با روش‌های طبیعی برای تسکین و درمان آفتاب‌سوختگی آشنا شوید

روش‌های طبیعی برای تسکین آفتاب‌سوختگی - ترنجان

با روش‌های طبیعی برای تسکین و درمان آفتاب‌سوختگی آشنا شوید

ما با دو متخصص درباره درمان آفتاب‌سوختگی مشورت کردیم.

یک متخصص همیوپاتی می‌گوید…

من پیشنهاد می‌کنم کرم گزنه بمالید، که از گیاهی به همین نام ساخته شده و برای درمان آفتاب‌سوختگی بی‌نظیر است. این داروی کمک‌های اولیه همیوپاتی هم‌زمان که درمان را تسریع می‌کند، درد و ناراحتی ناشی از آفتاب‌سوختگی را هم کاهش می‌دهد. گزنه همچنین به شکل اسپری و قرص کوچک زیرزبانی همیوپاتی وجود دارد. اگر از فرمول کرم یا اسپری استفاده می‌کنید، تا ۴ بار در روز و به مقدار لازم به محل موردنظر بزنید. اگر از قرص استفاده می‌کنید دو قرص (در دوزهای ۶C یا ۳۰C همان‌طور که پزشک توصیه کرده) سه یا چهار بار در روز بخورید تا تغییر قابل‌توجهی ببینید.
داروی گیاهی همیشه‌بهار، که از گل‌های همیشه‌بهار مدیترانه است هم یکی از راه‌های خوب درمان آفتاب‌سوختگی است. می‌توانید کرم همیشه‌بهار را از اکثر فروشگاه‌های غذای سالم تهیه کنید. کرم همیشه‌بهار دارای خواص آنتی‌باکتریال و تقویت سیستم ایمنی برای درمان و ضدعفونی کردن است. من همچنین گل همیشه‌بهار را برای آفتاب‌سوختگی پیشنهاد می‌کنم زیرا تولید کلاژن در پوست را تحریک کرده و از ایجاد زخم جلوگیری می‌کند.

یک متخصص پوست می‌گوید…

یک متخصص پوست می‌گوید... - ترنجان

آفتاب‌سوختگی واکنش پوست نسبت به اشعه فرابنفش است که عمیقاً به سلول‌های پوست شما آسیب‌زده است. در زمان کوتاه، آفتاب‌سوختگی می‌تواند باعث التهاب پوست، حساسیت، قرمزی پوست و حتی در بدترین موارد بروز تاول شود. تأثیر بلندمدت آفتاب‌سوختگی و بیش‌ازاندازه در معرض اشعه فرابنفش بودن شامل تغییر رنگ پوست، مانند هایپرپیگمنتاسیون، چین‌وچروک و سرطان پوست باشد. نشانه‌های آفتاب‌سوختگی موقتی هستند، اما آسیبی که می‌زند برای همیشه باقی می‌ماند.
نشانه‌های آفتاب‌سوختگی ممکن است پس از ۳ -۴ ساعت تا ۲۴ ساعت پدیدار شوند اما ممکن است بروز همه نشانه‌های آن تا ۴۸ ساعت طول بکشد. نشانه‌های آفتاب‌سوختگی شامل قرمز شدن پوست و احساس سوختگی است. آفتاب‌سوختگی شدید باعث سردرد، تهوع، تب و لرز شده و همراه با قرمز شدن پوست و احساس سوختگی است. ایبوپروفن می‌تواند این نشانه‌ها را کاهش دهد و تورم را از بین ببرد.
فوراً درمان پوست را با دوش آب سرد یا کمپرس سرد روی محل آسیب‌دیده آغاز کنید تا پوست قرمز و داغ را تسکین دهید. حتماً مقدار زیادی آب بنوشید تا به بدنتان آب کافی برسد. یک مرطوب‌کننده ملایم و بدون بو بمالید تا سوزش را تسکین دهد و پوسته‌پوسته شدن را به حداقل برساند. وقتی آفتاب‌سوختگی به‌طور کامل درمان شد، کرم موضعی رتینوئید بمالید تا تولید سلول‌های جدید را تنظیم کند و کمک کند که از سلول‌های مرده خلاص شوید.