مبانی زیبایی برای دختران نوجوان – بخش دوم

مبانی زیبایی برای دختران نوجوان - بخش دوم - ترنجان

مبانی زیبایی برای دختران نوجوان – بخش دوم

پاهای زشت، ترک‌خورده

پاهای زشت، ترک‌خورده - ترنجان

نرم‌کننده دستتان ممکن است برای پاهای زبرتان کافی نباشد. این درمان شبانه را امتحان کنید: قبل از خواب، پاهایتان را با کرمی حاوی گلیسیرین بپوشانید. جوراب نخی بپوشید و بگذارید پاهایتان وقتی خوابید پوشیده از کرم باشد. می‌توانید درمان‌های قوی‌تری هم از یک متخصص پوست بگیرید.

پوست خشک

پوست خشک - ترنجان

پوست درخشان و سالم شما تبدیل به پوست زبر، ناهموار و همراه با خارش شده است. آب داغ می‌تواند چربی موردنیاز پوست برای نرم ماندن را از بین ببرد. مدت‌زمان حمام‌هایتان را کوتاه کنید. از یک پاک‌کننده ملایم و بدون عطر استفاده کنید و پوستتان را نسابید. پس از استحمام، کرم نرم‌کننده و یا پماد حاوی اوره و یا لاکتیک اسید بمالید تا پوست شما آب را حفظ کند و مرطوب بماند.

پاهای پرمو

پاهای پرمو - ترنجان

برای اینکه موها دیرتر دربیایند موم (اپیلاسیون) را امتحان کنید. کمی درد دارد و ممکن است باعث تحریک پوست شود اما نزدیک به شش هفته دوام می‌آورد. اما مراقب باشید: موم داغ در صورت استفاده اشتباه ممکن است ایجاد سوختگی کند. باید حداقل موهای شما ۶ میلی‌متر رشد کرده باشد تا بتوانید موم بیندازید، پس خود را آماده پوشیدن شلوار جین کنید. موم با دمای اتاق را امتحان کنید.

زیر بغل!

زیر بغل! - ترنجان

ضد عرق‌ها مجاری عرق شما را می‌بندند و مقداری از آن خیسی شرم‌آور را متوقف می‌کنند. محصولی را انتخاب کنید که حاوی دئودورانت باشد تا مانع بدبو شدن عرق بدن شما شود. صبح‌ها پس از استحمام که بدنتان خشک است آن را بزنید. اما به یاد داشته باشید عرق کردن یکی از عملکردهای مهم بدن است که کمک می‌کند وقتی گرمتان است دمای بدنتان پایین بیاید.

زگیل

زگیل - ترنجان

زگیل‌ها شاید جذاب نباشند اما خطرناک هم نیستند. و بیشترشان در طول زمان از بین می‌روند. اگر صبرتان تمام شده، درمان‌های غیر تجویزی وجود دارند. دنبال محصولاتی بگردید که اسید سالیسیلیک عنصر فعال محتویاتش است و مطمئن شوید که دستورالعمل را به‌درستی دنبال می‌کنید. پوست اطراف زگیل را با ژل وازلین محافظت کنید.

شوره سر

شوره سر - ترنجان

برای کنترل شوره سر شامپویی را انتخاب کنید که حاوی سولفید سلنیوم، تار و یا پیریتیون روی باشد. بگذارید شامپو به مدت ۵ دقیقه روی مو بماند تا اثر کند. ممکن است لازم باشد دو یا سه بار در هفته این کار را بکنید تا تمام شوره‌ها از بین برود. اگر این درمان جواب نداد با پزشکتان مشورت کنید.

موخوره

موخوره - ترنجان

دقیق از ریشه جایی که موخوره شده ببرید. سشوارتان را در ۱۵ سانتی‌متری از سرتان نگه دارید و وقتی موهایتان خشک شد، آن را خاموش کنید. و سعی کنید هرروز از آن استفاده نکنید. از روشن‌کننده و صاف کننده‌ها دوری کنید زیرا به مو آسیب می‌رسانند. از یک نرم‌کننده خوب استفاده کنید تا موهایتان را مرطوب نگه دارد. برای خلاصی از موخوره، آن‌ها را نکنید، کوتاه کنید.

موی چرب

موی چرب - ترنجان

هرروز موهایتان را بشویید تا چربی زیاد را بزدایید، اما با استفاده از یک شامپوی ملایم و یک نرم‌کننده سبک از آسیب دیدن آن‌ها جلوگیری کنید. موهایتان را بیش‌ازحد شانه نزنید باعث آزاد شدن روغن بیشتر از فرق سرتان می‌شود. در استفاده از ژل و سایر محصولات حالت‌دهنده افراط نکنید زیرا باعث سنگین شدن بیشتر مو می‌شوند.

خال‌های صورت

خال‌های صورت - ترنجان

اکثر مردم بین ۱۰ تا ۴۰ خال دارند. حتی چهره‌های مشهوری مانند جسیکا سیمپسون و آنجلینا جولی خال دارند. خال‌ها بسیار طبیعی هستند، اما ممکن است تبدیل به خال سرطانی شوند برای همین باید مراقب باشید که بزرگ‌تر نشود و یا تغییر رنگ ندهد. اگر واقعاً خال‌هایتان اذیتتان می‌کند یک متخصص پوست می‌تواند آن‌ها را از بین ببرد.

اقدامات زیبایی که خودت می‌توانی انجام دهی

اقدامات زیبایی که خودت می‌توانی انجام دهی - ترنجان

پول کافی برای خریدن محصولات بهداشتی آرایشی گران‌قیمت نداری؟ از چیزهایی که در خانه داری استفاده کن. لیمو را روی موهایت فشار بده و بعد برای درخشش طبیعی به زیر آفتاب برو. دو قاشق عسل را با نصف فنجان جو پرک و یک‌چهارم فنجان ماست ساده مخلوط کنید تا یک لایه‌بردار طبیعی بسازید. برای نرم کردن زانو و آرنج خشک، روغن گیاهی که برای قنادی استفاده می‌شود را به مناطق خشک شده بمالید.

این مطالب را نیز بخوانید: