آشنایی با چگونگی مراقبت از پوست در سرما در مواجهه با بادهای سرد، آفتاب درخشان، ارتفاعات و برف

آشنایی با چگونگی مراقبت از پوست در سرما در مواجهه با بادهای سرد، آفتاب درخشان، ارتفاعات و برف - ترنجان

آشنایی با چگونگی مراقبت از پوست در سرما در مواجهه با بادهای سرد، آفتاب درخشان، ارتفاعات و برف

زمان اسکی فرارسیده همه آماده‌اند که به پیست‌ها بروند! اما پوست باید با بادهای سرد، آفتاب درخشان، ارتفاعات و برف مواجه شود. پس قبل از اینکه لباس اسکی به تن کنید باید برنامه‌ای روتین برای مراقبت از پوست در سرما برگزینید که هم پوستتان را برای زمستان آماده کند و هم درخشندگی آن را برای مهمانی‌های بعد از اسکی حفظ کند…

هرروز صبح پوستتان را مرطوب کنید

هرروز صبح پوستتان را مرطوب کنید - ترنجان

ارتفاعات، باد و سرما پوست را خشک‌تر از معمول می‌کند. مراقبت از پوست در سرما و مرطوب کردن پوست قبل از اینکه در پیست اسکی خودی نشان دهید، ضروری است. به‌جای آب میسلی از روغن یا لوسیون پاک‌کننده استفاده کنید چون غلیظ‌تر است و پوست خشک را بهتر مرطوب می‌کند. می‌توانید کرم روز خودتان را استفاده کنید اما قبل از آن از سرم استفاده کنید چون پوست را عمیقاً تغذیه می‌کند. دور چشمانتان را فراموش نکنید! با وجود اینکه چشمانتان پشت عینک یا ماسک اسکی هستند اما باید باد و سرما را تاب بیاورند. پس مراقبت از پوست در سرما تنها به مراقبت از پوست صورت محدود نمی‌شود.

از ضد آفتاب استفاده کنید

ارتفاعات و بازتاب نور خورشید از روی برف به‌اندازه آفتاب گرفتن در سواحل استوایی برای پوست مضر هستند. پیست اسکی شما را فرامی‌خواند ولی چند دقیقه قبل از رفتن، ضد آفتاب سرشار از لیپید و دارای SPF بالا روی پوستتان بمالید تا در مقابل سرما هم از آن حافظت کند. ضد آفتاب‌های زیادی برای طرفداران ورزش‌های زمستانی در بازار عرضه می‌شوند. اگر پوستتان شکننده یا نازک است حتماً ضد آفتاب دارای ۵۰SPF استفاده کنید. در طول روز، ضد آفتاب را تجدید کنید مخصوصاً اگر می‌خواهید هنگام ظهر در تراس آفتابی بنشینید. فراموش نکنید که در روزهای ابری هم از ضد آفتاب استفاده کنید.

از لب‌هایتان محافظت کنید

از لب‌هایتان محافظت کنید - ترنجان

وقتی از ارتفاعات هستیم، لب‌هایمان بیش از همه آسیب می‌بیند. آن‌ها با همه عناصر طبیعی در تماس هستند و به‌سرعت ترک می‌خورند یا ملتهب می‌شوند. لب‌ها به دلیل اینکه غدد سباسه ندارند، نمی‌توانند خود را مرطوب نگه دارند. پس حتماً از بالم لب مخصوص اسکی استفاده کنید تا هم از لب‌هایتان محافظت و هم آن‌ها را تغذیه کند. بالم لب را هم مثل ضد آفتاب در طول روز تجدید کنید. وقتی به استراحتگاه برگشتید، لب‌هایتان را با استفاده از کمی وازلین، عسل یا کره شیا مرطوب و ترمیم کنید.

از دستانتان محافظت کنید

از دستانتان محافظت کنید - ترنجان

حتی اگر از دستکش استفاده می‌کنید، پوست دستانتان خشک خواهد شد. بهترین گزینه، استفاده از محصولات غنی مانند کرم سرد، بالم روغن نباتی یا کره شیا است. کرم را روی پوست ماساژ دهید تا عمیقاً در پوست نفوذ کند. اگر هنگام خواب، دستانتان مثل ران‌هایتان درد می‌کند، روغن غلیظ مغذی به آن‌ها بمالید و یک جفت دستکش نخی دستتان کنید و بخوابید. صبح روز بعد، دستانی ابریشمین خواهید داشت!

قبل از خواب پوستتان را مرطوب کنید

پس از دوش گرفتن یا حمام کردن، صورت و گردنتان را با کرم مغذی و آب‌رسان مرطوب کنید تا هنگام خواب اپیدرمیس ترمیم شود. دقیقاً قبل از خواب، یک لایه دیگر کرم بمالید کرم سرد برای این کار مناسب است. به دلیل غلیظ‌تر و غنی‌تر بودن، به‌سرعت پوستتان را تسکین می‌دهد. چرا وقتی روی مبل لم داده‌اید تا پاهایتان استراحت کنند از ماسک صورت استفاده نمی‌کنید؟ لایه ضخیمی ماسک صورت روی پوستان بمالید و آن را در مواد فعال مفید غرق کنید. همین! همه نکته‌هایی که برای داشتن پوستی مرطوب، محافظت‌شده و درخشان در فصل اسکی لازم داشتید، همین بود. حالا، آماده شوید که پیست‌های برفی منتظرتان هستند!