قند و پوست – آشنایی با حقایق ترسناکی در مورد قند و پوست شما

قند و پوست - آشنایی با حقایق ترسناکی در مورد قند و پوست شما - ترنجان

قند و پوست – آشنایی با حقایق ترسناکی در مورد قند و پوست شما

قند و پوست – آیا حقایق ترسناک در مورد ارتباط مصرف قند و پوست را می‌دانید؟

قند و پوست - آیا حقایق ترسناک در مورد ارتباط مصرف قند و پوست را می‌دانید؟ - ترنجان

هر چند بنا به دلایل متفاوتی خوردن قندهای تصفیه‌شده و افزودنی توصیه نمی‌شود، اما عمده‌ترین دلیل آن اثرات آن‌ها بر روی پوست است. رژیم غذایی سرشار از قند تصفیه‌شده و افزودنی اغلب منجر به بروز مشکلات مختلف پوستی می‌شود. باور نمی‌کنید؟ این متن را بخوانید تا واقعیت‌های ترسناکی را درباره قند و پوست و روش‌های خطرناکی که قند، پوست شما را تخریب می‌کند کشف کنید. با تغییرات کوچک در رژیم غذایی‌تان، در کمترین زمان پوست زیبایی خواهید داشت.
التهاب: یکی از روش‌هایی که قند پوست را خراب می‌کند، ایجاد التهاب در بدن است. قند بسیار اسیدی است و درحالی‌که همه مواد غذایی اسیدی تا حدودی باعث التهاب می‌شوند، قند یکی از بدترین‌ها است. چطور؟ قند باعث افزایش و افت میزان قند خون شده که منجر به بروز التهاب می‌شود. هر نشانه‌ای از التهاب در پوست موجب بروز جوش و آکنه می‌شود، پس از خوردن قندهای تصفیه‌شده و همچنین غذاهای حاوی شیرین‌کننده‌ها، از جمله شکر سفید و قهوه‌ای، شربت آگاو، شهدها، شربت افرا و عسل، به‌ویژه اگر مستعد جوش و آکنه هستید، اجتناب کنید. اگر مقداری مزه شیرینی می‌خواهید به‌جای قند، میوه‌های تازه یا شیرین‌کننده‌های طبیعی مانند استویا را انتخاب کنید.
چین‌وچروک: خواص التهابی قند باعث به وجود آمدن چین‌وچروک نیز می‌شود. کلاژن چیزی است که پوست شما را جوان و بدون چروک نگه می‌دارد، اما قند به کلاژن حمله می‌کند و آن را تا بافت سلولی می‌خورد. این باعث بی‌آب شدن پوست و باعث می‌شود پوستتان کدر به نظر برسد. و البته کمبود آب موجب بروز چین‌وچروک‌های زودرس می‌شود.
عدم تعادل قند خون: شکر باعث تغییرات عمده و سریع در قند خون می‌شود. هر زمانی که غذایی با مقدار زیاد شکر می‌خورید، قند خون به‌سرعت افزایش می‌یابد. سپس زمانی که انسولین در سلول‌ها آزاد می‌شود، دوباره افت می‌کند. وقتی‌که شما این افت قند را تجربه می‌کنید، اغلب احساس گرسنگی، ضعف و بدخلقی می‌کنید. هر بار که این اتفاق می‌افتد بدن فشارهای داخلی را تحمل می‌کند که منجر به بروز جوش و آکنه و کدر شدن پوست می‌شود. برای محافظت از خود و متعادل کردن سطح قند خون، وعده‌های غذایی حاوی مقدار زیاد فیبر، پروتئین و چربی‌های سالم بخورید.
رادیکال‌های آزاد: رادیکال‌های آزاد عواملی هستند که باعث به وجود آمدن التهاب و بیماری در بدن می‌شوند. مطالعات نشان می‌دهند که مواد غذایی دارای قند بالا و رژیم غذایی با قند بالا با تولید رادیکال‌های آزاد در بدن مرتبط هستند. آنتی‌اکسیدان‌ها مبارزان مهم در جنگ علیه رادیکال‌های آزاد هستند و غذاهایی با قندهای طبیعی مانند میوه‌ها و سبزی‌ها، منابع بسیار عالی هستند. تا حد امکان رژیم غذایی گیاهی داشته باشید، برای افزایش سطح آنتی‌اکسیدان و کمک به بدن برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد از خوردن غذاهای حاوی شیرین‌کننده‌ها دوری کنید.
قرمزی و راش‌ها: خواص التهابی قند موجب قرمزی و تحریک پوست می‌شود. بسیاری از افرادی که از راش‌ها رنج می‌برند یا مستعد عدم تعادل مخمر هستند، می‌توانند مشکلات خود را در رژیم غذایی حاوی قند جستجو کنند. برای پاک‌سازی پوستتان، شکرهای افزوده‌شده و تصفیه‌شده را حذف کنید، و بر سبزی‌ها سبز و غذاهای سرشار از فیبر تمرکز کنید.
کمبود آب بدن: قند، آب موجود در سلول‌های بدن را می‌کشد و منجر به خشکی پوست، پف‌کردگی و گودی‌های وحشتناک و نفرت‌انگیز زیر چشم می‌شود. علاوه بر نوشیدن مقدار زیاد آب، از خوردن غذاهای شیرین، به‌ویژه زمانی که می‌خواهید عالی به نظر برسید، دوری کنید.
مشکلات گوارشی: بسیاری از مردم بعد از خوردن غذاهای شیرین دچار مشکلات گوارشی مانند گاز معده یا معده درد می‌شوند. چون شکر در دستگاه گوارش بسیار سنگین می‌شود و باعث ایجاد ورم و عدم تعادل محیط در معده می‌شود. علاوه بر این، قند به ماده مغذی دیگری غیر از گلوکز ساده تجزیه نمی‌شود. زمانی که گلوکز از بین می‌رود و قند خون شما افزایش می‌یابد، قند باعث ایجاد وضعیت سمی در معده می‌شود. و هر موقع که غذا به‌خوبی هضم نمی‌شود روی پوست شما نمایان می‌شود. حذف قند منجر به عملکرد بهتر دستگاه گوارش، کاهش میل شدید به غذا و پوست بهتر می‌شود.