دوست دارید برای زمستان یک ماسک صورت فوق‌العاده داشته باشید؟

دوست دارید برای زمستان یک ماسک صورت فوق‌العاده داشته باشید؟ - ترنجان

دوست دارید برای زمستان یک ماسک صورت فوق‌العاده داشته باشید؟

زمستان فرارسیده و پوست ما سرما را حس می‌کند. پوست ما بسیار حساس، تحریک و کشیده شده است. در ادامه دستور تهیه سه ماسک صورت خانگی را برایتان شرح می‌دهیم تا در زمستان پوستی آرام داشته باشید.

۱- ماسک مغذی با موز، آووکادو و عسل برای پوست خشک و حساس

 ماسک مغذی با موز، آوکادو و عسل برای پوست خشک و حساس - ترنجان

آووکادو را با خواص تغذیه‌کننده آن می‌شناسند. آووکادو سرشار از پروتئین‌ها و ویتامین‌های آ.، ب. و ای. است که عمل آب‌رسانی و تغذیه پوست را به عهده دارند. وقتی آووکادو با موز حاوی عناصر کم‌مقدار و عسل مغذی و بازسازی‌کننده ترکیب می‌شود، ماسکی فوق‌العاده برای پوست حساس و خشک می‌سازند که نیازهای مراقبتی شبانه پوست را در زمستان برطرف می‌کند. برای تهیه این ماسک صورت خانگی به مواد زیر نیاز دارید:

  • ½ یک آووکادوی بسیار رسیده
  • ۱ عدد موز
  • یک قاشق غذاخوری عسل

آووکادو و موز را در کاسه له کنید. سپس عسل را با آن مخلوط کنید تا بافت کرمی پیدا کند و آن روی صورتتان بمالید. پس از ۱۰ دقیقه صورتتان را بشویید. نتیجه: پوستی نرم و لطیف و تغذیه‌شده.

۲- ماسک آب‌رسان عسل و لیمو برای پوست چرب و ترکیبی

ماسک آب‌رسان عسل و لیمو برای پوست چرب و ترکیبی - ترنجان

کنار آمدن با پوست ترکیبی دشوار است اما باز هم به مراقبت دلسوزانه نیاز دارد. پوست خشک را هم باید مرطوب کرد. عسل تسکین‌دهنده و لیمو به دلیل ویتامین ث. موجود در آن، تقویت‌کننده است. این دو وقتی باهم ترکیب شوند، پوست خشک و ترکیبی را مرطوب و پاک‌سازی می‌کنند. برای تهیه این ماسک صورت خانگی به مواد زیر نیاز دارید:

  • ۳ قاشق غذاخوری عسل
  • ۱ قاشق غذاخوری آب‌ لیموی تازه

قبل از استفاده از ماسک، صورتتان را تمیز کنید. عسل و آب لیمو را در کاسه مخلوط کنید. ماسک را روی صورت بمالید و پس از حدود ۲۰ دقیقه بشویید. نتیجه: پوستی درخشان و آماده مواجهه با هوای سرد.

۳- ماسک ماست و آلوئه‌ورا برای پوست دی‌هیدراته

ماسک ماست و آلوئه‌ورا برای پوست دی‌هیدراته - ترنجان

وقتی پوستان دی‌هیدراته شده باشد، مخصوصاً پس از حمام یا دوش گرفتن احساس سوزش و کشیدگی می‌کنید. همان‌طور که پوست خشک دچار کمبود لیپید (چربی) است، پوست دی‌هیدراته هم دچار کمبود آب است. اما نگران نباشید، پوست دی‌هیدراته یکی از انواع پوست نیست بلکه فقط به این معناست که پوست تشنه است! ماست حاوی لیپیدها و لاکتیک اسید است که هر دو عمل آب‌رسانی را انجام داده و پوست را لطیف می‌کنند. آلوئه‌ورا، تسکین‌دهنده، درمان‌کننده و آب‌رسان است. این دو ماده، ترکیب برنده برای پوست دی‌هیدراته و ترک‌خورده است! برای تهیه این ماسک صورت خانگی به مواد زیر نیاز دارید:

  • ۲ قاشق غذاخوری سر پر ماست
  • ۱ قاشق غذاخوری شربت آگاو یا عسل
  • ۱ قاشق چای‌خوری آلوئه‌ورای ارگانیک

ماست، شربت آگاو (یا عسل) و آلوئه‌ورای ارگانیک را در یک کاسه مخلوط کنید. آن را روی صورت بمالید و پس از ۲۰ دقیقه تا حداکثر یک ساعت بشویید. بله، اگر پوستتان واقعاً دی‌هیدراته است باید یک ساعت صبر کنید! نتیجه: پوست لطیف و پرحجم، آماده برای رویارویی با سرما.

تست آلرژی

اگر می‌خواهید ماسک را تست کنید باید مقدار کمی از آن ر داخل آرنج یا مچ دست بمالید. این دو ناحیه واکنش‌پذیرتر از نواحی دیگر پوست هستند.