تجربه‌ی تزریق بوتاکس – تمام نکاتی که باید در مورد استفاده از بوتاکس بدانید

امتحان کردن بوتاکس چگونه است؟ - ترنجان

تجربه‌ی تزریق بوتاکس – تمام نکاتی که باید در مورد استفاده از بوتاکس بدانید

می‌خواهید بوتاکس را امتحان کنید؟ بهتر است بدانید که تجربه‌اش چگونه است.

امتحان کردن بوتاکس برای اولین بار

امتحان کردن بوتاکس برای اولین بار - ترنجان

بوتاکس، در موارد درمانی هم استفاده می‌شود مانند میگرن مزمن، درد گردن و انحراف چشم. برخی آن را برای کنترل تعریق بیش‌ازحد زیر بغل استفاده می‌کنند.
در حقیقت بوتاکس سمی است که طبق تئوری می‌تواند انسان را فلج کند یا بکشد. در هرصورت به گفته سازمان غذا و داروی امریکا مسمومیت عصبی در مراکز کلینیکی مسئله‌ای نبوده است. دوز استفاده‌شده در فرآیندهای کلینیکی و پزشکی بسیار ناچیز است و در سالین رقیق‌شده است. بوتاکس یک فیلر و یا جراحی زیبایی نیست.

مناطق بسیار رایج برای بوتاکس

مناطق بسیار رایج برای بوتاکس - ترنجان

محبوب‌ترین نواحی برای تزریق بوتاکس معمولاً بین دو ابروها (دو خط عمودی که یازده نامیده می‌شوند)، خط‌های افقی پیشانی، چروک‌های «دماغ خرگوشی» (بالای بینی از دو طرف(و خطوط خنده در گوشه‌های بیرونی چشم است. هزینه بستگی به این دارد که چه مقدار بوتاکس نیاز داشته باشید .»
بوتاکس مانند مهارکننده رقابتی عمل می‌کند. معمولاً سیگنال‌های شیمیایی از عصب‌ها به عضلات حرکت می‌کنند تا آن‌ها را منقبض کنند. بوتاکس مانع رسیدن سیگنال‌ها می‌شود. پس از سه یا چهار ماه عصب‌های اطراف نقاط انسداد تغییر مسیر می‌دهند برای همین بیشتر مردم نیاز به سه تزریق در طول سال دارند.

پس از تزریق از چه چیزی باید پرهیز کنیم

توصیه می‌شود تا چند ساعت بعد به باشگاه نروید و صورتتان را نمالید یا روی شکمتان نخوابید زیرا سم باید به‌صورت برابر در بافت‌ها پخش شود. اگر دراز بکشید و صورتتان رو به زمین باشد، ممکن است به سمت گوش‌هایتان برود.
همچنین او گفت انتظار داشته باشید تا سم بین ۴ روز تا دو هفته اثر کند (به زبان ساده‌تر اگر هدفتان جوان‌تر دیده شدن برای دیدار سالانه با دوستان دبیرستانتان است جلوتر برنامه‌ریزی کنید).

این مطالب را نیز بخوانید: