آیا روش‌های مراقبت از پوست مناسب سن خود را می‌دانید؟

آیا روش‌های مراقبت از پوست مناسب سنتان دارید؟ - ترنجان

آیا روش‌های مراقبت از پوست مناسب سن خود را می‌دانید؟

لوسیون، تزریق بوتاکس، دیسپورت، تزریق فیلر، لیزر، کشیدن پوست… داشتن روش‌های مراقبت از پوست بسیار خوب است اما از کجا باید فهمید که چه زمانی باید به آن‌ها روی آورد؟ در چه سنی باید به این مسئله فکر کنیم که یکی از این گزینه‌ها (یا بیشتر) را به روش‌های مراقبت از پوست خود اضافه کنیم؟ و آیا هرگز برای ترمیم پوست زمان از دست می‌رود؟
در ادامه، راهنمای عمومی خوبی در اختیارتان قرار می‌دهیم تا انتخاب بهتری داشته باشید:

آیا روش‌های مراقبت از پوست مناسب سن

در دوران بیست‌سالگی:

در دوران بیست‌سالگی - ترنجان

هرگز برای استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب روی صورت، گردن، قفسه سینه و دست‌ها زود نیست. این کار را در نوجوانی یا در دوران بیست‌سالگی آغاز کنید. فقط کافی است هنگام صبح، سی ثانیه زمان بگذارید تا سال‌ها از پیر شدن پوست جلوگیری کنید.
یک روتین مراقبت از پوست ابتدایی برای خودتان تنظیم و البته رعایت کنید. صبح، زیر کرم ضد آفتاب، یک ماده آنتی‌اکسیدانی خوب بمالید و سپس روی کرم ضد آفتاب، یک کرم مرطوب‌کننده خوب بزنید. شب، از کرم ویتامین آ. مانند رتینول (بدون نیاز به نسخه) یا رنوا/ترتینوئین (نیازمند نسخه) استفاده کنید.
سری را که درد نمی‌کند، دستمال نبندید! اگر ۲۵ ساله هستید و خط اخم ندارید، انجام بوتاکس/دیسپورت فقط موجب اتلاف زمان و پولتان می‌شود. زمانی این کار را شروع کنید که مشکل را می‌بینید؛ و خدا را چه دیدی شاید خوش‌شانس بودید و اصلاً نیازی به این کار نداشتید.

در دوران سی‌سالگی:

در دوران سی‌سالگی - ترنجان

اکثر زنان و مردان در اواسط دوران سی‌سالگی، نشانه‌های خطوط اخم، خطوط کنار چشم و خطوط بالای لب را مشاهده می‌کنند. معمولاً این زمان خوبی برای آغاز درمان‌های پیشگیرانه با دوزهای کم بوتاکس/دیسپورت، ۲ تا ۳ بار در سال است اما فقط درصورتی‌که این مشکلات را دارید.
تقریباً همه افراد می‌توانند از مزایای جوان‌سازی پوست با نوردرمانی /IPL در دوران سی‌سالگی بهره ببرند. IPLهای مختلف، قدرت و نتیجه متفاوتی دارند پس بهتر است در مورد این نوع درمان لیزری اطلاعات کافی کسب کنید. این نوع درمان، لکه‌های قهوه‌ای کوچک و رگ‌های خونی گشاد شده را از بین می‌برد و با تولید کمی کلاژن موجب ارتقای کیفیت بافت پوست می‌شود.

۴۰ سال به بالا:

40 سال به بالا - ترنجان

فیلر به از بین بردن نشانه‌های اولیه افتادگی پوست که در مردان و زنان ۴۰ تا ۵۰ ساله دیده می‌شود، کمک می‌کند. با یک سرنگ یا دو فیلر اسید هیالورونیک و ۱ یا ۲ بار در سال شروع کنید تا افتادگی‌ها از بین بروند. در این مورد افراد متفاوت هستند پس بهتر است برای تنظیم برنامه‌ای شخصی برای از بین بردن افتادگی و نگهداری از پوست با پزشک مشورت کنید.
درمان‌های لیزری در این سن باید کاملاً بر اساس نیازهای شخصی باشند. ممکن است شما به کشیدن پوست به روش ترماژ/ یو.آل.تراپی و غیره یا به درمان‌های لیزری قوی‌تر مانند فراکسل دوال یا فرکشنیتد کربن دی‌اکسید نیاز داشته باشید تشخیص این امر با پزشک است زیرا افراد با یکدیگر در این زمینه متفاوت هستند.
سنتان بالای شصت سال است؟ پوست شما هنوز هم با این تکنولوژی‌ها بسیار تغییر خواهد کرد اما زمان بیشتر، درمان‌های بیشتر و هزینه بیشتری دارد.

چند توصیه خوب برای همه سنین:

هر چیزی که بازاریاب‌ها یا دوستانتان می‌گویند باور نکنید. در وب‌سایت‌های معتبر تحقیق کنید و با پزشک مشورت کنید اما همیشه پوست خودتان و واکنش‌های آن را هم در نظر داشته باشید. همه ما باهم تفاوت داریم پس هر آنچه برای دیگران نتیجه داده است شاید برای شما اثربخش نباشد.
استفاده از بیش از یک محصول جدید مراقبت از پوست را هم‌زمان آغاز نکنید.
به یاد داشته باشید که معمولاً ۱ تا ۳ ماه طول می‌کشد تا تأثیرات مثبت محصول جدید مراقبت از پوست دیده شود.

این مطالب را نیز بخوانید: