الکترولیز – روشی رایج برای از بین بردن موهای زائد بدن

الکترولیز برای از بین بردن موها - ترنجان

الکترولیز – روشی رایج برای از بین بردن موهای زائد بدن

الکترولیز روش رایجی برای از بین بردن موهای زائد است. یک سوزن کوچک یا یک میله فلزی نازک را وارد ورودی پوست، محل رشد مو (کیسه‌های کوچکی زیر پوست که به آن‌ها فولیکول مو می‌گویند)، می‌کنند. سپس، جریان الکتریسیته بسیار اندکی از سوزن یا میله عبور می‌دهند و فولیکول مو را از بین می‌برد. مو در محلی که فولیکول از بین رفته نمی‌تواند رشد کند.
فرایند الکترولیز کند است و برای از بین بردن فولیکول‌های مو به چندین جلسه درمانی نیاز است. روند درمان کمی آزاردهنده است گاهی این‌گونه توصیف شده است که انگار کش‌­های کوچک کشیده و روی پوست رها می‌شوند. تخریب هر فولیکول مو، کمتر از ۱ ثانیه تا حداکثر ۲۰ ثانیه زمان می‌برد.

پس از درمان باید انتظار چه چیزی را کشید

پس از الکترولیز، شاید پوست به‌طور موقت قرمز، متورم و حساس شود. احتمالاً برای از بین بردن دائمی موهای زائد باید درمان‌های بیشتری انجام شود. طی چند هفته تا چند ماه پس از اولین درمان باید متوجه از بین رفتن موهای زائد ناحیه درمان شده بشوید.

چرا الکترولیز انجام می‌شود

الکترولیز برای از بین بردن دائمی موهای زائد انجام می‌شود. الکترولیز معمولاً برای از بین بردن موهای روی صورت (ابروها، بالا و پایین لب‌ها، گونه‌ها، چانه، رستنگاه مو، فاصله بین دو ابرو، خط ریش) و همچنین گردن، شانه‌ها، دست‌ها و زیر بغل، پستان‌ها، شکم، خط بیکینی، پاها، کمر و قفسه سینه انجام می‌شود.

چه کسانی نباید از این روش استفاده کنند؟

الکترولیز نباید در داخل گوش‌ها و بینی انجام شود. همچنین نباید برای از بین بردن موهای روی خال یا ماه‌گرفتگی انجام شود. اگر ضربان‌ساز قلب در بدنتان قرار داده‌ شده هرگز نباید در هیچ قسمت از بدنتان الکترولیز انجام شود.

 کارایی آن چقدر است

اگر الکترولیز به‌درستی انجام شود، تأثیر آن دائمی خواهد بود. موفقیت این روش به مهارت فردی که آن را انجام می‌دهد بستگی دارد.

خطرات

الکترولیز خطرات کمی برای افراد سالم دارد. در طول درمان احتمالاً به دلیل جریان الکتریسیته کمی درد حس خواهید کرد. پس از درمان احتمالاً پوستتان قرمز، متورم (ملتهب) و حساس می‌شود. این‌ها عوارض جانبی موقتی آن هستند. الکترولیز در برخی افراد موجب به جا ماندن اثر زخم، ایجاد زخم کلوئید و تغییر در رنگ پوست تحت درمان می‌شود.

باید چه چیزی فکر کرد

پیدا کردن یک الکترولوژیست دارای مدرک و خوش‌سابقه در موفقیت از بین بردن دائمی موها تأثیر دارد. در ایالات‌متحده هر ایالت قوانین خاص خود را برای صدور مجوز برای الکترولوژیست‌ها دارد. پزشک، دوستان یا خانواده می‌توانند یک الکترولوژیست دارای مجوز به شما معرفی کنند.

این مطالب را نیز بخوانید: