درمان‌های دور چشم – چه راهکاری نتیجه می‌دهد و چه راهکاری نه – بخش اول

درمان‌های زیر چشم: چه راهکاریدرمان‌های دور چشم - چه راهکاری نتیجه می‌دهد و چه راهکاری نه - بخش اول - ترنجان

درمان‌های دور چشم – چه راهکاری نتیجه می‌دهد و چه راهکاری نه – بخش اول

از شنیدن اینکه چقدر خسته به نظر می‌آیید خسته شدید؟ گرچه خواب، راهکار فوق‌العاده‌ای برای از بین بردن حلقه سیاه دور چشم است، امیدتان را از دست ندهید. راهکارهای بسیار خوب دیگری هم برای اینکه خسته به نظر نرسید وجود دارد.

برش‌های خیار

برش‌های خیار - ترنجان

برش‌های خیار یکی از درمان‌های رایج صورت است برای اینکه به‌سرعت حس آرامش‌بخشی را تجربه کنید، فقط چند برش خیار روی پلک چشمانتان بگذارید. اما توجیه علمی این کار چیست؟
متخصصان پوست می‌گویند: «ازنظر علمی، دمای سرد باعث منقبض شدن رگ‌های خونی می‌شود و درنتیجه تورم به‌صورت موقت کاهش پیدا می‌کند. اما حلقه‌های سیاه دور چشم را از بین نمی‌برد.»
مزایا: ارزان، ساده
معایب: رنگ‌دانه‌ها تغییر نمی‌کنند، فواید آن اثبات نشده است

خواب برای زیبایی

خواب برای زیبایی - ترنجان

مثل قدیمی «برای زیباتر شدن، بخواب» به این نکته اشاره دارد که کلید رسیدن به چشم‌های درخشان این است که به‌اندازه کافی آن‌ها را ببندی. آرتمی می‌گوید: «خواب بیشتر ممکن است سرخی چشم‌ها و پف کیسه‌های چشم را کاهش دهد اما رنگ‌دانه‌های تیره را تغییر نمی‌دهد.» برخی از متخصصین توصیه می‌کنند که استفاده از یک یا دو بالش برای بلند نگه‌داشتن سرتان در خواب کمک می‌کند تا مایع در پلک پایینی شما جمع نشود و چشم‌ها پف‌کرده به نظر نرسند.
مزایا: برای سلامت عمومی شما مفید است، کیسه‌های موقت دور چشم را از بین می‌برد.
معایب: حلقه‌های سیاه را از بین نمی‌برد، برای کسانی که زمان کافی ندارند مناسب نیست

رژیم غذایی مناسب برای پوست

رژیم غذایی مناسب برای پوست - ترنجان

گرچه رژیم غذایی معمولاً نقش مستقیمی در کاهش حلقه‌های سیاه ندارد اما برخی مواد غذایی می‌توانند به سلامت پوست کمک کنند. چای سبز دارای آنتی‌اکسیدان است و فواید ضدالتهابی دارد که به محافظت از سلول‌های پوست کمک می‌کند. ماهی سالمون حاوی آستاگزانتین نوعی کاروتینوئید است که به خاصیت ارتجاعی پوست کمک می‌کند تا خطوط ریز روی پوست ایجاد نشوند و آوکادو و تخم‌مرغ سرشار از بیوتین هستند، همان ویتامینی که کمک می‌کند پوست سالم بماند.
مزایا: یک رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی سلامت عمومی را افزایش می‌دهد، ممکن باعث بهبود رنگ صورت شود
معایب: هیچ تضمینی وجود ندارد که بتواند روی حلقه‌های سیاه اثر بگذارد، احتیاج به ممارست و پیگیری بلندمدت دارد

کانسیلر

کانسیلر - ترنجان

کانسیلر، اسلحه‌ای سری برای پنهان کردن چشم‌های خسته است که حتی به بهبود رنگ پوست کمک می‌کند. امتیاز دیگر آن این است که یک مانع فیزیکی در مقابل نور خورشید است و آسیب‌های ناشی از آن را کاهش می‌دهد. آرایشگران، می‌گویند: «کانسیلر کرمی با پایه زرد روشن‌تر از پوست خودتان بهترین ابزار برای پنهان کردن حلقه‌های کبود دور چشم است. افراد دارای پوست سفید بهتر است سراغ کانسیلر در طیف رنگی پورسلین بروند. اگر نگران حساسیت پوست هستید، شیک‌ترین کانسیلر را انتخاب کنید یک عینک آفتابی بزرگ.
مزایا: آسان، مؤثر در پنهان کردن حلقه‌های تیره ژنتیکی
معایب: استفاده از آن باید مستمر باشد، تنها به‌صورت موقت می‌پوشاند اما خاصیت درمانی ندارد.

ماسک چشم

ماسک چشم - ترنجان

اگر زمانی برای را برای آرامش خودتان در نظر گرفته‌اید، استفاده از ماسک چشم عالی است. آن‌ها ارزان‌اند و بعضی از آن‌ها را می‌توان جهت خنک شدن در یخچال گذاشت. آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی چشمتان بگذارید، این ماسک‌ها درمان خوبی برای چشم‌های خسته هستند. پزشکان توصیه می کنند«ماسک چشم‌های خنک می‌توانند باعث انقباض رگ‌های چشم شوند و تورم را به‌صورت موقت کاهش دهند. اما مانند اکثر درمان‌های خانگی نتیجه آن سریع و فواید آن کوتاه‌مدت است.»
مزایا: خاصیت درمانی، قابلیت سرد و گرم کردن
معایب: فواید بلندمدت ندارد، استفاده از آن باید مستمر باشد

کرم دور چشم

کرم چشم - ترنجان

کرم‌های دور چشم از محصولات محبوب زیبایی هستند، اما آیا انتظارها را برآورده می‌کنند؟ پاسخ این سؤال ساده نیست، هرکس تجربه متفاوتی دارد. استفاده از کرم‌های روشن‌کننده برای درمان حلقه‌های تیره دور چشم رایج هستند. کرم‌ها حاوی ۲ درصد هیدروکینون عامل سفیدکننده‌ای که هدفش نابودی حلقه‌های سیاه است هستند. اما کرم‌ها می‌توانند پوست نازک دور چشم را تحریک کنند به‌خصوص اگر حاوی مواد قوی باشند. او توصیه می‌کند پیش از استفاده با یک متخصص صحبت کنید. پزشکان توصیه می‌کنند جهت مرطوب نگه‌داشتن پوست و کاهش حلقه‌های تیره از ضد آفتاب استفاده کنید که مانع تغییر رنگ پوست در بلندمدت می‌شود.
مزایا: آرامش‌بخش و مرطوب‌کننده
معایب: ممکن است موجب تحریک پوست شود، فواید ناپایدار

ما به شما کرم دورچشم ضدفتوایجینگ و کرم ضد چروک دور چشم ترنجان را پیشنهاد می‌کنیم. این کرم‌ها کاملاً گیاهی بوده و فاقد هیدروکینون می‌باشند و علاوه بر خاصیت روشن‌کنندگی، مرطوب کننده و آب رسان نیز می‌باشند.

محصولات مرتبط:

کرم دور چشم ویتامینه گیاهی ترنجان

کرم دور چشم - ترنجان