چگونه جوش‌های نواحی مختلف را کنترل کنیم: وقتی پوست خوب بد می‌شود

چگونه جوش‌های نواحی مختلف را کنترل کنیم: وقتی پوست خوب بد می‌شود - ترنجان

چگونه جوش‌های نواحی مختلف را کنترل کنیم: وقتی پوست خوب بد می‌شود

از دوران نوجوانی جان سالم به در بردید و دهه بیست زندگی‌تان را هم با ترفندهای مختلف به‌سلامت گذراندید، پس چرا در سی‌سالگی به ناگهان جوش می‌زنید و از آن پوست خوب خبری نیست؟ پوست مشکل‌دار و جوش نشانه لزوم ایجاد تغییر است.

شاید در لحظه، غیرمنصفانه به نظر برسد اما مشکلات پوستی معمولاً نتیجه سبک زندگی ما هستند و آنچه در خارج از بدن اتفاق می‌افتد در بدن تغییراتی ایجاد می‌کند. اگر از نقشه‌برداری صورت چیزی نشنیده‌اید، بدانید که هنر تفسیر پوست است. محل قرار گرفتن جوش‌ها در نواحی مختلف صورت نشان می‌دهد که بدنتان از چه چیزی ناراضی است پس به‌جای اینکه در آینه زل بزنید، صورتتان را آنالیز و سعی کنید مشکل را حل کنید. بازار املاک و مستغلات به شما استرس وارد می‌کند؟ این ماه پیتزا و ماءالشعیر زیاد خوردید؟ روش پیشگیری از بارداری‌تان را تغییر داده‌اید؟ همه این‌ها عامل عدم تعادل‌هایی هستند که موجب جوش زدن می‌شوندو پوست خوب شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. مهم این است که قبل از اینکه جوش همه صورتتان را فراگیر، مشکل را شناسایی کنید.

برآمدگی‌ها و جوش‌های قرمز روی پیشانی

برآمدگی‌ها و جوش‌های قرمز روی پیشانی - ترنجان

همه ما می‌دانیم که دختران انگلیسی آرایششان را هنگام خواب به‌خوبی پاک نمی‌کنند پس طبیعی است که علت انسداد منافذ پوستتان را همین بدانید. اما باید بیشتر دقت کنید چون تجمع جوش‌ها روی صورت ممکن است دلیل دیگری جز واکنش به بی‌دقتی در پاک کردن آرایش داشته باشد. طب سنتی چینی و درماتولوژی مدرن اتفاق‌نظر دارند که جوش‌ها و برآمدگی‌های قرمز روی پیشانی نشانه کلسترول بالا در بدن است که پیوند مستقیم با اضطراب و استرس دارد. پس چند دقیقه وقت بگذارید و آنچه در ذهنتان است و کیفیت خوابتان در شب‌های اخیر را یادداشت کنید (البته دراز کشیدن و چک کردن تلگرام را خوابیدن و استراحت کردن به‌حساب نیاورید).

پوسته‌های خشک روی گونه‌ها

پوسته‌های خشک روی گونه‌ها - ترنجان

جمع شدن خون، پوسته‌های خشک و حساس شدن پوست روی گونه‌ها دلیلی غیر از استفاده از موبایل کثیف دارد؛ گونه‌ها مستقیماً با معده پیوند دارند پس مشکل آن‌ها معمولاً نشانه سوءهاضمه است. مواد غذایی را که نمی‌توانید به‌خوبی هضم کنید مثلاً موجب باد دل یا نفخ می‌شوند شناسایی کنید و آن‌ها را کنار بگذارید. اگر فکر می‌کنید هضم لبنیات یا گلوتن برایتان دشوار است، به مدت چند هفته جایگزینی مثل شیر غیر لبنی به‌جای شیر گاو یا کورژتی به‌جای پاستا انتخاب کنید و تأثیر آن را بررسی کنید.

جوش بین چشم‌ها

وقتی به ناگهان بین چشم‌هایتان جوش می‌زند، در واقع بدنتان می‌خواهد به شما بگوید که آب سیب یا شربت بهارنارنج بنوشید. چانه با دستگاه تولیدمثل مخصوصاً تخمدان‌ها ارتباط دارد پس تقویمتان را نگاه کنید تا بفهمید در کجای چرخه قاعدگی قرار دارید و اینکه چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید. جوش زدن به معنای تغییر کامل سبک زندگی نیست اما برخی تصمیمات خوب، راهی است برای داشتن پوست خوب و درخشان‌تر و صاف‌تر.