آیاد می‌دانید چه محصولات ضد پیری برای مراقبت از پوست ضروری هستند؟

آیاد می‌دانید چه محصولات ضد پیری برای مراقبت از پوست ضروری هستند؟ - ترنجان

آیاد می‌دانید چه محصولات ضد پیری برای مراقبت از پوست ضروری هستند؟

هرچه زودتر آغاز کن

هرچه زودتر آغاز کن - ترنجان

حتی اگر تابه‌حال از پوست خود مراقبت نکرده‌اید، هیچ‌وقت برای شروع دیر نیست. پوست شما وقتی تنها در اواسط دهه بیست زندگی هستید آغاز به پیر شدن می‌کند، گرچه شما ممکن است متوجه آن نشوید. محصولات محبوبتان به‌خوبی قبل ممکن است اثر نکنند. ژن شما، عادات روزمره و خورشید باعث این تغییرات هستند. پس بیشتر از این منتظر نمانید! شاید شما مایل باشید که از یک متخصص پوست بپرسید چطور در هر سنی که هستید پوستی صاف و نرم‌تر داشته باشید.

استفاده از یک پاک‌کننده ملایم

استفاده از یک پاک‌کننده ملایم - ترنجان

برای پوست خشک از انواع پاک‌کننده کرمی و یا بدون چربی استفاده کنید و پاک‌کننده‌های فوم دار را برای پوست چرب انتخاب کنید. اگر پوست حساسی دارید با متخصص پوست خود جهت جلوگیری از تحریک پوست مشورت کنید. با آب ولرم و یا سرد بشویید. آب داغ می‌تواند رطوبت طبیعی پوست را از بین ببرد. صورتتان را با ضربات آهسته حوله خشک کنید و حوله را روی آن نمالید

مرطوب‌کننده برای صورت شما

مرطوب‌کننده برای صورت شما - ترنجان

آن‌ها از پوست شما مراقبت کرده و آن را بهبود می‌بخشند. حتی اگر پوست چربی دارید یا جوش زده‌اید می‌توانید از یک مرطوب‌کننده ملایم و بدون چربی به‌صورت روزانه استفاده کنید. اگر پوست خشکی دارید ممکن است بیشتر از یک‌بار در روز از مرطوب‌کننده استفاده کنید. آن را درحالی‌که صورت هنوز کمی مرطوب است به پوست بزنید.

هرروز ضد آفتاب بزنید

هرروز ضد آفتاب بزنید - ترنجان

در طول روز به چیزی احتیاج دارید که شما را در مقابل اشعه آفتاب محافظت کند، حتی اگر هوا ابری است یا شما در فضای باز نیستید. اشعه‌ خورشید می‌تواند از ابر و پنجره عبور کند، درنتیجه شما همیشه در معرض آن هستید. بسیاری از مرطوب‌کننده‌ها ضد آفتاب دارند. اگر مال شما ندارد، دنبال مدلی بگردید که طیف‌های گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. این بدین معنی است که شما در مقابل هر دو اشعه UVA و UVB محافظت می‌شوید. فراموش نکنید که لب‌هایتان را هم بپوشانید. و اگر مدت زیادی بیرون هستید و یا عرق کرده‌اید کرم ضد آفتاب را تجدید کنید.

محصولات مرتبط:

کرم ضد آفتاب شیرین بیان - ترنجان

آیا می‌توانم هم‌زمان از چند محصول مراقبت از پوست استفاده کنم؟

ر -آیا می‌توانم هم‌زمان از چند محصول مراقبت از پوست استفاده کنم؟ - ترنجان

بله. پوستتان را تمیز کنید و ابتدا هر کرم یا ژلی را که پزشک تجویز کرده، روی پوست بمالید.
صبح: مرطوب‌کننده، ضد آفتاب (اگر مرطوب‌کننده‌تان حاوی ضد آفتاب نیست) و اگر می‌خواهید آرایش کنید
شب: محصولات ضد پیری (اگر از آن‌ها استفاده می‌کنید)، مرطوب‌کننده‌ای که ضد آفتاب نداشته باشد

پوست مرده را بزدایید

پوست مرده را بزدایید - ترنجان

لایه‌برداری کنید تا پوست شما بدرخشد. می‌توانید سلول‌های مرده را به‌آرامی با یک لیف حوله‌ای، قلم‌موی چرخان، یا لایه‌بردارها از پوست خود دور کنید. اگر پوست خشکی دارید یک‌بار در هفته لایه‌برداری کنید. اگر پوست شما چرب است، یک یا دو بار در هفته این کار را انجام دهید. اگر پوست حساس و یا آکنه دارید با پزشک خود مشورت کنید. لایه‌بردارها ممکن است پوست شما را تحریک کنند.

لایه تازه‌ای از پوست را آشکار کنید

لایه تازه‌ای از پوست را آشکار کنید - ترنجان

بعضی از محصولات ضد پیری حاوی موادی است که می‌تواند شما را از شر سلول‌های مرده راحت کند و پوستی روشن‌تر و تازه‌تر به نمایش بگذارد. به‌طور مثال داروهای آکنه و محصولات ضد پیری ممکن است اسید سالیسیلیک یا رتینویید داشته باشند. شما همچنین می‌توانید با میکرودرم‌ابرژن یا لایه‌بردارهای شیمیایی سلول‌های مرده را از بین ببرید. هردوی آن‌ها توسط پزشک یا فرمول‌های خانگی در دسترس هستند. گرچه ممکن است که فرمول‌های خانگی تفاوت زیادی ایجاد نکنند.

پوست تیره به TLC نیاز دارد

پوست تیره به TLC نیاز دارد - ترنجان

اگر پوست شما به مواد شیمیایی و نور خورشید حساسیت نشان می‌دهد، یک روتین مراقبت از پوست ساده را دنبال کنید. هیچ روزی را بدون مرطوب‌کننده و یا ضد آفتاب نگذرانید. گرچه ممکن است هرگز دچار آفتاب‌سوختگی نشوید، همچنان به ضد آفتاب احتیاج دارید تا از شما در برابر سرطان پوست، چین‌وچروک و لکه‌های تیره محافظت کند.

چه چیزی در منو داریم؟

چه چیزی در منو داریم؟ - ترنجان

پوست شما مانند باقی بدنتان به تغذیه خوب احتیاج دارد. بعضی از مطالعات نشان می‌دهند که تغذیه می‌تواند باعث بهبود و محافظت از پوست شود. کرم‌ها و سرم‌هایی که حاوی ویتامین سی. یا ای. هستند ممکن است در مقابل آسیب آفتاب از پوست محافظت کنند. آن‌هایی که ویتامین آ. و یا ب-۳ دارند ممکن است آسیبی را که آفتاب به پوست زده درمان کنند. البته، شما همچنان نیاز دارید که ویتامین‌هایتان را از غذا بگیرید.

گزینه‌های ضد پیری ارگانیک همیشه هم بهترین نیستند

گزینه‌های ضد پیری ارگانیک همیشه هم بهترین نیستند - ترنجان

هیچ مدرک علمی وجود ندارد که ثابت کند محصولات ضد پیری و مراقبت از پوست ارگانیک و یا کاملاً طبیعی برای پوست شما بی‌خطرتر هستند. در برخی از موارد آن‌ها ممکن است باعث تحریک شوند، مخصوصاً اگر پوست حساسی دارید. مانند بسیاری از محصولات مراقبت از پوست، ترکیبات طبیعی مانند گیاهان ممکن است باعث ایجاد خارش یا واکنش‌های آلرژیک در بعضی از مردم شوند. ابتدا آن‌ها را روی محلی از بدنتان که کمتر دیده می‌شود امتحان کنید.

اقدامات مراقبتی از پوست صورت: سرگرم‌کننده یا بنیادی؟

اقدامات مراقبتی از پوست صورت: سرگرم‌کننده یا بنیادی؟ - ترنجان

لازم نیست برای انجام اقدامات مراقبتی از پوست صورت به سالن بروید، اما ممکن است برای مدتی باعث صاف‌تر شدن پوست شما بشود. این اقدامات می‌توانند یک درمان آرام‌بخش هم باشند. اقدامات مراقبتی از پوست صورت در سالن می‌تواند شامل پاک‌سازی و لایه‌برداری باشد. درمان‌های صورت می‌تواند در بعضی از افراد باعث تحریک و واکنش پوست صورت شود. اگر پس‌ازآن پوستتان تحریک و قرمز شد، از آن‌ها خودداری کنید.

برای جوش زدن پیرم، درست است؟

برای جوش زدن پیرم، درست است؟ - ترنجان

شما بزرگ‌سال هستید، اما چرا هنوز از دست جوش و سرسیاه خلاص نشده‌اید؟ برخی از دلایل آن می‌تواند هورمون‌ها، محصولات مو و استرس باشد. متخصص پوست یا زیبایی شما می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید پوستتان به چه چیزی احتیاج دارد. برخی از محصولات ترکیباتی دارند که آکنه و نشانه‌های پیری را هدف قرار می‌دهند.

 درخشش پوست پایانی ندارد

 درخشش پوست پایانی ندارد - ترنجان

  • سیگار نکشید. پوست شم ارا پیر می‌کند و باعث چین‌وچروک می‌شود
  • مقدار زیادی میوه، سبزی‌ها، پروتئین و غلات سبوس‌دار بخورید
  • هرروز ورزش کنید. گردش خون به پوست شما کمک می‌کند و آلودگی را با عرق از آن خارج می‌کند
  • راهی پیدا کنی تا استرس را از بین ببرید. استرس می‌تواند پوست شما را حساس‌تر و جوش‌ها را بیشتر کند.
  • از اشعه خورشید فاصله بگیرید. درصورتی‌که می‌خواهید رنگ پوستتان تغییر کند از برنزه کننده‌های مصنوعی استفاده کنید

این مطالب را نیز بخوانید: