چگونه می‌توانیم ظاهری شاداب‌ و جوان‌تر داشته باشیم – بخش سوم

اسلایدشو: رازهایی برای داشتن ظاهری جوان‌تر - ترنجان

چگونه می‌توانیم ظاهری شاداب‌ و جوان‌تر داشته باشیم – بخش سوم

آنتی‌اکسیدان‌ها، دشمن آسیب‌های پوستی

آنتی‌اکسیدان‌ها، دشمن آسیب‌های پوستی - ترنجان

آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند که با رادیکال‌های آزاد، آسیب‌های پوستی را بهبود می‌بخشند. می‌توانید مواد غذایی سرشار از آنتی‌اکسیدان بخورید یا از کرم‌های آنتی‌اکسیدان برای پوستتان استفاده کنید. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که ویتامین سی. موضعی برای کاهش عمق چین‌وچروک‌ها و خطوط عمیق مفید است. برای انتخاب محصولاتی که ویتامین سی. کافی دارند با متخصص پوست مشورت کنید.

برای داشتن پوستی لطیف‌تر، سالمون بخورید

برای داشتن پوستی لطیف‌تر، سالمون بخورید - ترنجان

ماهی سالمون گنجینه ارزشمندی از مواد مغذی برای پوست است. سالمون سرشار از پروتئین، مهم‌ترین ماده برای داشتن پوستی سالم، است. سالمون هم مانند ماهی‌های چرب دیگر، سرشار از اسیدهای چرب امگا-۳ است. امگا-۳ها به دلیل اینکه پوست را پر می‌کنند، دشمن چین‌وچروک هستند.

از دستانتان مراقبت کنید

از دستانتان مراقبت کنید - ترنجان

پوست دست‌ها، بافت چربی بسیار کمی دارد و اگر خشک شود، به‌راحتی ترک می‌خورد. استفاده از مرطوب‌کننده در طول روز، موجب آب‌رسانی به پوست دست شده و آن‌ها را پرتر و جوان‌تر نشان می‌دهد. بهتر است مرطوب‌کننده حاوی گلیسیرین، هیالورونیک اسید، کره شیا یا روغن دانه آفتابگردان باشد. همچنین برای محو کردن لکه‌های پیری روی دست‌ها می‌توانید از کرم‌های روشن‌کننده استفاده کنید.

ناخن‌هایتان را تقویت کنید

ناخن‌هایتان را تقویت کنید - ترنجان

با عدم استفاده از صابون‌های قوی و مرطوب کردن ناخن‌ها با کرم‌های غلیظ یا وازلین از شکنندگی آن‌ها جلوگیری کنید. مکمل‌های ویتامین بی.۷ که به آن‌ها بیوتین هم می‌گویند به نرم کردن ناخن‌های شکننده کمک می‌کنند. مقدار مصرف این مکمل‌ها را از پزشک بپرسید. برای جلوگیری از گوشه کردن ناخن‌ها و فرورفتن آن‌ها در گوشت باید به‌درستی آن‌ها را کوتاه کنید. از ناخن‌گیری استفاده کنید که شکل انحنای طبیعی ناخن را دارد.

پاشنه‌هایتان را لطیف کنید

پاشنه‌هایتان را لطیف کنید - ترنجان

پس از ده‌ها سال راه رفتن، روی پاشنه‌ها و قوزک پای برخی افراد، لایه‌های ضخیم پوست ایجاد می‌شود. درست است که کف پاهایتان به نرمی دوران جوانی نخواهد شد اما می‌توانید پینه‌های آن را کاهش دهید. ابتدا، پاها را در آب داغ خیس دهید. وقتی پوست مرده مرطوب شد می‌توانید با استفاده از سنگ‌پا، آن را از بین ببرید.

سیگار نکشید

سیگار نکشید - ترنجان

یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای پیشگیری از آسیب‌های پوستی، سیگار نکشیدن است. پژوهش‌ها بر روی دوقلوها نشان می‌دهد که پوست سیگاری‌ها چین‌وچروک بیشتری دارد و تا ۴۰% نازک‌تر از غیر سیگاری‌هاست. پژوهشگران معتقدند که دود تنباکو، آنزیمی ترشح می‌کند که کلاژن و الاستین را از بین می‌برد ترکیباتی که برای حفظ ساختار و ویژگی الاستیک پوست حیاتی هستند.

از ضد آفتاب مقاوم در برابر هر دو اشعه فرابنفش استفاده کنید

از ضد آفتاب مقاوم در برابر هر دو اشعه فرابنفش استفاده کنید - ترنجان

احتمالاً می‌دانید که ضد آفتاب با سدکردن نفوذ اشعه مضر خورشید از ایجاد چین‌وچروک جلوگیری می‌کند. اما آیا می‌دانستید که SPF فقط به محافظت در برابر اشعه UVB اشاره دارد؟ مشخص شده است که اشعه UVA نقش بیشتری در ایجاد چین‌وچروک دارد. پس ضد آفتابی را انتخاب کنید که در برابر هر دو اشعه خورشید مقاوم باشد.

محصولات مرتبط:

کرم ضد آفتاب شیرین بیان - ترنجان

برای کسب نتایج چشمگیرتر…

اگر رژیم خانگی مراقبت از پوست، نتیجه دلخواه را نمی‌دهد، جراحی‌های زیبایی تغییرات چشمگیرتری ایجاد خواهند کرد. متخصص پوست با تزریق فیلر، خطوط خنده را از بین می‌برد. فیلرهایی که از سم بوتولینوم گرفته می‌شوند برای ناحیه ابروها بیشتر استفاده می‌شوند و این ماده برخلاف نامش، سمی نیست. لایه‌برداری‌های شیمیایی و درم‌ابرژن هم خطوط عمیق را از بین برده و لکه‌های پیری را محو می‌کند. لایه‌برداری با لیزر هم برای کاهش چین‌وچروک‌ها و تغییر رنگ پوست مؤثر است.

این مطالب را نیز بخوانید: