آشنایی با ۷ نکته در جهت حفظ هر چه بیشتر زیبایی و سلامت پوست

آشنایی با 7 نکته در جهت حفظ هر چه بیشتر زیبایی و سلامت پوست - ترنجان

آشنایی با ۷ نکته در جهت حفظ هر چه بیشتر زیبایی و سلامت پوست

حفظ زیبایی و سلامت پوست مستلزم رعایت نکات ساده‌ای است که با رعایت آن‌ها رسیدن به پوستی مطلوب خیلی دور از دسترس به نظر نمی‌آید. در مطلب پیش رو بیشتر با این نکات آشنا خواهیم شد.

آب

آب - ترنجان

با خوردن مقدار مناسب آب به‌طور روزانه متوجه تغییرات زیادی در زیبایی و سلامت پوست خود خواهید شد. مدل جدید این است که نصف وزن خود را به دست بیاورید، این عدد را تبدیل به اونس کنید، میزان به‌دست‌ آمده مقدار آبی است که هر روز باید مصرف کنید. مقدار به‌دست‌ آمده احتمالاً بیشتر از آن چیزی خواهد بود که فکرش را می‌کردید، پس از کمتر شروع کنید اما حتماً میزان آبی که می‌نوشید را افزایش دهید، بعد از آن متوجه درخشش پوستتان خواهید شد. اندام‌های داخلی شما نیز شادتر خواهند بود.

ورزش

ورزش منظم به‌طوری‌که واقعاً عرق کنید یک راه عالی برای تمیز کردن منافذ پوست است. چند بار در هفته افزایش ضربان قلبتان به مدت ۴۰-۵۰ دقیقه، به‌آرامی پوستتان را پاک می‌کند و همچنین موجب آرامش بدنتان نیز می‌شود. هر گونه افزایش گردش خون در بدن ظاهر پوست را بهبود خواهد بخشید، همچنین باعث افزایش سم‌زدایی و بازسازی سلول‌ها نیز می‌شود.

خواب

خواب - ترنجان

کمبود خواب خوب شبانه فقط موجب ایجاد گودی‌های زیر چشم نمی‌شود، در واقع کل سیستم بدنتان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اگر نمی‌توانید به‌راحتی بخوابید روش‌های جدیدی را امتحان کنید. انجام برخی تشریفات زمان خواب به شما کمک می‌کند که استراحت شبانه بهتری داشته باشید. برای داشتن پوست و ذهنی سالم روش‌هایی را برای مدیریت استرس خود انجام دهید. محدودیت‌های معقولی تنظیم کنید، لیست کارهای روزانه‌ای را که باید انجام دهید، کاهش دهید و وقت خود را برای انجام کارهایی که از آن‌ها لذت می‌برید و باعث آرامشتان می‌شوند، اختصاص دهید.

رژیم غذایی

رژیم غذایی - ترنجان

داشتن رژیم غذایی سالم و عاری از هر گونه چربی‌های اشباع‌شده، غذاهای فرآوری شده و قندهای اضافی یک گام در مسیر درست است. آن «مواد غذایی» را با میوه‌ها و سبزی‌های بیشتری جایگزین کنید. آیا دیروز هفت وعده میوه و سبزی‌های خورده‌اید؟ اگر جواب نه است، پیشنهاد می‌کنیم برای اطمینان بیشتر از اینکه بدنتان مقدار مناسب مواد مغذی و مواد معدنی را که لازم دارد تا سالم و پر جنب‌وجوش باشد، دریافت می‌کند، مکمل‌های ویتامین مصرف کنید. اگر این‌ها را به سبک زندگی‌تان اضافه کنید، پوستتان بهبود می‌یابد.

سم‌زدایی

تا جایی که امکان دارد از محصولات مراقبت از پوست طبیعی و غیر سمی استفاده کنید. حقیقت این است که هر چیزی را که بر روی پوستتان می‌مالید جذب جریان خونتان می‌شود. بنابراین محصولاتی که سرشار از رایحه‌های غیرطبیعی هستند، نه‌تنها پوستتان را تحریک می‌کنند بلکه باعث افزایش سموم در بدنتان می‌شوند. این شامل تمام چیزهایی می‌شود که با پوستتان در تماس هستند، مانند پودر لباس‌شویی، شامپو بدن، کرم‌ها و عطرها.

لایه‌برداری

لایه‌برداری کردن کمک می‌کند تا سلول‌های خشک/ مرده پوست از بین بروند و یکی از مهم‌ترین جنبه‌های مراقبت خانگی از پوست صورت و بدن است. لایه‌برداری به بهبود بسیاری از مشکلات پوستی کمک کند و باعث افزایش گردش خون می‌شود که به‌نوبه خود باعث می‌شود تا در عرض چند ثانیه به پوستی سالم، نرم و درخشان برسید. به‌عنوان بخشی از رژیم مراقبت از پوست خانگی خود سعی کنید دو بار در هفته صورت و بدنتان را لایه‌برداری کنید. هر چند از بین بردن سلول‌های مرده پوست مهم است، اما از بین نبردن بسیاری از چربی‌های طبیعی پوست نیز بسیار مهم است، بنابراین تعادل در حفظ زیبایی و سلامت پوست بسیار مهم است.

مزایای لایه‌برداری:

  • پوستتان را سم‌زدایی می‌کند.
  • رنگ پوستتان را روشن می‌کند.
  • سلول‌های مرده و کدر پوست را از بین می‌برد.
  • پوست را سالم، تازه‌تر و جوان‌تر نشان می‌دهد.
  • خطوط عمیق روی پوست و آسیب‌های خورشیدی را کاهش می‌دهد.
  • رنگ پوست را بهبود می‌بخشد.
  • باکتری‌ها را می‌کشد و مانع بروز جوش می‌شود.
  • موجب حذف موهای زیرپوستی نیز می‌شود.

نارگیل

نارگیل - ترنجان

روغن نارگیل حاوی ویتامین‌های کا و ای است که پوست را تغذیه کرده و در حفظ زیبایی و سلامت پوست نقش به‌سزایی ایفا می‌کند.
همچنین حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد ضدالتهاب نیز است. روغن نارگیل مرطوب‌کننده طبیعی پوست است و از کم‌آبی پوست جلوگیری می‌کند. با روغن نارگیل می‌توانید محصولات خوبی مانند: مرطوب‌کننده، اسکراب، کرم اصلاح، دهان‌شویه و ضد آفتاب و محصولات دیگر بسازید.