مبانی زیبایی برای دختران نوجوان – بخش اول

مبانی زیبایی برای دختران نوجوان - بخش اول - ترنجان

مبانی زیبایی برای دختران نوجوان – بخش اول

جوش صورت

جوش هیولا - ترنجان

آن را فشار ندهید! اگر جوش را فشار دهید بیشتر به چشم خواهد آمد. با یک پاک‌کننده ملایم بشورید و از بنزوئیل پروکساید و یا کرم سالیسیلیک اسید استفاده کنید. لایه نازکی از کانسیلر «ضد انسداد منافذ» بزنید، این لایه منافذ پوست شما را نمی‌بندد و باعث جوش بیشتر نمی‌شود.

پوسته‌پوسته شدن

پوسته‌پوسته شدن - ترنجان

شما قصد داشتید که برنزه شوید اما به‌جایش سوختید. حالا پوست شما قرمز شده و پوسته‌پوسته می‌شود.
یک مرطوب‌کننده حاوی آلوئه‌ورا ممکن است باعث تسکین درد بشود و پوسته‌های روی پوست کمتر به چشم بیایند. پوست انداختن به‌طورکلی ممکن است چند روز طول بکشد، تا بدن پوست‌های آسیب‌دیده را دفع کند. برای سلامت پوست و برای جلوگیری از آفتاب‌سوختگی، وقتی بیرون می‌روید ضد آفتابی با طیف وسیع بزنید (با حداقل SPF 30) و اطمینان حاصل کنید که وقتی زیر آفتابید هر دو ساعت آن را تمدید کنید.

محصولات مرتبط:

کرم ضد آفتاب شیرین بیان - ترنجان

دست‌های پرمو

دست‌های پرمو - ترنجان

اول از مادر یا خاله‌تان بپرسید که آیا شما واقعاً دست‌های پر مویی دارید یا نه؟ نوجوانان ممکن است نسبت به ترکیب اندامشان حساسیت‌هایی پیدا کنند که از نگاه دیگران کاملاً معمولی است. اگر همچنان می‌خواهید که قدمی بردارید، داروی موبر را امتحان کنید، که با ترکیبات شیمیایی موها را از بین می‌برد. از پزشکتان بپرسید چه نوعی برای شما بهتر است. برای جلوگیری از حساسیت پوست، از مرطوب‌کننده پس‌ از آن استفاده کنید. موهای بازو را نتراشید، باعث می‌شود زبر رشد کنند.

کک‌ومک صورت

کک‌ومک صورت - ترنجان

کک‌ومک‌های روی دماغتان بانمکتان کرده- مثل یک بچه کوچک
برای جلوگیری از بروز کک‌ومک‌های جدید و تیره‌تر، همیشه ضد آفتاب بزنید. راه‌حل سریع و راحت، استفاده از کانسیلر است. با بالا رفتن سنتان کک‌ومک‌ها محو می‌شوند. اگر واقعاً اذیتتان می‌کند، سراغ کرمی بروید که روشن‌کننده طبیعی دارد، مانند شاه‌توت یا ویتامین سی. بهترین کار؟ بانمکی خودتان را با آغوش باز بپذیرید.

 موی وزوزی

 موی وزوزی - ترنجان

اگر این قیافه را دوست ندارید می‌توانید وز مویتان را با شامپوی مرطوب‌کننده و نرم‌کننده مو اهلی کنید. قبل از اینکه به مویتان مدلی بدهید، سرم یا کرم ضد وز به موهای مرطوب بمالید. از برسی استفاده کنید که روغن طبیعی بین دانه‌هایش داشته باشد. برای نرمی بیشتر و درخشش، هفته‌ای یک‌بار چند قطره ویتامین ای. به سرتان بمالید (ماساژ دهید).

پوست لک‌دار

پوست لک‌دار - ترنجان

شما می‌توانید پوست ناهموار و لک‌دارتان را با یک کانسیلر ضد انسداد منافذ صاف کنید. یا برای کمی روشن‌تر شدن، از یک مرطوب‌کننده رنگی استفاده کنید. اگر روی پوستتان راش ایجاد شده و به‌سادگی از بین نمی‌رود با پزشک متخصص پوست مشورت کنید. شما ممکن است دچار اگزما یا حساسیت پوستی به مایع شوینده، شامپو و یا مرطوب‌کننده شده باشید. ممکن است برای رفع آن احتیاج به دارو داشته باشید.

محصولات مرتبط:

 کرم ضدلک و روشن کننده ترنجان

لب‌های ترک‌خورده

لب‌های ترک‌خورده - ترنجان

لب‌هایتان را لیس نزنید. به‌جای اینکه آن‌ها را مرطوب کند بدتر باعث خشک شدنشان می‌شود. روزی ۸ لیوان آب بنوشید تا آب بدنتان تأمین شود. لب‌های خود را با نرم‌کننده بدون مواد معطر و حاوی ضد آفتاب و مواد مرطوب‌کننده‌ای چون وازلین و لانولین، محافظت کنید. نرم‌کننده لبتان را به فرد دیگری ندهید زیرا این راه خوبی برای انتقال ویروس تب‌خال و غیره است.

تب‌خال

تب‌خال - ترنجان

برآمدگی‌های قرمز و تاول‌مانند روی لب شما تب‌خال است که توسط ویروس تب‌خال ساده ایجاد شده. پس از یک هفته از بین می‌رود. برای آرام کردن درد و سوزش، از یک کمپرس سرد و یا یخ روی آن استفاده کنید. از نرم‌کننده لب استفاده کنید تا آن قسمت را نرم نگه دارید و از ترک خوردنش جلوگیری کنید. از بوسیدن خودداری کنید زیرا تب‌خال واگیر است. می‌توانید از داروهای تجویزی ضدویروسی که به شکل قرص و یا پماد هستند هم استفاده کنید.

ابروی پیوسته

ابروی پیوسته - ترنجان

برداشتن ابرو راه ساده و دقیقی برای راحت شدن از دست ابروهای ناخواسته است. ابتدا با مالیدن الکل آن منطقه را تمیز کنید. از موچین تیز و شیب‌دار استفاده کنید تا موها را بدون نیشگون گرفتن پوست دربیاورید. خط طبیعی ابروهایتان را دنبال کنید. برای از بین بردن موهای درنیامده و زیرپوستی لایه‌برداری کنید.

پوست چرب

پوست چرب - ترنجان

پوستتان را نسابید این کار فقط باعث تولید چربی بیشتر و جوش می‌شود. هر روز با یک تمیزکننده ملایم بشویید و دو بار در هفته لایه‌بردار بمالید. برای کنترل چربی پوست، از مرطوب‌کننده بدون چربی و محصولات آرایشی که پایه آب دارند با برچسب ضد انسداد منافذ استفاده کنید. شما می‌توانید از کاغذ جذب روغن برای خلاصی از چربی پوستتان استفاده کنید.