبه

زردچوبه - ترنجان

این ادویه باستانی به دلیل داشتن خواص ضدالتهاب در مرکز توجه قرار دارد. پودر زردچوبه را به غذا، سوپ و یا نوشیدنی‌های خود اضافه کنید. فراموش نکنید که برای جذب بهتر زردچوبه مقداری فلفل سیاه نیز اضافه کنید.

تخم کتان

تخم کتان - ترنجان

التهاب نمی‌تواند با روغن‌های سالم موجود در دانه‌های کتان مقابله کند. دانه کامل و یا پودر شده را می‌توان در سالاد، اسموتی‌ها و یا غذاهایی مانند گرانولا استفاده کرد.

آب

آب - ترنجان

با تأمین آب موردنیاز بدن، التهاب را از بین ببرید. آب بدون کالری بهترین گزینه برای آب‌رسانی مطلوب و از بین بردن سموم است. روزانه، نصف وزن بدنتان در واحد اونس آب بنوشید. آب ساده دوست ندارید؟ برای طعم دادن به آب، در آن از میوه‌های تازه استفاده کنید.

گردو

گردو - ترنجان

این دانه روغنی ترد، به سالاد، آجیل مخلوط، غلات داغ و غذاهای پخته‌شده بافت و طعم می‌دهد. شما حتی می‌توانید از گردو در سس پستو به‌عنوان جایگزین دانه کاج نیز استفاده کنید. خواص ضدالتهاب گردو به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند دیابت و بیماری‌های قلبی کمک می‌کند.

توت‌ها

توت‌ها - ترنجان

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در بلوبری، توت‌فرنگی و تمشک مبارزان قوی علیه التهاب هستند و با ماست خامه‌ای، ترکیب کاملاً خوبی دارند. توت‌ها را در فصل خودشان وقتی‌که تازه هستند تهیه کنید و برای باقی سال فریز کنید.

دانه‌های چیا

دانه‌های چیا - ترنجان

این دانه‌های کوچک که سرشار از چربی‌های امگا۳ هستند، ترکیب قابل‌ملاحظه‌ای از ویتامین‌ها و مواد معدنی هم دارند. برای تهیه پودینگ بدون لبنیات می‌توانید این دانه‌ها را با شیر سویا مخلوط کنید، همچنین می‌توانید با میوه‌های تازه مخلوط کنید تا مربای سریع و آسان و بدون شکری درست کنید و بر روی ساندویچتان بمالید.

آووکادو

آوکادو - ترنجان

چربی‌های سالم غیراشباع مانند آن‌هایی که در آووکادو یافت می‌شوند، می‌توانند به مبارزه با التهاب کمک کنند. یک مطالعه منتشرشده در سال ۲۰۱۲ نشان می‌دهد که خوردن آووکادو تولید ترکیبات التهاب‌آور را که موجب کاهش گردش خون می‌شوند، کاهش می‌دهد. چه راهی بهتر از اینکه با یک تکه نان پر از گوآکامولی از این میوه لذت ببریم؟

آلبالو

آلبالو - ترنجان

آلبالو یکی دیگر از آنتی‌اکسیدان‌های قوی است. آب‌آلبالو با کاهش التهاب و بهبود عملکرد عضلات پس از ورزش مرتبط است. مقداری از آن را در ظرف سالاد خود اضافه کنید تا طعمی دل‌انگیز به سالادتان بدهید.