درمان‌های پوستی که به شما کمک می‌کنند بدون نیاز به جراحی جوان‌تر به نظر برسید – بخش اول

درمان‌های پوستی که به شما کمک می‌کنند بدون نیاز به جراحی جوان‌تر به نظر برسید - بخش دوم - ترنجان

درمان‌های پوستی که به شما کمک می‌کنند بدون نیاز به جراحی جوان‌تر به نظر برسید – بخش اول

آیا درمان‌های پوستی که کمک می‌کند جوان‌تر و سرحال‌تر به نظر برسید، برایتان مناسب است؟
شاید بالاخره اعتمادبه‌نفس و تجربه لازم برای بهترین بودن در کارتان را کسب کرده‌اید اما شما هم مانند بسیاری از مردان بالای ۵۰ سال، کمی از میدان بازی را از دست داده‌اید.
یکی از دلایل آن، مردان جوان‌تری هستند که کار آن‌ها هم روبه‌پیشرفت است و باوجوداینکه دانش، تجربه و انرژی شما چیزی از آن‌ها کم ندارد اما درنهایت، این‌گونه به نظر می‌رسد که در پایان هفته شما نیاز به استراحت دارید و آن‌ها نه.
طبق گفته پزشکان،: «ترس مردان از کنار گذاشته شدن از بازار کار به دلیل داشتن همکارانی که جوان‌تر به نظر می‌رسند، واقعی است. امروزه بیش از گذشته، رقابت با مردان جوان‌تر وجود دارد و بسیاری از مردان آن را درک می‌کنند. مسئله جوان‌تر به نظر رسیدن نیست بلکه سرحال بودن است یعنی انرژی انجام کار داشتن.»
درست است که رژیم غذایی و ورزش به این امر کمک می‌کند اما درمان‌های پوستی رویه‌های پزشکی غیر جراحی که برای سرحال‌تر کردن ظاهر طراحی شده‌اند هم در کنار آن‌ها مؤثر خواهد بود.
پزشکان می‌گویند: «مدت‌ها، جراحی زیبایی عموماً حوزه‌ای زنانه تلقی می‌شد و با اینکه این مسئله هنوز هم تا حدی درست است اما درصد بیماران مردی که خواهان انجام جراحی پلاستیک هستند هم هرساله افزایش می‌یابد.
اما برخلاف زنان که می‌خواهند این درمان‌ها آن‌ها را جوان‌تر نشان دهند، مردان عموماً می‌خواهند سرحال‌تر و شاداب‌تر به نظر برسند.»
«مردان می‌خواهند ظاهر خشن‌شان را حفظ کنند، آن‌ها نمی‌خواهند خطوط چهره‌شان از بین برود بلکه فقط کمی از شدت پیری پوست آن کاسته شود و پوستشان احیا شود.»
چه تعداد از مردان به دنبال ظاهری شاداب هستند؟ طبق آمار انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، بیش از ۱ میلیون مرد در سال ۲۰۰۵ اقدام به درمان‌های پوستی کردند. بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵، انجام رویه‌های کمی مداخله­‌جویانه‌­تر ۴۴% افزایش داشته است.
درمان‌های پوستی که به شما کمک می‌کنند بدون نیاز به جراحی جوان‌تر به نظر برسید

درمان پوستی ۱: بوتاکس

بوتاکس - ترنجان

چیست: مقادیر بسیار اندکی از سم بوتولینوم آ. که مستقیماً به عضلات زیر چین‌وچروک‌ها تزریق می‌شوند.
تأثیر: عضلات را موقتاً فلج می‌کند تا چین‌وچروک‌ها آزاد شوند و پوست سطحی لطیف‌تر و جوان‌تر به نظر برسد.
مدت درمان: حدود ۳۰ دقیقه
دوران نقاهت: در اکثر افراد ندارد
ماندگاری: حدود شش ماه
نظر پزشک: «مردان معمولاً این درمان را روی پیشانی انجام می‌دهند. آن‌ها برخلاف زنان در پی داشتن ظاهری کاملاً ظریف نیستند. آن‌ها دوست دارند روی صورتشان خطوطی باشد اما می‌خواهند کمی از عمق آن‌ها بکاهند و تزریق بوتاکس برای این کار فوق‌العاده است.»

درمان پوستی ۲: میکرودرم‌ابرژن

میکرودرم‌ابرژن - ترنجان

چیست: در این رویه، از یک دستگاه ساکشن به همراه یک فرمول کریستال شیمیایی ضعیف جهت از بین بردن لایه فوقانی سلول‌های پوستی استفاده می‌شود. با این روش، پوستی که بافت هموارتری دارد به سطح می‌آید.
تأثیر: پوست را جوان می‌کند، به محصولات موضعی کمک می‌کند تا به عمق بیشتری نفوذ کنند، خطوط بسیار سطحی را از بین می‌برد و درخشش جوانی به پوست می‌بخشد.
مدت درمان: هر جلسه به مدت ۳۰ دقیقه و برای گرفتن نتیجه کامل به چندین جلسه طی چند هفته نیاز است.
نقاهت: ندارد. شاید تا یک ساعت پس از درمان پوست کمی قرمز باشد.
ماندگاری: با توجه به سن و وضعیت پوست، چندین ماه.
نظر پزشک: «این روش برای خطوط یا چین‌وچروک‌های
عمیق توصیه نمی‌شود و از پیر شدن پوست جلوگیری نمی‌کند بلکه سریع‌ترین روش برای جوان‌سازی پوست در یک روز است.»

درمان پوستی ۳: لیزر مو

چیست: انرژی تولیدشده با لیزر را به درون پوست و سپس فولیکول مو منتقل می‌کند. رنگ‌دانه ملانین مو آن را جذب می‌کند و به فولیکول آسیب می‌رسد. این امر موجب ریزش مو می‌شود و رشد دوباره مو دشوار خواهد شد.
تأثیر: از بین بردن موی ناحیه دلخواه.
مدت درمان: ۱۰ دقیقه تا چند ساعت، با توجه به مقدار مویی که قرار است از بین برود. چون موها چرخه‌های رشد دارند، بین چهار تا هشت جلسه درمانی با فاصله چهار تا هشت هفته لازم است. نتیجه این درمان روی موهای کوتاه و کلفت بهتر است اما از بین بردن همه انواع مو امکان‌پذیر خواهد بود.
نقاهت: ندارد.
ماندگاری: در برخی افراد، دائمی است. در برخی دیگر ممکن است مو دوباره رشد کند اما معمولاً از بین بردن آن راحت‌تر است. اما باید بدانید که مو در طول درمان نمی‌ریزد بلکه به‌تدریج در روزها و هفته‌های پس‌ازآن می‌ریزد.
نظر پزشک: «اکثر مردان دوست دارند موهای کمر و قفسه سینه‌شان را از بین ببرند و علت آن معمولاً به شغلشان ارتباطی ندارد.»

این مطالب را نیز بخوانید: